"Czarny koń" Gałaszewski

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - STAL BRZEG 2:1 (1:0)
BRAMKI: Dominik Wejerowski 6 (k), Michał Gałaszewski 87 - Damian Celuch 77 (k)

Zespół Marcina Dymkowskiego po dobrym spotkaniu pokonał zespół Stali Brzeg. Bramkę na początku spotkania z rzutu karnego zdobył Dominik Wejerowski z rzutu karnego, zaś trzy punkty zapewnił Michał Gałaszewski pod koniec spotkania. Następny mecz rozegramy w środę 24 października w ramach 1/16 Finału Pucharu Polski strefy wrocławskiej zagramy we Wrocławiu, z tamtejszą Wratislavią, przy ulicy Gitarowej. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Już w 6 minucie spotkania Szymon Krocz popędził lewym skrzydłem i w polu karnym został nieprzepisowo zatrzymany przez defensora Stali, a sędzia Damian Czukiewski wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Dominik Wejerowski i pewnym strzałem po ziemi dał prowadzenie Foto-Higienie. Trzynaście minut później Marek Gancarczyk uderzył z ostrego kąta, ale świetną interwencją popisał się Amin Stitou. Chwilę później Iegor Tarnov dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, gdzie po zamieszaniu Krocz z 4 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki rywali. W kolejnej akcji Marek Gancarczyk zagrał za obronę do Tarnova, który w sytuacji sam na sam ze Stitou został przez niego zatrzymany. W 38 minucie Marek Gancarczyk z lewej strony odegrał na 16 metr do Łukasza Staronia, który uderzył tuż nad bramką Stali. W 40 minucie goście egzekwowali rzut wolny na 20 metrze, ale Marcin Nowacki uderzył nad bramką Marcina Gąsiorowskiego.

W 56 minucie goście dośrodkowali z rzutu rożnego, a strzał głową Dawida Pożaryckiego z 6 metrów zatrzymał się poprzeczce bramki Gąsiorowskiego. Siedem minut później groźny strzał Tomasza Gajdy z ostrego kąta odbił się od słupka bramki miejscowych. W 74 minucie Tarmov wyszedł za obronę, gdzie jego strzał obronił Stitou, zaś dobitka Bujakiewicza ponownie została wybita na róg przez golkipera gości. Dwie minuty później Kacper Piórecki sfaulował we własnym polu karnym Bartłomieja Kolankę, sędzia odgwizdał rzut karny, jednak strzał Damiana Celucha była z a mocny i Gąsiorowski musiał wyciągnąć piłkę z własnej bramki. Chwilę później Celuch z ostrego kąta uderzył na bramkę Foto-Higieny, ale tym razem górą był Gąsiorowski. W 87 minucie Gąsiorowski dalekim wykopem spod własnej bramki uruchomił Michała Gałaszewskiego, jednen z obrońców źle obliczył lot piłki, która minęła go, do piłki wybiegł Gałaszewski i uderzeniem głową nad wychodzącym z bramki Stitou wywalczył trzy punkty dla Foto-Higieny.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: Gąsiorowski - Piórecki, Barski, Grochowski, Orzechowski - Stachowski (59 Cieśla), Staroń - M.Gancarczyk (74 J.Gancarczyk), Wejerowski, Krocz (64 Buajkiewicz) - Tarnov (84 Gałaszewski)

STAL BRZEG: Stitou – Kuriata, Sosna, Pożarycki, Kolanko – Gajda, Nowacki (74 Lipiński), Celuch, Nahornyi (46 Cieślik), Danielik – Żegleń

ŻÓŁTE KARTKI: Filip Barski (w 40 min.), Bartłomiej Kolanko (44), Kacper Stachowski (55), Paweł Bujakiewicz (90+) - wszyscy za faule; Michał Kuriata (12), Łukasz Staroń (76) - obaj za krytykowanie orzeczeń sędziego oraz Szymon Krocz (44) z a niesportowe zachowanie

SĘDZIA GŁÓWNY: Damian Czukiewski (Lubin - DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Nawracaj oraz Norbert Deluga (Lubin - DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 500