Gałaszewski i spółka rozstrzelali Karolinę

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA 7:0 (2:0)
BRAMKA: Igor Wargin 6, Dominik Wejerowski 25 (k), Michał Gałaszewski 66, 85, 90, Marcin Musiał 77, Łukasz Orzechowski 87

Zespół Marcina Dymkowskiego pewnie pokonał ostatnią w ligowej tabeli - Karolinę Jaworzyna Śląska. Hat-tricka zdobył Michał Gałaszewski, a po jednej bramce zdobyli Igor Wargin, Dominik Wejerowski, Marcin Musiał oraz Łukasz Orzechowski. Następne spotkanie ligowe rozegramy w sobotę 28 kwietnia w Goszczu, z tamtejszą Wiwą. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Już w 6 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, Mieczysław Przytuła z autu podał do Łukasz Kucyniaka, który przyjęciem minął obrońcę i wbiegł w pole karne sprzed linii końcowej zagrał w pole karne do Iegora Tarnova, jednak uprzedził go stoper rywali, który dotknął piłkę ręką, sędzia przyznał przywilej korzyści, ta trafiła pod nogi Igora Wargina, który z narożnika linii na 5 metrze od bramki umieścił piłkę w bramce. Czternaście minut później Janusz Gancarczyk z rzutu rożnego dośrodkował na 6 metr, gdzie niepilnowany Krzysztof Cieśla z trudnej pozycji skierował piłkę głową tuż obok bramki Oskara Wajdzika. Pięć minut później ponownie Gancarczyk z rzutu rożnego zagrał w pole karne do Cieśli, którego strzał z 5 metrów ręką zatrzymał Mateusz Mróz, a sędzia Krzysztof Sobol wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Dominik Wejerowski i po rękawicy Wajdzika umieścił piłkę w bramce. W 29 minucie Gancarczyk uderzył z 25 metrów z rzutu wolnego, ale minimalnie obok bramki gości. Pięć minut później Wejerowski zagrał do Kucyniaka na 16 metr, a ten uderzył po dłuższym słupku, ale piłka wyszła za bramkę. W odpowiedzi Łukasz Piątek z prawej strony zagrał na 25 metr, gdzie Bartomiej Turzański uderza wysoko nad bramką.

W 49 minucie wprowadzony z ławki Miłosz Kubacki zagrał sprzed własnego pola karnego za obronę Karoliny do wychodzącego Gancarczyka, który w sytuacji "sam na sam" z Wajdzikiem uderzył prosto w niego. Szesnaście minut później Michał Gałaszewski z 25 metrów uderzył zacznie obok bramki Wajdzika. Minutę później świetnie od bramki piłkę wykopał Marcin Mazur, przed własną bramkę Marcin Krawczyk chciał odegrać głową do bramkarza zrobił to jednak źle i do piłki doskoczył Gancarczyk, który zwodem minął jednego obrońcę w polu karnym i oddał strzał, piłkę odbił Wajdzika, a niepilnowany Gałaszewski silnym strzałem od poprzeczki podwyższył prowadzenie Foto-Higieny. Jedenaście minut później Gałaszewski przejął piłkę od rywali w środku boiska i zagrał do Michała Grochowskiego, który zagrał w "uliczkę" do wychodzącego Marcina Musiała, który bez przyjęcia z prawej strony pola karnego uderzył w stronę dłuższego słupka i zdobył bramkę. W 84 minucie Kubacki z 25 metrów uderzył wysoko nad bramkę. Minutę później Turzański zagrał do swojego bramkarza., który zwlekał z podaniem do kolegów z drużyny, Gancarczyk znalazł się bardzo blisko i w momencie kopnięcia piłki zmienił jej tor lotu, a ta trafiła na 25 metr pod nogi Gałaszewskiego, który ją przyjął i uderzeniem przy słupku po ziemi trafił do bramki. Dwie minuty później przed własnym polem karnym Piatek zbyt słabo podał do Turzańskiego, do piłki doskoczył Łukasz Orzechowski i z 20 metrów uderzył kapitalnie na wystawionym na 10 metrze Wajdzikiem. W ostatniej akcji meczu Gancarczyk dośrodkował z rzutu rożnego na 10 metr, gdzie najwyżej do piłki wyszedł Gałaszewski i uderzeniem głową przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 7. Mieczysław Przytuła, 4. Kamil Dołgan, 5. Piotr Józefkiewicz, 8. Łukasz Orzechowski  - 14. Krzysztof Cieśla (46' 16. Miłosz Kubacki), 15. Dominik Wejerowski  (69' 10. Michał Grochowski) - 6. Łukasz Kucyniak (69' 13. Marcin Musiał ), 18. Janusz Gancarczyk, 11. Igor Wargin  (78' 20. Marcin Mazur) - 9. Iegor Tarnov (60' 22. Michał Gałaszewski )

KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA: 1. Oskar Wajdzik - 14. Michał Czernicki (69' 16. Yevhen Velychko), 17. Mateusz Salamon (64' 15. Sebastian Drozdek), 13. Marcin Krawczyk, 4. Artur Słapek  - 5. Mateusz Mróz (83' 11. Sławomir Marmajewski), 7. Mateusz Ptak - 9. Łukasz Piątek , 8. Deiverson (13' 6. Bartłomiej Turzański), 3. Sebastian Putaj - 10. Grzegorz Ignatowicz

ŻÓŁTE KARTKI: Artur Słapek (26, faul), Łukasz Piątek (80, faul), Grzegorz Ignatowicz (81, przeszkadzanie we wznowieniu gry)

SĘDZIA GŁÓWNY: Krzysztof Sobol (OZPN Jelenia Góra)
SĘDZIOWIE LINOWI: Marcin Domina oraz Kacper Aftyka (OZPN Jelenia Góra)

WIDZÓW: ok. 50