Bohater-Gembara dał Unii zwycięstwo

UNIA BARDO - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 3:1 (2:0)
BRAMKI: Paweł Świerzawski 22, Damian Okrojek 42, Kamil Olejarnik 64 - Iegor Tarnov 73 (k)

Podopieczni Marcina Dymkowskiego przegrali drugi mecz w tym sezonie, tym razem z Unią Bardo. Duży udział w zwycięstwie dla miejscowych miał ich golkiper - Piotr Gembara, który kilka razy kapitalnie bronił strzały rywali. Honorowego gola dla naszej drużyny zdobył Iegor Tarnov z rzutu karnego. Ostatni mecz tej rundy odbędzie się w sobotę 18 listopada, podejmiemy wtedy na własnym obiekcie, beniaminka - Nysę Kłodzko. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Od pierwszego gwizdka to Foto-Higiena prowadziła grę, stwarzając bramkowe okazje. W 3 minucie Janusz Gancarczyk egzekwował rzut wolny z 20 metrów, ale uderzył tuż ponad bramkę, strzeżoną przez Piotra Gembarę. W następnej akcji znów zaatakował popularny "Sesu" i strzelił z 16 metrów, ale teraz już wysoko nad poprzeczkę. W 16 minucie uderzył sprzed szesnastki Igor Wargin, ale Gembara wybił piłkę na róg. Z kolei po drugiej stronie boiska strzelający z rzutu wolnego z 25 metrów Krzysztof Czachor zmusił do ofiarnej interwencji Marcina Gąsiorowskiego. Golkiper Foto-Higieny z trudem wybił piłkę za linię końcową. Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Chęciński, a po zamieszaniu uderzył z 3 metrów Paweł Świerzawski. Jego pierwszy strzał zablokował Łukasz Orzechowski, ale po dobitce zawodnika Unii piłka trafiła pod poprzeczkę bramki gości i zatrzepotała w siatce. W 29 minucie Łukasz Kucyniak dośrodkował na pole karne gospodarzy, do Jegora Tarnowa, ale strzał ukraińskiego napastnika, oddany 7 metrów, obronił Piotr Gembara. W następnej akcji, po strzale Dominika Wejerowskiego sprzed szesnastki, piłkę ponownie wybił Gembara. Dwie minuty później Kamil Olejarnik popędził prawą stroną, zbiegł na pole karne i uderzył z ostrego kata, ale skutecznie interweniował Gąsiorowski. W 42 minucie Łukasz Deneka posłał piłkę ze środka na lewą stronę. Przed polem karnym gości przejął ją Damian Okrojek i sprytnym uderzeniem nad wychodzącym z bramki Gąsiorowskim strzelił drugiego gola dla Unii.

Po zmianie stron, w 49 minucie dośrodkował z prawej strony Igor Wargin, tam z ośmiu metrów główkował Gancarczyk, ale tuż obok słupka bramki gospodarzy. Potem strzał Wejerowskiego z kilku metrów kapitalnie obronił bardzki golkiper. W 64 minucie dośrodkowanie Łukasza Kucyniaka wyłapał Piotr Gembara i mocnym kopnięciem posłał piłkę na połowę Foto-Higieny. Próbował ją tam opanować Michał Grochowski, ale zrobił to tak nieszczęśliwie, że wyłożył futbolówkę Kamilowi Olejarnikowi. Skrzydłowy Unii wpadł na pole karne gości i wygrywając pojedynek z Marcinem Gąsiorowskim, podwyższył na 3:0 dla miejscowych. Trzy minuty później uderzył zza pola karnego na bramkę gospodarzy Marcin Musiał. Odbita piła trafiła do Łukasza Kucyniaka, który był na czystej pozycji, ale przegrał pojedynek z Gembarą. W kolejnej akcji Tarnow dośrodkował z rzutu rożnego, a z ośmiu metrów główkował niecelnie Krzysztof Cieśla. W 73 minucie rzut karny dla Foto-Higieny wywalczył Janusz Gancarczyk, a jedenastkę wykorzystał Jegor Tarnow. Z kolei Mieczysław Przytuła uderzył mocno z 20 metrów, ale i tym razem górą w pojedynku z graczem Foto-Higieny był niezmordowany Piotr Gembara. W ostatnich minutach Foto-Higiena zamknęła Unię na jej połowie, ale zawodnicy z Barda zdołali utrzymać wynik i niespodziewanie zainkasowali trzy punkty - podwójnie cenne, bo wywalczone w rywalizacji z liderem.

UNIA BARDO: Gembara - Świerzawski, Łaski (66 Grudzień), Czachor, Szczepek - Deneka - Olejarnik, Wiszowaty, Okrojek, Chęciński (83 Sójka) - Robak

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: Gąsiorowski - Mazur (65 Strójwąs), Grochowski (69 Machado), Cieśla, Orzechowski - M.Przytuła, Wejerowski (65 Musiał) - Kucyniak, Gancarczyk, Wargin (80 P.Przytuła) - Tarnov

ŻÓŁTE KARTKI: Paweł Świerzawski (w 18 min.), Andrzej Wiszowaty (54) - obaj za faule; Mateusz Grudzień (75), Wojciech Strójwąs (90+) i Piotr Sójka - wszyscy za niesportowe zachowanie.

SĘDZIA GŁÓWNY: Adam Karasewicz (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINOWI: Paweł Stawicki oraz Tomasz Pondel (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 70