Ciężko wywalczone trzy punkty

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - GÓRNIK WAŁBRZYCH 3:2 (1:0)
BRAMKI: Michał Wróbel 24, Maciej Salak 52, Dominik Wejerowski 57 - Marcin Orłowski 80 (k), 90 (k)

Podopieczni Krystiana Pikausa wygrali ze spadkowiczem z II ligi - Górnikiem Wałbrzych, mimo iż prowadzili już 3:0, to po czerwonej kartce dla Macieja Salaka, w ciągu półgodziny goście potrafili odpowiedzięc tylko dwoma golami, strzelonymi z rzutu karnego. Następny mecz nasza drużyna rozegra w środę 2 września w Żmigrodzie, z tamtejszym Piastem. Początek o godzinie 17:00. Zapraszamy!

W 24 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najpierw uderzenie głową z 5 metrów z linii bramkowej wybił Surmaj, ale przy dobitce Michała Wróbla piłka wpadła do bramki lobując bramkarza gości. Na początku drugiej połowy Maciej Salak egzekwował rzut wolny na 20 metrze, a po uderzeniu rykoszecie i poślizgnięciu się bramkarza Foto-Higiena podwyższyła wynik. Chwilę później w podobnej sytuacji Jaroszyński odbił uderzenie Salaka, ale przy dobitce Wejerowskiego był bez szans. Pod koniec meczu najpierw po faulu Kalinowskiego w polu karnym na Orłowskim oraz zagraniu piłki ręką przez Dawida Pożaryckiego w polu karnym, dwie bramki z jedenastu metrów strzelił Marcin Orłowski.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 16. Piotr Stawowy, 7. Jakub Kalinowski , 4. Dawid Pożarycki, 8. Łukasz Orzechowski - 14. Grzegorz Dorobek, 15. Dominik Wejerowski  (90' 18. Radosław Krzyśków) - 11. Marek Budny (84' 19. Paweł Przytuła ), 9. Maciej Salak  , 6. Łukasz Kucyniak - 20. Michał Wróbel

GÓRNIK WAŁBRZYCH: 1. Kamil Jaroszyński - 2. Dariusz Michalak (46' 13. Damian Uszczyk), 3. Bartosz Tyktor. 4. Sławomir Orzech, 8. Sebastian Surmaj, 9. Damian Migalski (61' 15. Mateusz Krzemiński), 10. Marcin Morawski , 11. Jan Rytko  (81' 17. Mateusz Sobiesierski), 14. Michał Oświęcimka, 16. Mateusz Sawicki, 20. Marcin Orłowski

ŻÓŁTE KARTKI: Jakub Kalinowski (53, faul), Maciej Salak (54, zagranie piłki ręką oraz 66, niesportowe zachowanie), Paweł Przytuła (86, niesportowe zachowanie) - Marcin Morawski (52, niesportowe zachowanie), Jan Rytko (71, faul)

CZERWONA KARTKA: Maciej Salak (66, za dwie żółte)