Informacje dotyczące spotkania z Ilanką

W związku z nieprawdziwymi informacjami publikowanymi przez zespół MKS Steinpol-Ilanka Rzepin przedstawiamy pismo informujące o całym zamieszaniu z organizacją spotkania 20. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej, w której Foto-Higiena Błyskawica Gać zmierzy się z Ilanką Rzepin.

- W związku z informacjami publikowanymi przez zespół MKS Steinpol-Ilanka Rzepin w związku z meczem z ww. drużyną, informujemy iż w czwartek 10 marca, w godzinach wieczornym po odbyciu treningu działacze wraz ze sztabem szkoleniowym zdecydowali o odwołaniu spotkania 20. Kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej, w którym Foto-Higieną Błyskawica Gać miała zmierzyć się z Ilanką Rzepin, w terminie 12. 03.2016 roku, w związku ze złym stanem murawy. Jednocześnie przypominamy że wszystkie mecze tej kolejki odbywające się na Dolnym Śląsku zostały odwołane z tego samego powodu. Nowy termin spotkania – 23.03.2016 roku, o godzinie 16:00 został ustalony obligatoryjnie przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, a nie jak informuję Ilanka Rzepin, przez nasz zespół, początkowo obie drużyny zgodziły się na ten termin. Po kilkudziesięciu godzinach zespół Ilanki rozmyślił się i wysyłał do naszego klubu propozycję rozegrania meczu dzień wcześniej, czyli 22.03.2016 roku, ale z uwagi na grę naszej drużyny w niedzielę z Górnikiem Wałbrzych i zbyt krótkim czasem regeneracji po poprzednim meczu nie zgodziliśmy się na ten termin. MKS Steinpol-Ilanka Rzepin zaproponowała również, wtorek 29.03.2016 roku, lecz ten termin również odrzuciliśmy z powodu gry w okręgowym Pucharze Polski dzień później (30.03.2016), w odpowiedzi zespół z Rzepin przesłał informację że posiadamy dwie drużyny i meczu pucharowym moglibyśmy wystawić drugi zespół, pozostawimy to bez komentarza. Inną ciekawostką jest to że zespół MKS Steinpol-Ilanki Rzepin poinformował na swoim Facebook’owym koncie, iż nie może rozegrać spotkania 23.03.2016 z powodu problemów zawodowych piłkarzy, którzy potrzebują minimum 2 tygodni, aby zmienić grafik w pracy. Jednakże wysyłając propozycję w systemie Extranet, informuję iż połowa drużyny nie może zagrać z powodów zawodowych, zaś druga połowa zespołu wybiera się do Poznania, na mecz towarzyski…..Reprezentacji Polski z Serbią. Zespół MKS Steinpol-Ilanka Rzepin posiada drużynę juniorską, więc może wyślę ja mecz III ligi, tak samo jak proponowano nam wystawienie drugiej drużyny w rozgrywkach pucharowym. Oczernianie więc zespołu LKS „Foto-Higiena” Błyskawica Gać jest niestosowane, ponieważ wszystkie spotkania tej kolejki zostaną rozegrane 23.03.2016 roku. Wszystkie niejasności wynikające z całej sytuacji ponosi Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. 12.03.2016 roku na stadionie w Gać pojawił się Pan Marek Dłubała, który został wybrany arbitrem spotkania Foto-Higiena Błyskawica Gać – Ilanka Rzepin, ponieważ nie otrzymał on informacji z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Ten sam arbiter pojawi się również 23.03.2016 roku na stadionie w Gać, aby poprowadzić zawody. I ostatnie w związku, iż termin 23.03.2016 roku został ustalony obligatoryjnie przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, podpunkt regulaminu i zmianie terminu spotkania z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem do proponowanego terminu nie ma racji zastosowania.