Formacja oddaliła nadzieję

FORMACJA PORT 2000 MOSTKI - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:0 (0:0)
BRAMKA: Krzysztof Piosik 79

Podopieczni Marcina Dymkowskiego, po wyrównanym meczu przegrali z zespołem Formacji Port 2000 Mostki, po dość szczęśliwym golu dla miejscowych. Drużyna Formacji wskoczyła na pierwsze miejsce dające utrzymanie, a tracimy do niej aż 9 oczek. Następne spotkanie za tydzień w sobotę 7 maja do Gać, przyjeżdża Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Początek meczu o godzinie 17:00.

Podopieczni Marcina Dymkowskiego dobrze rozpoczęli grę z ubiegłorocznym mistrzem dolnośląsko-lubuskiej grupy III ligi. W 10 minucie Mieczysław Przytuła dośrodkował z prawego skrzydła, a na polu karnym przerzucił głową stoper Formacji, wprost pod nogi Marcina Musiała, który uderzył z woleja, ale znacznie nad bramkę. W kolejnej akcji gości na listę strzelców mógł się wpisać Marek Budny, jednak jego strzał sprzed pola karnego obronił Daniel Tomczak. Potem zaatakowali gospodarze i Maciej Stefanowicz z linii końcowej podał wzdłuż bramki, jednak nikt z jego drużyny nie zamknął tej akcji. W 22 minucie Marcin Musiał podał do Grzegorza Dorobka, który wyłożył piłkę Dominikowi Wejerowskiemu, a ten uderzył z 20 metrów, lecz poza bramkę Formacji. Później Musiał strzelił sprzed szesnastki, ale udaną interwencją popisał się bramkarz miejscowych.Z kolei gospodarze przeprowadzili akcję, po której mogli prowadzić. Bartosz Skiba przerzucił z lewego skrzydła do Mikołaja Juchacza, który główkował z pięciu metrów, ale tuż poza słupek bramki, strzeżonej przez Marcina Mazura. W ostatniej akcji przed przerwą Formacja co prawda zdobyła gola, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i celnej główce Marcina Iwana, ale zdaniem sędziego stoper miejscowych sfaulował przy wyskoku Dawida Pożaryckiego. Bramka nie została więc uznana i do przerwy było 0:0.

Gospodarze, rozeźleni kontrowersyjną decyzją sędziego w końcówce pierwszej połowy, od początku drugiej frontalnie atakowali. W 53 minucie Mikołaj Juchacz uderzył zza pola karnego, ale niecelnie. Dziesięć minut później Skiba dośrodkował na pole karne Foto-Higieny, Stefanowicz strzelił z 10 metrów, ale świetną interwencją popisał się Mazur. Z kolei, po rzucie wolnym, egzekwowanym przez Wejerowskiego, z ośmiu metrów główkował Pożarycki, ale wysoko nad bramkę.  Potem swoje szanse mieli zmiennicy w zespole gospodarzy - Przemysław Mycan i Maciej Pierzyński, ale w dogodnych sytuacjach strzelali niecelnie. W końcu jednak Formacja dopięła swego. W 79 minucie dośrodkował z lewego skrzydła Pierzyński, na pole karne Foto-Higieny, tam musnął głową piłkę jego partner z zespołu, a następnie przechwycił ją Krzysztof Piosik i uderzył z woleja, po czym utonął w ramionach kolegów, składających mu gratulacje za zdobycie bramki. Na kilka minut przed końcem, po składnej akcji miejscowych, Pierzyński wyszedł na czystą pozycję i przelobował Mazura, ale ofiarnie interweniował Jakub Kalinowski, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej. Potem rozpaczliwie strzelił zza pola karnego Michał Wróbel, występujący w specjalnej masce, chroniącej twarz (to efekt urazu, jakiego popularny "Miki" doznał w meczu z Piastem Karnin). Uderzenie napastnika Foto-Higieny obronił Tomczak, zapewniając tym swojemu zespołowi zwycięstwo i zdobycie trzech punktów, które wzmocniły szanse Formacji na utrzymanie się w III lidze, reformowanej od nowego sezonu.

FORMACJA PORT 2000 MOSTKI: 33. Daniel Tomczak - 15. Artur Małecki  (51' 95. Przemysław Mycan), 77. Marcin Iwan , 2. Mateusz Świtała, 6. Sebastian Górski - 8. Mikołaj Juchacz, 4. Kabirolakunle Ojikutu - 18. Dawid Juchacz , 9. Maciej Stefanowicz, 7. Bartosz Skiba (67' 22. maciej Pierzyński) - 10. Krzysztof Sikora (74' 23. Krzysztof Piosik )

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 7. Mieczysław Przytuła, 4. Dawid Pożarycki, 18. Jakub Kalinowski, 16. Piotr Stawowy - 13. Grzegorz Dorobek (76' 9. Maciej Salak), 8. Radosław Krzyśków (76' 5. Norbert Pierzga ) - 2. Marcin Musiał, 15. Dominik Wejerowski (69' 10. Paweł Synowiec), 6. Łukasz Kucyniak (63' 20. Michał Wróbel) -11. Marek Budny

ŻÓŁTE KARTKI: Dawid Juchacz (36, krytyka orzeczeń sędziego), Artur Małecki (43, krytyka orzeczeń sędziego), Norbert Pierzga (84, krytyka orzeczeń sędziego)

SĘDZIA GŁÓWNY: Piotr Poźniak (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Foremny oraz Radosław Kasprzyk (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 200