Lekcja futbolu od rezerw Zagłębia

ZAGŁĘBIE II LUBIN - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 4:0 (1:0)
BRAMKI: Konrad Andrzejczak 33, Adrian Błąd 57, Damian Oko 61, Piotr Azikiewicz 90

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po słabym meczu polegli w Lubinie, z rezerwą Zagłębia. Po pierwszej połowie po bramce Konrada Andrzejczaka graliśmy gorzej, w drugiej połowie z każdą straconą bramką, grało się naszym zawodnikom coraz gorzej. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym ,meczu. Już w środę o godzinie 17.00 we Wrocławiu, przy ulicy Przedwiośnie, zagramy meczu ćwierćfinału Pucharu Polski strefy wrocławskiej z Orłem Pawłowice. Zapraszamy!

Od początku spotkania grę prowadzili gospodarze, który wymieniali dużo podań czym chcieli zmęczyć przeciwnika. Już siódmej minucie Adrian Błąd uderzył z 20 metrów, ale nad bramką. Dziesięć minut później Patryk Mucha starł się w polu karnym z Pawłem Wolfingerem, obaj padli na ziemie, sędzia kazał grać dalej co zdenerwowało miejscowych, ale sędzia nie zmienił decyzji. Kilka minut później do dośrodkowanej z rzutu wolnego piłki najwyżej w polu karnym wyskoczył Sebastian Bonecki, ale uderzył głową nad bramkę.W 31 minucie Karol Żmijewski uruchomił na prawym skrzydle Konrada Andrzejczaka, który wrzucił piłkę w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki. Diwe minuty później Adrian Błąd zagrał ze środka boiska na lewą stronę do Andrzejczaka, który podał silnie po ziemi w pole karne, piłka minęła wszystkich piłkarzy i zaskoczyła gackiego golkipera, który musiał wyciągać piłkę z siatki. W kolejnej akcji Damian Zbozień dośrodkował z prawej strony piłkę w pole karne do Kamila Maternika, który głową uderzył na bramkę, ale Wolfinger obronił. W 41 minucie Eryk Sobków oddał groźny strzał z 16 metrów, jednak górą był interweniujący Wolfinger. W 44 minucie Dominik Wejerowski dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego na lewym skrzydle na 5 metr, gdzie wbiegał niepilnowany Dawid Pożarycki, ale głową uderzył tuż obok bramki Dominika Hładuna.

Na początku drugiej połowy Adrian Błąd uderzył z 25 metrów, ale niecelny. W następnej akcji Sobków ze środka pola zagrał na prawo do Andrzejczaka, ten załamał do środka i uderzył jednak Piotr Stawowy zablokował to uderzenie. Sto dwadzieścia sekund później było 2:0, Kacper Szymankiewicz na własnej połowie zagrywa do Błąda, który przebiega kilkanaście metrów i silnym uderzeniem po ziemi z 25 metrów po rękawicach Wolfingera, pakuje piłkę do siatki. Po chwili było 3:0, Szymankiewicz dorzucił piłkę z prawej strony, wprost na głowę Damiana Oko, który z 5 metrów podwyższa wynik meczu. Następnie dwa strzały zza pola karnego oddał Sobków, ale przy pierwszej świetnie interweniuje gacki golkiper, a przy drugiej zawodnik gospodarzy chybił celu. W 75 minucie Marcin Gołębiowski z prawej strony zagrywa do środka do Błąda, który z 25 metrów huknął w poprzeczkę bramki Foto-Higieny. W kolejnych dwóch akcjach ponownie Błąd spróbował swoich sił, ale tym razem nie trafił do siatki. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym piłka trafia na 25 metr do Piotra Azikiewicza, który silnym uderzeniem ustala wynik spotkania na 4:0.

ZAGŁĘBIE II LUBIN: 30. Dominik Hładun - 14. Damian Zbozień , 4. Kamil Maternik , 5. Damian Oko , 8. Sebastian Bonecki  (71` 7. Piotr Azikiewicz ) - 17. Patryk Mucha, 26. Kacper Szymankiewicz - 10. Konrad Andrzejczak , 24. Adrian Błąd , 18. Karol Żmijewski (83` 16. Jakub Nowak) - 9. Eryk Sobków (68` 20. Marcin Gołębiewski)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 44. Paweł Wolfinger - 3. Wojciech Strójwąs, 4. Dawid Pożaryck i, 18. Jakub Kalinowski, 16. Piotr Stawowy  - 15. Dominik Wejerowski , 14. Grzegorz Dorobek  - 2. Marcin Musiał (58' 13. Jakub Polanowski), 9. Maciej Salak (46' 5. Norbert Pierzga), 7. Mieczysław Przytuła (46' 6. Łukasz Kucyniak ) - 20. Michał Wróbel

ŻÓŁTE KARTKI: Grzegorz Dorobek (23, niesportowe zachowanie), Damian Zbozień (43, faul), Dominik Wejerowski (43, niesportowe zachowanie), Sebastian Bonecki (53, faul), Piotr Stawowy (67, krytyka orzeczeń sędziego), Łukasz Kucyniak (89, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Bartosz Rudkowski (LZPN Zielona Góra)