Derby dla Domaniowa

FOTO-HIGIENA II KORONA OSIEK - RAPID DOMANIÓW 1:2 (0:1)
BRAMKI: Łukasz Muszyński 67 - Rafał Dziębowski 43, 50

Derbowe spotkanie zapowiadało się ciekawie, ponieważ obie drużyny znajdują się w górnej części tabeli, z jednopunktową przewagą Rapidu, który wiosną w 4 dotychczas rozegranych meczach, odniósł trzy zwycięstwa i jeden remis, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Goście liczyli na podtrzymanie tej passy.

Już w 2 minucie Rafał Dziębowski zagrał ze skrzydła na 20 metr do Damiana Kolano, który uderzył silnie ale tuż obok bramki strzeżonej przez Piotra Wojciechowskiego. Chwilę później akcję zainicjował Łukasz Dziębowski, który zagrał w uliczkę na prawo do Mateusza Zielińskiego, którego zatrzymał golkiper gospodarzy. W 20 minucie Kolano z lewego skrzydła dorzucił piłkę w pole karne do Rafała Dziębowskiego, który przyjął piłkę i po starciu z Pawłem Przytułą padł na murawę z wielkim krzykiem, sędzia pokazał żółtą kartkę napastnikowi Rapidu za symulowanie faulu. W kolejnej akcji Kolano zagrał za obronę do Rafała Dziębowskiego, który będąc "sam na sam" z Wojciechowskim, chciał uderzyć lobem, ale młody bramkarz wyczuł intencję i świetnie obronił piłkę. Pod koniec pierwszej połowy Ryszard Łuczkiewicz sfaulował przed polem karnym Rafała Dziębowskiego, który uderzeniem z 20 metrów w dłuższy słupek umieścił piłkę w siatce obok interweniującego Wojciechowskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Rafała Dziębowskiego, który po podaniu od kolegi z drużyny przelobował interweniującego Wojciechowskiego.W 57 minucie Rafał Dziębowski zagrał na bok do Jakuba Paduchowicza, który uderzył z ostrego kąta, ale dobrą interwencją zaliczył golkiper F-H. Po godzinie gry dogodną sytuację stworzyli gospodarze, Ryszard Łuczkiewicz zacentrował piłkę z prawego skrzydła w pole karne, gdzie Szymon Dymińczuk skierował piłkę w poprzeczkę, a chcący dobić ją Mateusz Wojciechowski będąc tyłem do bramki uderzył przewrotką, ale minimalnie nad bramką. Pięć minut później Łuczkiewicz ponownie dorzucił piłkę w pole karne, tym razem "futbolówkę" otrzymał niepilnowany Łukasz Muszyński, który przyjął piłkę i następnie umieścił ją w siatce. W 85 minucie ponownie w pole karne piłkę wrzucił Łuczkiewicz, ale tym razem Mateusz Wojciechowski głową uderzył nad bramką. Pod koniec meczu Rafał Dziębowski dośrodkował piłkę w pole karne do Michała Reszczyńskiego, ten jednak uderzył nad bramką, a sędzia chwilę później zakończył spotkanie.

GALERIA: TUTAJ

FOTO-HIGIENA II KORONA OSIEK: 29. Piotr Wojciechowski - 7. Ryszard Łuczkiewicz  , 17. Paweł Przytuła (65' 18. Konrad Głowacki), 2. Jakub Zajączkowski, 6. Damian Dewerenda - 10. Jacek Zarówny, 16. Maciej Niemczyński  (62' 4. Szymon Góralski) - 5. Paweł Synowiec, 20. Mateusz Wojciechowski, 14. Szymon Dymińczuk (80' 8. Jan Rzadkowski) - 9. Łukasz Muszyński

RAPID DOMANIÓW: 1. Kamil Kutyła - 19. Szymon Kuriata, 20. Michał Reszczyński, 3. Mariusz Błachaniec, 2. Bartosz Myśków (82' 13. Mateusz Romańczukiewicz) , 16. Mateusz Zieliński (65' 6. Jacek Gładki), 5. Łukasz Dziębowski, 10. Karol Kądziołka , 17. Jakub Paduchowicz (60' 14. Marek Warszawski) - 9. Damian Kolano (80' 4. Jarosław Tomasiuk), 11. Rafał Dziębowski    (90' 7. Tomasz Kuriata)

ŻÓŁTE KARTKI: Rafał Dziębowski (20, symulowanie faulu w polu karnym), Maciej Niemczyński (52, faul), Ryszard Łuczkiewicz (55, faul)