Inauguracyjna, lecz czerwona wygrana

POLONIA BYTOM - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:2 (1:0)
BRAMKI: Marcin Lachowski 10 - Tobiasz Jarczak 56, Marcin Przybylski 81

Podopieczni Jacka Fojny, po bardzo emocjonującym spotkaniu inauguracyjnym z Polonią Bytom wywieźli z terenu rywala trzy punkty, mimo gry przez prawie całą drugą połowę w osłabieniu. Bramki dla naszej drużyny zdobyli nowi piłkarze - Tobiasz Jarczak oraz Marcin Przybylski. W 56 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Bartkowiak. Następny mecz ligowy rozegramy w sobotę 10 sierpnia, podejmiemy na własnym stadionie - Lechię Zielona Górą. Początek meczu o godzinie 17:00.

W 7 minucie w środkowej części boiska Michał Gałaszewski głową zagrał na prawą stronę do Pawła Bujakiewicza, który z narożnika pola karnego uderzył tuż obok dalszego słupka bramki Polonii. Dwie minuty później Dominik Budzik dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne do wychodzącego Patryka Stefańskiego, którego sfaulował Marcin Gąsiorowski i sędzia Szymon Łężny wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Marcin Lachowski i pewnym uderzeniem dał prowadzenie Polonii. W 28 minucie Tobiasz Jarczak dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, gdzie zamykający akcję Kacper Czajkowski nie trafił w piłkę. W kolejnej akcji Jarczak z 25 metrów uderzył w poprzeczkę bramki Macieja Wierzbickiego. W 38 minucie Stefański dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła w pole karne, gdzie Jarosław Czernysz głową uderzył tuż obok bramki Foto-Higieny. Cztery minuty później Iegor Tarnov zacentrował z prawego skrzydła w pole karne, gdzie Michał Gałaszewski głową z 8 metrów uderzył piłkę w poprzeczkę bramki Polonii.

W 46 minucie Krzysztof Hałgas z lewego skrzydła zacentrował w pole karne, gdzie Stefański uderzył głową z 5 metrów, ale świetną interwencją popisał się Marcin Gąsiorowski. Dziesięć minut później Wiktor Nahrebecki został sfaulowany na 25 metrze przez Jakuba Czajkowskiego, do piłki podszedł Jarczak i kapitalnym uderzeniem w okienko bramki rywali wyrównał stan meczu. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry, Michał Bartkowiak sfaulował Łukasza Matusiaka, za co ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W 72 minucie Andrzej Korytek zagrał świetną piłkę za obronę do Marcina Buryły, który w dogodnej sytuacji został zatrzymany przez Wierzbickiego. Cztery minuty później dośrodkowanie z prawej strony w pole karne do Stefańskiego, którego strzał ponownie świetnie borni Gąsiorowski. W 81 minucie Jarczak ze środka boiska zagrał do Marcina Przybylskiego, który zwodem minął Michała Bedronkę i kapitalnym strzałem z 25 metrów umieścił piłkę przy słupku w bramce gospodarzy. Trzy minuty później Lachowski z narożnika pola karnego uderzył w poprzeczkę bramki Foto-Higieny. Chwilę później Makowski wygrał pojedynek z Korytkiem w polu karnym Foto-Higieny i z ostrego kąta huknął w poprzeczkę bramki Gąsiorowskiego. W 89 minucie Matusiak zacentrował z lewego skrzydła w pole karne gości, a strzał Lachowskiego z 6 metrów, kolejny raz świetnie wybronił Gąsiorowski.

POLONIA BYTOM: 12. Maciej Wierzbicki - 3. Michał Bedronka, 8. Szymon Małecki  (62' 22. Mariusz Fornalczyk ), 9. Łukasz Matusiak, 10. Dawid Krzemień (80' 11. Piotr Makowski), 15. Jakub Czajkowski , 16. Patryk Stefański, 18. Jarosław Czernysz (74. 7. Tomasz Pośpiech), 21. Krzysztof Hałgas (88' 29. Przemysław Mizgała), 23. Marcin Lachowski  , 24. Dominik Budzik

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 28. Marcin Gąsiorowski    - 19. Kacper Piórecki  (78' 8. Łukasz Orzechowski), 4. Andrzej Korytek, 15. Kacper Czajkowski, 13. Michał Hawryło - 16. Wiktor Nahrebecki (83' 6. Michał Tylki), 20. Tobiasz Jarczak  - 2. Paweł Bujakiewicz, 9. Iegor Tarnov (46' 11. Michał Bartkowiak ), 7. Marcin Buryło  - 10. Michał Gałaszewski (62' 14. Marcin Przybylski )

ŻÓŁTE KARTKI: Kacper Piórecki (2, faul), Marcin Gąsiorowski (8, faul), Michał Bartkowiak (31, krytyka orzeczeń sędziego), Szymon Małecki (48, faul), Jakub Czajkowski (54, faul), Michał Bartkowiak (57, faul), Marcin Buryło (90, faul), Mariusz Fornalczyk (90, faul)

CZERWONA KARTKA: Michał Bartkowiak (57, druga żółta kartka)