Horror z happy-endem

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - POGOŃ OLEŚNICA 3:2 (0:1)
BRAMKI: Łukasz Kucyniak 69, Igor Wargin 71, Iegor Tarnov 82 - Piotr Kotwa 35, Michał Hałapacz 52

Zespół Foto-Higieny, mimo niekorzystnego wyniku 0:2, zdołała zdobyć trzy bramki i ostatecznie zwyciężyć z drużyną, która zajmuje ostatnią lokatę w tabeli - Pogoń Oleśnicę. Goście po bramkach Piotra Kotwy oraz Michała Hałapacza prowadzili 2:0, następnie do bramki trafili Łukasz Kucyniak oraz Igor Wargin w ciągu dwóch minut, a pod koniec spotkania wynik spotkania ustalił Iegor Tarnov. Następne spotkanie naszej drużyny odbędzie się w sobotę 4 listopada, w Wałbrzychu, z miejscowym Górnikiem. Początek o godzinie 13:30.

Od początku spotkania to Foto-Higiena prowadziła grę. W 15 minucie strzał z dystansu Dominika Wejerowskiego, Idziorek wybił na róg, Kilka minut później z 16 metrów uderzył Krzysztof Cieśla, ale i tym razem górą był oleśnicki golkiper. W 21 minucie Marcin Mazur dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, gdzie z 7 metrów głową uderzył Iegor Tarnov, ale trafił w słupek. W następnej akcji znów zza pola karnego uderzył Wejerowski, ale tym razem nad bramką. W 35 minucie Filip Szczypkowski zagrał na prawe skrzydło do Macieja Sepetowskiego, który dośrodkował w pole karne, gdzie nieupilnowany Piotr Kotwa głową skierował piłkę do bramki obok bezradnego Marcina Gąsiorowskiego. Chwilę później w odpowiedzi Tarnov zagrał do Wejerowskiego, który uderzył technicznie z 18 metrów, ale obok bramki. W 39 minucie Tarnov uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów, ale Idziorek obronił jego strzał.

Po zmianie stron w 48 minucie, Igor Machado zagrał na 13 metr do Tarnova, który uderzył na bramkę, ale świetną interwencją popisał się Idziorek. Pięć minut później Adrian Miodek wygrał pojedynek bark-bark z Krzysztofem Cieślą, następnie z lewego skrzydła zagrał w pole karne do Piotr Kotwy, który zagrał wprost 12 metra, tam piłkę przepuścił Adam Pucek, a nadbiegający Michał Hałapacz strzałem po ziemi przy dalszym słupku podwyższył prowadzenie gości. Chwilę później Janusz Gancarczyk z prawego skrzydła w pole karne, gdzie głową z 6 metrów Tarnov minimalnie chybił. Kilkadziesiąt sekund później Gancarczyk uderzył z 13 metrów, ale nad bramką. W 69 minucie Tarnov egzekwował rzut wolny na 25 metrze, jego strzał "wypluł" przed siebie, następnie dobiegł do niej Radosław Krzyśków, którego strzał ponownie odbił się od Idziorka, a z 2 metrów do pustej bramki piłkę skierował Łukasz Kucyniak. Dwie minuty później Tarnov zagrał prostopadłą piłkę na lewą stronę do Igora Wargina, który minął Marcina Kasielskiego i silnym strzałem pod poprzeczkę z ostrego kąta doprowadził do wyrównania. W 76 minucie znów w polu karnym znalazł się Wargin, ale tym razem jego strzał z ostrego kąta obronił Idziorek. Chwilę później Kucyniak z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę przyjął Machado, a jego strzał z 12 metrów zablokował defensor Pogoni. W 82 minucie Kamil Dołgan podał piłkę wzdłuż 10 metra w pole karne, najpierw przepuścił ją Gancarczyk, a następne przyjął Tarnov, który minął obrońcę i strzałem po ziemi dał prowadzenie Foto-Higienie. W 87 minucie z 25 metrów nad bramką uderzył Sepetowski. W doliczonym czasie Adrian Miodek miał na nodze piłkę meczową, ale z 15 metrów uderzył tuż obok słupka, a Marcin Gąsiorowski odprowadził piłkę wzrokiem.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 27. Marcin Gąsiorowski - 3. Wojciech Strójwąs (71' 4. Kamil Dołgan), 17. Radosław Krzyśków, 22. Paweł Przytuła (10' 14. Krzysztof Cieśla ), 20. Marcin Mazur (46' 18. Janusz Gancarczyk) - 10. Michał Grochowski, 7. Mieczysław Przytuła (63' 19. Igor Wargin ) - 6. Łukasz Kucyniak  , 15. Dominik Wejerowski (46' 11. Igor Maximo Barros Machado (80' 2. Marcin Musiał)), 8. Łukasz Orzechowski - 9. Iegor Tarnov

POGOŃ OLEŚNICA: 12. Sebastian Idziorek - 15. Kacper Korcik , 17. Karol Siódmiak, 14. Marcin Koselski , 6. Filip Szczypkowski  - 5. Maciej Sepetowski, 3. Maciej Łuczyszyn (67' 7. Łukasz Grzelak) - 10. Adrian Miodek, 16. Michał Hałapacz , 8. Adam Pucek - 9. Piotr Kotwa  (86' 2. Natan Świerczyński)

ŻÓŁTE KARTKI: Filip Szczypkowski (33, faul), Kacper Korcik (60, faul), Krzysztof Cieśla (67, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Damian Nowak (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Fajfer oraz Konrad Zawadzki (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 40