Kluczborski cud

MKS KLUCZBORK - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:3 (2:2)
BRAMKI: Bartosz Szepeta 12, Aleksander Jelonek 17 - Dominik Wejerowski 21 (k), Marcin Buryło 39, Paweł Bujakiewicz 86

Zespół Marcina Dymkowskiego w tym meczu przeniósł się z piekła do niebo, gdyż w 17 minucie meczu przegrywał już 0:2 (co degradowało naszą drużynę do IV ligi), aby ostatecznie wygrać i znaleźć się blisko upragnionego utrzymania w III lidze, do którego brakuje już tylko jednego punktu. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Dominik Wejerowski z rzutu karnego, Marcin Buryło oraz Paweł Bujakiewicz.

W 12 minucie defensor MKS-u zagrał piłkę na środek boiska, gdzie świetnym przyjęciem Dominik Lewandowski minął Radosława Krzyśkowa, następnie popędził prawą stronę zagrał w pole karne do niepilnowanego Bartosza Szepety, który przyjął piłkę i strzałem po ziemi dał prowadzenie gospodarzom. Chwilę później Dominik Wejerowski zagrywa w pole karne do Iegora Tarnova, który przyjmuje piłkę tyłem do bramki odwraca się i uderza tuż obok niej. W 17 minucie dośrodkowanie z lewej strony w pole karne głową wybija na 20 metr Łukasz Orzechowski, a nadbiegający niepilnowany Aleksander Jelonek strzałem po ziemi przy dalszym słupku podwyższa prowadzenie gospodarzy. Trzy minuty później Paweł Bujakiewicz sprzed pola karnego zagrał w pole karne do Marcina Buryły, ale podanie to przeciął ręką Hubert Krawczun i sędzia Sławomir Smaczny wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Wejerowski i przy dużych gwizdach pewnie umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później Wejerowski podał przekątna piłkę do Pawła Bujakiewicza, którego świetną interwencją uprzedził Konrad Skuza. W 36 minucie Szepeta uderzył zza pola karnego nad bramką Gąsiorowskiego. Trzy minuty później Orzechowski w środkowej strefie boiska przeciął podanie rywali i piłkę zagrał do Wejerowskiego, który odegrał na lewą stronę do Marcina Buryły, który popędził przed pole karne i technicznym strzałem z 18 metrów umieścił piłkę przy słupku bramki gospodarzy.

W 49 minucie strzał Nikodema Zatorskiego, Gąsiorowski z trudem przeniósł piłkę nad bramką. Minutę później po rzucie rożnym z 12 metrów uderzył Marcin Jantos, ale tuż nad bramką gości. W 53 minucie Gąsiorowski ponownie obronił świetny strzał Zatorskiego. Dziewięć minut później strzał zza pola karnego Tarnova obronił Skuza. Chwilę później Paweł Bujakiewicz z prawego skrzydła zagrał na 3 metr, gdzie zamykający akcję Buryło skierował piłkę tuż obok bramki MKS-u. W odpowiedzi Maciej Węglarz będąc sam na sam z Gąsiorowskim, przegrał ten pojedynek i górą był gacki bramkarz. W 73 minucie za obronę zagrał Michał Tylki do Michała Gałaszewskiego, który przyjął trudną piłkę, ale jego strzał z 16 metrów pewnie obronił Skuza. W 86 minucie Wejerowski zagrał świetną przekątna piłkę w pole karne do wychodzącego Bujakiewicza, który przyjął piłkę następnie strzał z 5 metrów obronił wychodzący z bramki Skuza, ale do piłki ponownie dobiegł Bujakiewicz i silnym strzałem na bramkę strzeżoną już przez stopera MKS-u i trafieniu jego nogi piłka znałazła drogę do bramki i w ekipie Foto-Higieny wybuchła euforia.

MKS KLUCZBORK: Skuza – Jelonek  (46' Zatorski), Gierak , Krawczun, Dyr – Orłowicz (46'Węglarz (87' Krauz )) – Jantos, Szepeta , Nykiel (80' Sobala), Jaszczak – Lewandowski

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: Gąsiorowski - Piórecki , Barski , Krzyśków, Orzechowski - Grochowski, Tylki (75 Cieśla) - Bujakiewicz , Wejerowski   (88 Jakacki), Buryło  (80 Hawryło) - Tarnov (70 Gałaszewski)

ŻÓŁTE KARTKI: Kacper Piórecki (45, faul), Paweł Krauz (90, faul), Filip Barski (90, opóźnianie wznownienia gry)

SĘDZIA GŁÓWNY: Sławomir Smaczny (Bytom - ŚZPN Katowice)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Stoń oraz Grzegorz Szymanek (Bytom - ŚZPN Katowice)

WIDZÓW: ok. 950