Inauguracyjny falstart

POLONIA TRZEBNICA - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:1 (1:0)
BRAMKI: Adam Miazgowski 1, Piotr Możdrzech 61 - Igor Wargin 90

W spotkaniu inauguracyjnym rozgrywki Sport-Track IV ligi dolnośląskiej wschodniej, Foto-Higiena poległa w meczu z beniaminkiem - Polonią Trzebnica, która na pewno będzie się liczyć w walce o baraż o udział w III lidze w przyszłym sezonie. Rywale otworzyli wynik spotkania już w pierwszej akcji spotkania, kiedy to z bliska piłkę głową do bramki skierował Adam Miazgowski, wynik podwyższył Piotr Możdrzech, który zdobył bramkę w pierwszym kontakcie z piłką, zaś bramkę honorową dla Foto-Higieny w doliczonym czasie gry zdobył Igor Wargin. Już w sobotę 19 sierpnia, Foto-Higiena podejmie na własnym stadionie - Orła Ząbkowice Śląskie. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Spotkanie w Trzebnicy rozgrywane było przy pełnym słońcu, które przeszkadzało zawodnikom obu drużyn. Na pierwszą bramkę nie musieliśmy długo czekać, bo już w pierwszej akcji Polonii, Krzysztof Ulatowski wykorzystał przywilej korzyści jaki pokazał arbiter spotkania i zagrał ze środka boiska przekątną piłkę na lewe skrzydło do Bartosza Kaczmarka, który dośrodkował piłkę na 5 metr, gdzie niepilnowany Adam Miazgowski skierował piłkę głową pod poprzeczkę bramki Marcina Gąsiorowskiego. W odpowiedzi Gąsiorowski wprowadził piłkę do gry mocnym wykopem z autu bramkowego, gdzie na 30 metrze przed bramką Polonii, Kucyniak przedłużył piłkę, którą zagarnął Łukasz Orzechowski, ale w najważniejszym momencie stracił równowagę i nieczysto trafił w piłkę, którą złapał Karol Buchla. W kolejnej akcji Kucyniak z prawej strony boiska zagrał do Iegora Tarnova, którego strzał z 20 metrów minimalnie minął słupek bramki Buchli. W 36 minucie Kucyniak przeciął podanie rywala i popędził na bramkę, zagrał na lewe skrzydło do Mieczysława Przytuły, którego dośrodkowanie wślizgiem przy linii końcowej ofiarnie zablokował Łukasz Kuczer. Trzy minuty później Orzechowski szybko rozpoczął rzut z autu do Wejerowskiego, który zobaczył wychodzącego na czystą pozycję po drugiej stronie boiska Kucyniaka zagrał do niego, a ten w sytuacji sam na sam z Buchlą uderzył tak, że miejscowy golkiper zdołał sparować piłkę na słupek swojej bramki. W 42 minucie Krzysztof Ostrowski uderzył z 30 metrów, ale bardzo niecelnie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Kucyniak zauważył wychodzącego na prawym skrzydle Wojciecha Strójwąsa zagrał do niego, ten posłał płaską piłkę na 10 metr, która odbiła się po drodze od nóg dwóch rywali i pojawiła się pod nogami niespodziewającego się takiego zwrotu akcji Orzechowskiego, który z 5 metrów posłał ją nad poprzeczkę.

W 53 minucie Kucyniak z prawego skrzydła zagrał w pole karne, gdzie nadbiegający Orzechowski nie trafił w futbolówkę. W kolejnych dwóch akcjach Wejerowski egzekwował dwa rzuty wolne. Pierwszy z nich z odległości 25 metrów obronił Buchla, zaś drugi z 20 metrów obił słupek bramki Polonii. W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Miazgowski, który z problemami obronił Gąsiorowski. W 60 minucie na boisku pojawił się Piotr Możdrzech, który chwilę później po podaniu na lewą stronę pola karnego od Ulatowskiego, umieścił piłkę z ostrego kąta pokonując bezradnego Gąsiorowskiego. W 83 minucie Marcin Musiał z 25 metrów uderzył nad bramką Polonii. W 90 minucie za niesportowe zachowanie drugą w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał bohater Polonii - Piotr Możdrzech, który pojawił się na boisku 30 minut wcześniej. W doliczonym czasie gry Radosław Krzyśków zagrał świetną piłkę za obronę Polonii do Igora Wargina, który przyjął futbolówkę i będąc "oko w oko" z Buchlą pokonał bramkarza miejscowych.

POLONIA TRZEBNICA: 1. Karol Buchla  - 4. Marcin Waliszczak, 17. Piotr Czarnecki, 77. Kamil Suppan, 7. Łukasz Kuczer - 16. Krzysztof Ostrowski, 11. Sławomir Kołodziej - 93. Rafał Miazgowski (78' 25. Przemysław Marduła), 14. Krzysztof Ulatowski , 10. Bartosz Kaczmarek (60' 6. Piotr Możdrzech  ) - 99. Adam Miazgowski  (90' 21. Piotr Kotyla)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 27. Marcin Gąsiorowski - 3. Wojciech Strójwąs, 19. Paweł Przytuła, 17. Radosław Krzyśków, 20. Marcin Mazur - 7. Mieczysław Przytuła  (63' 22. Michał Grochowski), 5. Krzysztof Cieśla  - 6. Łukasz Kucyniak , 15. Dominik Wejerowski , 8. Łukasz Orzechowski (71' 11. Igor Wargin  ) - 9. Iegor Tarnov (73' 13. Marcin Musiał)

ŻÓŁTE KARTKI: Dominik Wejerowski (30, faul), Rafał Miazgowski (49, faul), Mieczysław Przytuła (49, niesportowe zachowanie), Piotr Możdrzech (69, faul oraz 90, niesportowe zachowanie), Krzysztof Cieśla (70, faul), Krzysztof Ulatowski (71, faul), Igor Wargin (76, niesportowe zachowanie)

CZERWONA KARTKA: Piotr Możdrzech (90, za drugą żółtą)

SĘDZIA GŁÓWNY: Paweł Kucharczyk (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Jakub Zalewski oraz Igor Adamczyk (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 300