Nudny remis

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - ZAGŁĘBIE II LUBIN 0:0

Piłkarze Foto-Higieny po dość słabym meczu bezbramkowo zremisowali z rezerwą Zagłębia Lubin, choć dwie bramki ze spalonego strzelił Dominik Wejerowski, a goście odpowiadali strzałami w słupek oraz poprzeczkę. Następny mecz, nasza drużyna rozegra z Polonią Wrocław w ramach 1/32 Finału Pucharu Polski strefy wrocławskiej, który odbędzie się na stadionie "Oławka", Na Niskich Łąkach 8 we Wrocławiu. Zapraszamy!

Początek spotkania to wzajemne badanie siły rywala. Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze, w 21 minucie. Łukasza Orzechowski wymanewrował bocznego defensora Zagłębia i strzelił mocno z ostrego kąta, ale uderzenie obronił nogami lubiński golkiper Martin Polacek. W odpowiedzi Arkadiusz Woźniak uderzał z narożnika pola karnego, ale minimalnie chybił. W kolejnej akcji z 30 metrów kąśliwie strzelił Filip Jagiełło, ale piłka wpadła w ręce Marcina Mazura. Po kilku minutach powinno być 1:0 dla gości, ale strzał z 6 metrów Konrada Andrzejczaka świetnie obronił nogami gacki golkiper.W 38 minucie, po prostopadłym zagraniu Michała Wróbla piłkę przejął Dominik Wejerowski i w sytuacji sam na sam pokonał Martina Polacka. Sędzia jednak nie uznał gola, bo pomocnik Foto-Higieny był na spalonym. W ostatniej akcji przed przerwą Artur Siemaszko uderzył z 20 metrów, ale Mazur końcami palców skierował piłkę na słupek.

Na początku drugiej połowy strzały zza pola karnego Andrzejczaka, Wejerowskiego oraz Jakuba Nowaka były zbyt mocne i przeszły nad bramką. W 58 minucie, po dośrodkowaniu Adriana Błąda z lewej strony, zawrzało w polu karnym Foto-Higieny. Po główce Andrzejczaka z linii bramkowej wybił piłkę Dawid Pożarycki. Pod koniec meczu świeżo wprowadzony do gry Maciej Salak dwukrotnie uderzał zza pola karnego, ale w obu przypadkach górą był lubiński bramkarz. W 90 minucie goście mieli piłkę meczową. Adrian Błąd dośrodkował do niepilnowanego Woźniaka, który uderzył głową z 5 metrów, ale świetnie interweniował Marcin Mazur, chroniąc swoją drużynę przed porażką.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 16. Piotr Stawowy, 4. Dawid Pożarycki, 7. Jakub Kalinowski, 8. Łukasz Orzechowski - 14. Grzegorz Dorobek, 18. Radosław Krzyśków  - 3. Wojciech Strójwąs (33' 2. Kacper Kaczmarek 68' 10. Paweł Synowiec), 15. Dominik Wejerowski (68' 9. Maciej Salak), 6. Łukasz Kucyniak - 20. Michał Wróbel

ZAGŁĘBIE II LUBIN: 1. Martin Polacek - 16. Jakub Nowak, 4. Kamil Maternik  , 5. Damian Oko , 24. Adrian Błąd - 21. Maciej Kowalski-Haberek - 19. Filip Jagiełło, 26. Paweł Żyra (61' 17. Patryk Mucha), 10. Konrad Andrzejczak (77' 25. Wojciech Błąd), 11. Arkadiusz Woźniak - 9. Artur Siemaszko

ŻÓŁTE KARTKI: Radosław Krzyśków (41, faul) - Kamil Maternik (40, faul), Damian Oko (76, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Marcin Celejewski (LZPN Drezdenko)