Efektowny pierwszy sparing

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - LZS STAROWICE 8:1 (1:0)
BRAMKI: Łukasz Orzechowski 22, Paweł Synowiec 47, 50, Maciej Salak 55, Michał Wróbel 60, Dominik Wejerowski 66, Igor Wargin 79, Marcin Musiał 84 - ? 70

Zespół z Gminy Oława rozpoczął przygotowania na początku drugiego tygodnia stycznia. Wszyscy zawodnicy wyrazili chęć pozostania w drużynie, jednak z uwagi na problemy zdrowotne i zawodowe trener Marcin Dymkowski nie miał do dyspozycji na sobotnim spotkaniu piłkarzy. Jedyną nową osobą w składzie Foto-Higieny jest Michał Sudoł, który w przeszłości grał w II lidze w barwach MKS-u Kluczbork, zaś rundę jesienną spędził w IV-ligowym AKS-ie Strzegom. W meczu kontrolnym w Opolu z ekipą ze Starowic, Trener Dymkowski miał do dyspozycji tylko 15 zawodników.

Pierwszą groźną akcję drużyna Foto-Higieny stworzyła w 22 minucie, kiedy to Grzegorz Dorobek prostopadłym podaniem za obronę obsłużył Igora Wargina, którego strzał z 16 metrów odbił golkiper rywali, piłkę przechwycił Łukasz Orzechowski, ale jego strzał również obronił bramkarz ze Starowic, "futbolówka" trafiła na 10 metrze do stopera rywali, ale popularny "Orzech" odebrał mu ją i płaskim strzałem przy słupku dał prowadzenie drużynie z Gaci. Kilkanaście minut później Wargin zagrał na lewe skrzydło do Michała Wróbla, a ten z ostrego kąta chciał zagrać na dalszy słupek do nadbiegającego Marcina Musiała, który minimalnie miął się z nią. W 41 minucie Marcin Gąsiorowski zatrzymał w sytuacji sam na sam napastnika rywali kapitalną interwencją. Chwilę później Orzechowski z lewego skrzydła uderzył na bramkę, bramkarz obił piłkę przed siebie, do której dobiegł Paweł Synowiec, ale z 8 metrów przeniósł ją nad poprzeczką. Po rozpoczęciu drugiej połowy nasza drużyna coraz bardziej przeważała. Dwie minuty po gwizdku Wojciech Strójwąs zagrał prostopadła piłkę do Synowca, który będąc "oko w oko" z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. W 50 minucie Synowiec egzekwował rzut wolny na lewym skrzydle, dośrodkował piłkę w głąb pola karnego, a silnie wiejący wiatr skierował ją "za kołnierz" bramkarza i było już 3:0. Pięć minut później Łukasz Kucyniak z prawego skrzydła zagrał w pole karne do Macieja Salaka, który płaskim strzałem z 11 metrów zdobył swoją bramkę. Kolejna akcja i gol dla F-H, Synowiec zagrał daleką piłkę za obronę do wybiegającego Wróbla, który z "zimną krwią" trafił do siatki obok bezradnego golkipera. Po kilku minutach znów zobaczyliśmy bramkę dla Foto-Higieny, Kucyniak z prawego skrzydła podał na 12 metr do Marcina Musiała, który przy słupku podwyższył prowadzenie. W 70 minucie po jednej z nielicznych akcji rywali piłka z prawego skrzydła trafiła na 16 metro do napastnika, który trafił do siatki obok interweniującego Marcina Mazura. W odpowiedzi Kucyniak z prawego skrzydła zagrał na 15 metr do Musiała, którego strzał odbił bramkarz, a nadbiegający Wargin uderzył z 20 metrów, a piłka po rykoszecie znalazła się w bramce Starowic. Pod koniec spotkania Wróbel z prawego skrzydła zagrał do Musiała, który uderzył z 14 metrów i ustalił wynik spotkania na 8:1.

Foto-Higiena w I połowie: Gąsiorowski - Strójwąs, Kalinowski, Sudoł, Orzechowski - Grochowski, Dorobek - Musiał, Synowiec, Wargin - Wróbel
Foto-Higiena w II połowie: Mazur - Strójwąs, Kalinowski, Sudoł, Orzechowski - Dorobek, Synowiec (60 Wargin) - Kucyniak, Wejerowski, Salak - Wróbel (60 Grochowski)