Gładkie zwycięstwo z Orłem

ORZEŁ PAWŁOWICE - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:6 (0:2)
BRAMKI: Dominik Wejerowski 15, Rafał Kohut 20, Michał Wróbel 60, Łukasz Orzechowski 62, Szymon Dymińczuk 70, 86

Zespół Foto-Higieny gładko pokonał Orła, który na co dzień występuje w A-klasie, nie dając oddać im nawet strzału na własną bramkę. Na początku pierwszej połowy bramki zdobyli Dominik Wejerowski oraz Rafał Kohut, jednak ozdobą spotkania był gol Michała Wróbla z 35 metrów tzw. "kartoflem", który przelobował bramkarza i wpadł tuż pod poprzeczką do bramki. W półfinale Pucharu Polski strefy wrocławskiej zagramy na własnym stadionie z ligowym rywalem - Ślęzą Wrocław już za tydzień 13 kwietnia. Początek meczu o godzinie 17.00.

Pierwszą bramkę zdobyli goście po kwadransie gry. Na prawym skrzydle Wojciech Strójwąs dorzucił piłkę w pole karne do Dominika Wejerowskiego, który uderzeniem głową otworzył wynik meczu.. Pięć minut później gacianie rozegrali podobną sytuacji, Strójwąs ponownie wrzucił piłkę w pole karne z prawej strony, a bramkę tym razem zdobył Rafał Kohut. W kolejnych minutach Foto-Higiena przeważała, ale nie potrafiła pokonać bramkarza gospodarzy.

Na początku drugiej połowy Jakub Polanowski popędził lewym skrzydłem, nastęnie odegrał na 9 metr do Kohuta, którego strzał chybił celu. W 60 minucie Michał Wróbel będący na 30 metrze zauważył że golkiper Orła wyszedł na 7 metr, uderzył tzw."kartoflem" za kołnierz Sebastiana Wojtali.Chwilę później Polanowski zagrał z prawej strony do Łukasza Orzechowskiego, który wbiegł w pole karne i silnym strzałem po ziemi z 6 metrów podwyższył prowadzenie. W 70 minucie Wróbel zagrał na lewo do Orzechowskiego, który zacentrował w pole karne na 5 metr, gdzie głową piłkę do bramki skierował Szymon Dymińczuk. Pod koniec meczu z prawej strony Mieczysław Przytuła dorzucił piłkę na 5 metr, gdzie obrońcy odbili piłkę pod nogi Dymińczuka, który z 7 metrów ustalił wynik spotkania.

ORZEŁ PAWŁOWICE - WROCŁAW: Sebastian Wojtala - Piotr Gotfryd, Michał Wierzbicki, Krzysztof Jabłonka, Radosław Skawski - Kamil Kirej (46' Konrad Pindur), Dawid Antczak, Tomasz Długosz (85' Mateusz Radziszewski), Wojciech Maciński (70 Marek Masalski), Piotr Adamczyk - Piotr Chodkiewicz (46' Adam Żuk)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: Piotr Wojciechowski - Wojciech Strójwąs, Dawid Pożarycki, Jakub Kalinowski, Łukasz Orzechowski - Dominik Wejerowski (65' Paweł Synowiec), Grzegorz Dorobek (46' Michał Wróbel) - Jakub  Polanowski, Norbert Pierzga (36 Maciej Salak), Marcin Musiał (46' Mieczysław Przytuła) - Rafał Kohut

SĘDZIA GŁÓWNY: Jakub Krawczun (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 60