Lepsza druga połowa

BUDOWLANI LUBSKO - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:4 (2:1)
BRAMKI: Marcin Bławuciak 16, Piotr Wojciechowski 45 (s) - Paweł Synowiec 37, Michał Wróbel 39, Dawid Pożarycki 52 (k), Dominik Wejerowski 67

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po słabej pierwszej i zdecydowanie lepszej drugiej połowie wygraliśmy z Budowlanymi Lubsko. Ozdobą meczu był gol z 25 metrów Pawła Synowca. Pierwszą bramkę zdobyli miejscowi, następnie wyrównaliśmy bramką wspomnianego Synowca. Pod koniec pierwszej połowy po rzucie rożnym Piotr Wojciechowski skierował piłkę po rzucie rożnym do własnej bramki. Na początku drugiej połowy zdobyliśmy szybkie trzy bramki i kontrolowaliśmy wynik meczu. Następne spotkanie rozegramy w niedzielę 29 maja, we Wrocławiu, przy ulicy Oporowskiej. Początek meczu o godzinie 17:00!

Spotkanie rozpoczęło się od ataków miejscowych. W 7 minucie Bartłomiej Szymczak z rutu z autu zagrał do Marcina Bławuciaka, który popędził na bramę, a następnie uderzył na nią, górą jednak był Piotr Wojciechowski, który obronił strzał.  Sześć minut później Adrian Jeremicz uderzył z 20 metrów ale nad bramką. Chwilę później Paweł SYnowiec zagrał za obronę do Marka Budnego, który głową przyjął piłkę minął bramakarza, ale z ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę. W odpowiedzi Jeremicz zagrał piłkę za obronę do Bławuciaka, który wygrał pojedynek z Jakubem Kalinowskim i uderzył pod interweniującym Wojciechowskim, który wyszedł z bramki. W 30 minucie Piotr Stawowy zagrał z lewego skrzydła w pole karne, gdzie Kalinowski głową odegrał na 3 metr, gdzie był Michał Wróbel, ale głową skierował on piłkę zdłuż linii bramkowej. Siedzem minut później Budny zaatakował lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, gdzie Wojciech Strójwąs przyjął piłkę i odegrał na 2 metr, gdzie Synowiec huknął na bramkę, piłka po odbiciu od słupka wpadła do bramki, a Manuel Kowalski odprowadził ją tylko wzrokiem. Chwilę później Synowiec ponownie uderzył zza pola karnego tym razem niecelnie. W ostatniej akcji pierwszej połowy Adrian Jeremicz egzekwował rzut rożny, po którym uderzył na bramkę, interweniujący Wojciechowski trafił piłkę tak niefortunnie że ta wpadła do bramki.

Od początku drugiej połowy Foto-Higiena zaatakowała.  W 49 minucie Budny z lewego skrzydła dorzucił piłkę, na 7 metr gdzie Łukasz Kucyniak uderzył na bramkę, piłka jednak poszybowała na 3 metr, gdzie stał Wróbel, który skierował piłkę do bramki obok Kowalskiego. Minutę później Wróbel biegnąc na równi z rywalem oddał strzał, który trafił w rękę rywala, sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki podszedł Dawid Pożarycki i w stylu Antonina Panenki umieścił ją w bramce. W 56 minucie Kucyniak zagrał z prawego skrzydła na 20 metr do Kalinowskiego, którego uderzenie na bramkę instynktownie obronił nogą lubski golkiper. W 67 minucie obrońca podał piłę do Kowalskiego, któy chciał minąć nadbiegającego Dominika Wejerowskiego, jednak zdołał on mu zabrać piłkę i trafić do psutej bramki.  W następnej akcji Mieczysław Przytuła  uderzył z lewej strony pola karnego obok bramki. W odpowiedzi Krzysztof Kikoła uderzył zza pola karnego, ale obronił je Wojciechowski. Pod koniec meczu strzały Jeremicza i Przytuły nie znalazły drogi do bramki.

BUDOWLANI LUBSKO: 1. Manuel Kowalski - 17. Bartłomiej Szymczak, 2. Kamil Skrobania, 18. Dariusz Kordiak, 16. Michał Bondarenko - 10. Marcin Piech, 29. Adrian Jeremicz - 11. Kamil Kuźmiński (16' 15. Gerard Maćkowiak), 8. Krzysztof Kikoła , 13. Robert Sieczkowski (85' 4. Bartosz Radko) - 9. Marcin Bławuciak   (61' 6. Tymoteusz Dynowski)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 29. Piotr Wojciechowski  - 3. Wojciech Strójwąs, 4  Dawid Pożarycki  , 18. Jakub Kalinowski, 16. Piotr Stawowy - 13. Grzegorz Dorobek, 15. Dominik Wejerowski  (75' 9. Rafał Kohut) - 6. Łukasz Kucyniak  (82' 17. Krzysztof Smoliński), 10. Paweł Synowiec , 11. Marek Budny (82' 19. Szymon Dymińczuk) - 20. Michał Wróbel

ŻÓŁTE KARTKI: Marcin Bławuciak (60, faul), Łukasz Kucyniak (66, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Mariusz Kupczak (OZPN Drezdenko)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Krzysztof Maciaszczyk oraz Maciej Mikulewicz (OZPN Drezdenko)

WIDZÓW: ok. 300