Ledwo wywalczony remis

KP BRZEG DOLNY - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:1 (1:0)
BRAMKI: Igor Wargin 2 - Grzegorz Dorobek 90

Podopieczni Krystiana Pikausa rozegrali najsłabszy mecz tej rundy, mogli go przegrać, ale w doliczonym czasie gry Grzegorz Dorobek wyrównał stan meczu. Bramka dla gospodarzy wpadła już 2 minucie, kiedy to Igor Wargin przelobował Marcina Mazura. Następny mecz nasza drużyna rozegra w sobotę 3 października w Gać, z Formacją Port 2000 Mostki. Początek meczu o godzinie 13:00. Zapraszamy

Gospodarze świetnie rozpoczęli. Jakub Kalinowski zbyt słabo przerzucił piłkę na skrzydło, podanie przeciął Igor Wargin i z ostrego kąta uderzył na bramkę, a stojący na piątym metrze Marcin Mazur nie zdołał obronić tego strzału. Później Wargin podał z prawego skrzydła na pole karne, do Jakuba Wróbla, który strzelił silnie z ostrego kąta, ale gacki golkiper udanie piąstkował. Z kolei Wargin uderzył zza pola karnego, ale po rykoszecie piłka znalazła się w rękach Mazura. Pod koniec pierwszej połowy Grzegorz Dorobek zaatakował prawym skrzydłem, podał do Wojciecha Strójwąsa, który silnie uderzył z narożnika pola karnego, ale skutecznie interweniował Patryk Janiczak. Po chwili Dorobek dośrodkował na pole karne, do Pawła Synowca, który jednak nie sięgnął piłki.

W początkach drugiej części meczu obrońca KP sfaulował na polu karnym Marka Budnego. Jedenastkę tradycyjnie egzekwował golkiper Foto-Higieny Marcin Mazur, ale w pojedynku bramkarzy tym razem lepszy był Janiczak. Z kolei Strójwąs strzelił zza pola karnego, ale niecelnie. W odpowiedzi Jakub Kulej trafił z 5 metrów w słupek bramki Foto-Higieny. Potem w sytuacji sam na sam z Mazurem znalazł się Wargin, ale górą był golkiper gacian. Wydawało się, że gospodarze dowiozą skromne prowadzenie do końca i wygrają mecz. Jednak już w doliczonym czasie, po dośrodkowaniu Marka Budnego, Dawid Pożarycki podał głową do Grzegorza Dorobka, a ten atomowym strzałem z 11 metrów pod poprzeczkę wyrównał, ustalając wynik meczu na 1:1.

KP BRZEG DOLNY: 1. Rafał Janiczak - 16. Jakub Wróbel , 2. Jakub Kulej , 3. Michał Kapusz, 18. Mateusz Żak  - 4. Karol Wojtyło, 6. Norbert Pierzga - 11. Igor Wargin , 17. Wojciech Kulasa (81' 15. Mateusz Zagajewski ), 13. Kamil Śmigielski (46' 5. Patryk Lofek) - 10. Patryk Bobkiewicz

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 3. Wojciech Strójwąs , 18. Jakub Kalinowski, 4. Dawid Pożarycki, 8. Łukasz Orzechowski (80' 13. Jakub Polanowski) - 14. Grzegorz Dorobek , 15. Dominik Wejerowski (70' 19. Paweł Przytuła) - 9. Maciej Salak (46' 6. Łukasz Kucyniak), 10. Paweł Synowiec  (80' 5. Jakub Skorłutowski), 11. Marek Budny - 20. Michał Wróbel

ŻÓŁTE KARTKI: Jakub Kulej (30, faul), Patryk Bobkiewicz (57, krytyka orzeczeń sędziego), Mateusz Żak (86, faul), Mateusz Zagajewski (90, niesportowe zachowanie) - Paweł Synowiec (38, faul), Wojciech Strójwąs (90, niesportowe zachowanie)

SĘDZIA GŁÓWNY: Jakub Krawczun (DZPN Wrocław)