Niespodziewana wygrana w Radwanicach

KOLEKTYW RADWANICE - FOTO-HIGIENA II KORONA OSIEK 0:1 (0:1)
BRAMKA: Mateusz Wojciechowski 44

Piłkarze Jacka Zarównego pokonali w spotkaniu wrocławskiej A-klasy wyżej notowanego rywala - Kolektyw Radwanice, mimo to iż zagrali w składzie nie mieli żadnego zawodnika (oprócz bramkarza) z pierwszej drużyny Foto-Higieny. Bramkę na wagę zwycięstwa przepięknym strzałem z 25 metrów zdobył Mateusz Wojciechowski. Następne spotkanie rozegrają w następną niedzielę 22 maja, podejmą Orzeł Pustków Wilczkowski na boisku w Osieku. Początek o godzinie 11:00!

Pierwsze 30 minut pierwszej połowy to wyrównana gra w środku boiska, w 33 minucie z 25 metrów uderzył Łukasz Muszyński, ale nieclenie. Dziesięć minut później Mateusz Wojciechowski huknął z 25 metrów czym zaskoczył  Wojciecha Nowaka, który musiał wyciągać piłkę z siatki. W doliczonym czasie gry Adrian Kublik z 25 metrów uderzył, ale nad bramką.

W 56 minucie Dominik Koterba dośrodkował piłkę w pole karne do Michała Papiernika, którego jednak dobrą interwencją uprzedził Piotr Wojciechowski. Chwilę później Jacek Zarówny egzekwował rzut wolny, po którym zagrał w pole karne, gdzie obrońca odegrał piłkę na 11 metr do Muszyńskiego, który silnie uderzył nad bramką. Po chwili Mateusz Czajka zagrał daleką piłkę do Dominika Koterby, który przyjął piłkę i uderzył zza pola karnego, ale górą był golkiper Foto-Higieny. W 74 minucie Papiernik zagrał za obronę do Koterby, który będąc "oko w oko" z Wojciechowskim został przez niego dobrą interwencją zatrzymany. Po chwili Zarówny zagrał ze skrzydła na 25 metr do Mateusza Wojciechowskiego, który uderzył, ale obronił Nowak. W 80 minucie Damian Dewerenda został sfaulowany przed polem karnym rywali, do piłki podszedł Ryszard Łuczkiewicz i mierzonym uderzeniem mierzył w okienko bramki Kolektywu, ale przed stratą bramki zapobiegł Nowak, który zanotował kapitalną interwencję. Kilka minut później Przytuła zagrał do Mateusza Wojciechowskiego, ten odegrał z powrotem do Przytuły, któy odegrał Wojciechowskiemu, który silnie uderzył obok bramki. W 88 minucie Mateusz Wojciechowski wbiegł w pole karne i silnie uderzył, ale górą był Wojciech Nowak. W doliczonym czasie gry Paweł Przytuła z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę dostał Wojciechowski, ale uderzył tuż bok bramki z 5 metrów.

KOLEKTYW RADWANICE: 25. Wojciech Nowak - 18. Łukasz Mijał (58' 21. Mateusz Czajka ), 4. Sylwester Kleśta ,  6. Bartomiej Tendaj - 17. Jacek Mróz (80' 2. Piotr Błoch), 5. Łukasz Czajka  3. Dominik Koterba (83' 15. Przemysław Pych),, 10. Adrian Kublik , 20. Tomasz Siudak (70' 19. Sebastian Glinka) - 11. Michał Papiernik (73' 8. Tomasz Kraszewski)

FOTO-HIGIENA II KORONA OSIEK: 29. Piotr Wojciechowski - 2. Jakub Zajączkowski (83' 4. Szymon Góralski), 17. Paweł Przytuła, 18. Piotr Wojciechowski, 7. Ryszard Łuczkiewicz - 15. Patryk Nazar, (53' 10. Jacek Zarówny) 6. Damian Dewerenda, 20. Mateusz Wojciechowski  , 16. Maciej Niemczyński - 9. Łukasz Muszyński , 8. Radosław Hordykowski  (46' 3. Mateusz Szeląg)

ŻÓŁTE KARTKI: Radosław Hordykowski (30, faul), Adrian Kublik (48, próba wymuszenia rzutu karnego), Łukasz Muszyński (66, faul), Mateusz Czajka (81, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Dawid Krawiec (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Radosław Kasprzyk oraz Bartosz Pawluk (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 60