Osiem minut, które wstrząsły Miedzią

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - MIEDŹ II LEGNICA 4:1 (0:0)
BRAMKI: Jakub Polanowski 47, Łukasz Orzechowski 52, Paweł Synowiec 55, Kacper Kaczmarek 90 - Bartłomiej Kuśnierz 90

Podopieczni Romualda Szukiełowicza po bardzo dobrej drugiej połowie rozbili zespół Miedzi II Legnica, która jest viceliderem ligi. W ciągu ośmiu minut Foto-Higiena za sprawą Jakuba Polanowskiego, Łukasza Orzechowskiego oraz Pawła Synowca prowadziła już 3:0. Pod koniec meczu kontaktową bramkę zdobyli goście, ale ostateczne słowo należało do gospodarzy, którzy za sprawą Kacpra Kaczmarka zwyciężyli 4:1.

Podczas całego meczu wiał silny wiatr, który przeszkadzał obu ekipom w tworzeniu akcji. Po kwadransie gry Wojciech Strójwąs z prawego skrzydła zacentrował w pole karne do Tomasza Lisickiego, który głową z 8 metrów uderzył nad bramką. W odpowiedzi Bartosz Światły dośrodkował w pole karne do Mateusza Zatwarnickiego, który głową z 7 metrów przeniósł piłkę nad bramką Pawła Wolfingera. Kilka minut później Przemysław Wichłacz huknął z 25 metrów na bramkę gospodarzy, ale świetną interwencją popisał się gacki golkiper, który wybił piłkę na róg. W 37 minucie Jakub Kalinowski dorzucił piłkę w pole karne, gdzie Grzegorz Dorobek z lewej strony pola karnego uderzył obok bramki. Pod koniec pierwszej połowy znów groźnie zrobiło się pod gacką bramką, Adam Wojciechowski będąc przed polem karnym odegrał do Patryka Murawskiego, ten uderzył po ziemi z 16 metrów, ale znów kapitalną interwencją popisał się Wolfinger.

Dwie minuty po rozpoczęciu pierwszej połowy Paweł Synowiec będąc na prawym skrzydle przy swoim polu karnym zagrał w okolice środka murawy do świeżo wprowadzonego Dominika Wejerowskiego, ten zagrał przekątna na prawe skrzydło do Jakuba Polanowskiego, który popędził na bramkę i będąc "oko w oko" z Michałem Piotrowskim uderzył obok interweniującego golkipera. Pięć minut później Maciej Salak rozegrał piłkę z Grzegorzem Dorobkiem na lewym skrzydle, po czym ten drugi zagrał za obronę do Łukasza Orzechowskiego, który będąc w narożniku pola karnego uderzył przy dłuższym słupka podwyższając prowadzenie gospodarzy. Chwilę później Zatwarnicki uderzył z 20 metrów, a piłkę z problemami obronił Wolfinger. W odpowiedzi Wejerowski będąc na środku boiska zagrał na prawe skrzydło do Łukasza Kucyniaka, który zacentrował w pole karne, a tam nadbiegający niepilnowany Paweł Synowiec z 6 metrów trafia do siatki. Po kilku minutach gospodarze wywalczyli rzut rożny, Synowiec dorzucił piłkę w pole karne, a Wejerowski z 7 metrów uderzył głową nad bramką. W 63 minucie z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Kucyniak, a będący w polu karnym Wejerowski wślizgiem uderzył poza słupek. Kilka minut później z rzutu wolnego na 25 metrze Wejerowski uderza na bramkę, ale piłkę broni Piotrowski. Następnie uderzenia Tomasza Wojciechowskiego oraz Damiana Lenkiewicza broni Wolfinger. Pięć minut przed końcem meczu Kucyniak z lewego skrzydła zagrał przed pole karne do Synowca, który uderzył na bramkę, a piłka po interwencji Piotrowskiego uderzyła tylko w poprzeczkę bramki. W 90 minucie Adam Wasilewski dośrodkował piłkę z linii końcowej z prawej strony, piłka po rękach Wolfingera trafiła pod nogi Bartłomieja Kuśnierza, który płaskim strzałem przy słupke zdobył bramkę kontaktową. W czwartej minucie doliczonego czasu gry goście egzekwowali rzut rożny, po wyjściu do dośrodkowanej piłki Wolfingera, wypiąstkował on ją pod nogi Bartosza Światłego, który uderzył na bramkę, piłkę na 3 metrze dotknął jeszcze Wasilewski, ale Strójwąs wybił piłkę z linii końcowej. Po tej akcji piłka trafiła na środek do Synowca, który zagrał w uliczkę do Kucyniaka, a ten będąc przed polem karnym zagrał na prawą stronę do Kacpra Kaczmarka, który płaskim strzałem obok bezradengo Piotrowskiego ustalił wynik spotkania.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 44. Paweł Wolfinger - 3. Wojciech Strójwąs, 18. Jakub Kalinowski, 17. Krzysztof Smoliński , 8. Łukasz Orzechowski  (60' 4. Dawid Pożarycki) - 14. Grzegorz Dorobek, 7. Radosław Krzyśków (46' 13. Jakub Polanowski ) - 9. Maciej Salak (73' 16. Kacper Kaczmarek ), 6. Łukasz Kucyniak, 11. Tomasz Lisicki (46' 15. Dominik Wejerowski) - 10. Paweł Synowiec

MIEDŹ II LEGNICA: 1. Michał Piotrowski - 20. Damian Lenkiewicz , 14. Hubert Krawczun, 5. Adrian Woźniczka, 21. Adrian Wójcik - 8. Przemysław Wichłacz (68' 77. Bartłomiej Kuśnierz ), 15. Bartosz Światły - 7. Mateusz Zatwarnicki , 19. Patryk Murawski (46' 9. Adam Wasilewski), 11. Mateusz Cieślik (72' 18. Tomasz Wojciechowski) - 10.Szymon Kużma

ŻÓŁTE KARTKI: Damian Lenkiewicz (65, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Paweł Łapkowski (LZPN Świebodzin)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Piotr Maczalski oraz Przemysław Woźniak (LZPN Świebodzin)

WIDZÓW: ok. 150