Niezasłużona porażka

PIAST ŻMIGRÓD - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:0 (0:0)
BRAMKI: Sebastian Zagóski 73, 87

Podopieczni Krystiana Pikausa bardzo niezasłużenie ponieśli porażkę w Żmigrodzie z tamtejszym Piastem, po dwóch bramkach z dystansu Sebastiana Zagórskiego. Całe spotkanie było bardzo szybkie i ciekawe, jednak to gospodarze mieli więcej szczęścia i przechylili szale zwycięstwa na swoją stronę. Następne spotkanie ligowe zostanie rozegrane w sobotę 5 września w Gaci, z rezerwą Zagłębia Lubin. Początek meczu o godzinie 16:00. Zapraszamy!

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły bardzo mało sytuacji, w 28 minucie Łukasz Kucyniak z prawego skrzydła zagrał na 16 metr do Wróbla, ktory uderzył na bramkę, ale piłka poszybowałą nad nią. Pod koniec pierwszej połowy Artur Monasterski chciał dośrodkować piłkę w pole karne z lewego skrzydła piłka jednak mało co nie wpadła za "kołnierz" Marcina Mazura, który pozwolił wyjść piłce za bramkę tuż nad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczeła się dla Foto-Higieny, kiedy to Marek Budny uderzył z 30 metrów wprost w poprczekę bramki strzeżonej przez Piotra Bilakiewicza. W odpowiedzi Krystian Jajko zagrał do Mateusza Fedyny, który z 20 metrów uderzył obok bramki Foto-Higieny.

W 56 minucie piłka z lewego skrzydła dwa razy wędrowała w pole karne piłkarzy z Gać, ale zarówno uderznenie Wałęgi jak i Zielińskiego obronił Mazur.

W kolejnej akcji goście, a dokładniej Wejerowski egzekowowali rzut roźny, ale po uderzeniu głową Dawida Pożaryckiego z 6 metrów, futbolówka poszybowała tuż nad bramką. Po godzinie gry Budny z lewej strony boiska z ponad 20 metów uderzył tuż obok bramki Bilakiewicza. Po tej akcji Piast nie dał wyjść z własnej poowy zawdonikom Foto-Higieny.

Najpierw Oskar Majbroda zagrał do Schmidta, który z 16 metrów uderzył obok bramki, a chwilę później Artur Monasterski oddał strzał z 20 metrów z którym poradził sobie Mazur. W 69 minucie Sebastian Zagórski dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, ale do piłki nie zdążył Fedyna, jednak chwilę później z jego dośrodkowania wyszedł strzał, któy wpadł "za kołnierz" Mazura. Pięć minut przed końcem meczu goście powinii wyrównać, Grzegorz Dorobek zagrał za obronę do Budnego, który w sytuacji "sam na sam" z Bilakiewiczem, uderzył w taki sposób że zdołał on obronić jego strzał. W następnej akcji po szybkiej kontrze gospodarzy, strzał Grzegorza Mazurka z 12 metrów obronił Mazur, jednak przy mierzonym uderzeniu z 25 metrów Zagórskiego, piłka ponownie ponad bramkarzem Foto-Higieny wpadła do bramki.

PIAST ŻMIGRÓD: 1. Piotr Bilakiewicz - 10. Mateusz Fedyna (75' 19. Grzegorz Mazurek), 4. Krystian Jajko, 10. Kamil Krzanowski (46' 87. Marcel Schmidt), 20. Oskar Majbroda, 18. Artur Monasterski, 14. Kamil Pilarski  , 8. Dominik Piotrowski , 69. Szymon Sołtyński (58' 11. Sebastian Zagórski  ), 9. Daniel Wałęga (87' 22. Grzegorz Skrzypczak), 4. Paweł ZIeliński

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 16. Piotr Stawowy, 4. Dawid Pożarycki, 7. Jakub Kalinowski , 8. Łukasz Orzechowski - 14. Grzegorz Dorobek, 18. Radosław Krzyśków  - 6. Łukasz Kucyniak, 15. Dominik Wejerowski (75' 10. Paweł Synowiec), 10. Marek Budny - 20. Michał Wróbel

ŻÓŁTE KARTKI: Kamil Pilarski (79, faul), Dominik Piotrowski (72, faul) - Jakub Kalinowski (45, faul), Radosław Krzyśków (72, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Mirosław Mazgaj (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Adam Karasewicz oraz Adrian Mazgaj (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 600