Gracze z Graczy pokonani

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - SKALNIK GRACZE 3:1 (2:0)
BRAMKI: Rafał Kohut 9, Marcin Mazur 35 (k), Krzysztof Smoliński 65 - ? 71

Podopieczni Marcina Dymkowskiego rozegrali 20 lutego sparingowy mecz ze Skalnikiem Gracze. Wcześniej planowano, że spotkanie odbędzie się na naturalnej nawierzchni w Oławie, ale obfite opady deszczu ostatnich dniach zmusiły do przeniesienia spotkania na sztuczną murawę w Siechnicach. Kolejny sparingpartner Foto-Higieny Gać to opolski czwartoligowiec Start Namysłów. Mecz ten najprawdopodobniej odbędzie się w sobotę 27 lutego, o godzinie 14.00 w Kluczborku.

Pierwsza połowa była bardzo energiczna. W dziewiątej minucie Maciej Salak zagrał świetnie za obronę do Rafała Kohuta, który w sytuacji `Sam na sam" z golkiperem gości umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później z prawego skrzydła w pole karne piłkę otrzymał Marek Budny, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Chwilę później Łukasz Kucyniak huknął z 25 metrów, ale piłkę po rykoszecie obronił bramkarz Skalnika. W 30 minucie meczu Wojciech Strójwąs z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne do Kohuta, ale ten z 5 metrów uderzył obok bramki. Pięć minut później w polu karnym faulowany został Kucyniak, do piłki ustawionej na 11 metrze przybiegł Marcin Mazur i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. W ostatniej akcji pierwszej połowy po błędzie Dominika Wejerowskiego zakotłowało się w polu karnym Foto-Higieny, strzał z 16 metrów obronił Marcin Mazur, a dobitką z 5 metrów przeszła nad bramką.

Druga połowa była znaczniej spokojna. Na początku drugiej połowy silne uderzenie zza pola karnego rywala obronił pewnym chwytem Piotr Wojciechowski. W 65 minucie po faulu na Marcinie Musiale, Foto-Higiena egzekwowała rzut wolny na 20 metrze. Do piłki podszedł Krzysztof Smoliński i po uderzeniu "rogalem" umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później po błędzie obrony rywale zdobywają bramkę po uderzeniu z 20 metrów piłka uderza jeszcze w słupek, ale ostatecznie ląduje w siatce. Pod koniec spotkania obie ekipy stwarzały akcję ,a le żadna z nich nie potrafiła realnie zagrozić bramce obydwu golkiperów.

*

Foto-Higiena (I połowa)Mazur - Strójwąs, Pożarycki, Smoliński, Orzechowski (30 M. Przytuła) - Wejerowski, Pierzga - Kucyniak, Salak, Budny - Kohut.

Foto-Higiena (II połowa)Wojciechowski - M. Przytuła , Pożarycki (70 P. Przytuła), Smoliński, Stawowy - Dorobek, Skorłutowski - Musiał, Synowiec, Polanowski – Wróbel.