Pierwsze koty za płoty

Po dwóch zwycięstwach w poprzednich sparingach - z LZS Starowice i Wiwą Goszcz - tym razem zespół z gminy Oława trafił na trudniejszego rywala i przegrał z nim po zaciętej walce. Następny sparing rozegra Foto-Higiena Gać w sobotę 18 lutego, a jej rywalem będzie inny opolski czwartoligowiec - Agroplon Głuszyna. Spotkanie będzie rozegrane w Oleśnicy, o godzinie 14:00.

Po pracowitym tygodniu, Foto-Higiena zmierzyła się 11 czerwca w Opolu, na boisku ze sztuczną murawą, z Małąpanwią Ozimek, zajmującą po rundzie jesiennej czwarte miejsce w opolskiej IV lidze. Mecz od początku był bardzo wyrównany, a w poczynaniach drużyny prowadzonej przez Marcina Dymkowskiego było widać fizyczne zmęczenie po ciężkich, siłowych treningach. W 13 minucie Michał Wróbel odebrał piłkę rywalowi na środku boiska i popędził prawym skrzydłem, a następnie z linii końcowej przerzucił na 6 metr, do Igora Wargina, a ten, upadając, nieczysto trafił w piłkę, więc golkiper Ozimka wybił ją sprzed linii bramkowej. Kolejne dwie groźne sytuacje stworzyła Małapanew, ale ponieważ strzały jej napastników były również niecelne, po pierwszej połowie utrzymywał się wynik bezbramkowy. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części meczu Grzegorz Dorobek posłał długą piłkę do Łukasza Orzechowskiego, a ten uderzył celnie obok wychodzącego z bramki golkipera Małejpanwi. Chwilę później mogło być 2:0 dla Foto-Higieny, bo Igor Wargin przerzucił piłkę ponad obrońcami do Michała Wróbla, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali. W odpowiedzi drużyna z Ozimka - za sprawą Sebastiana Jaroszyńskiego - szybko wyrównała na 1:1. W 78 minucie Wargin przerzucił z lewej strony na pole karne, do Michała Sudoła, ale jego główkę wypiąstkował ozimski bramkarz. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Małapanew wyprowadziła kontrę, jej zawodnik wbiegł na pole karne i uderzył mocno na bramkę, strzeżoną przez Marcina Gąsiorowskiego. Golkiper Foto-Higieny sparował to uderzenie, ale odbita piłka trafiła do Kacpra Kamińskiego, który z strzałem z bliskiej odległości ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Ozimka.

Foto-Higiena w I połowie: Mazur - Strójwąs, Pożarycki, Sudoł, Stawowy - Dorobek, Kątny - Kucyniak, Grochowski, Wargin - Wróbel.

Foto-Higiena w II połowie: Gąsiorowski - Krzyśków, Pożarycki, Sudoł (75 Strójwąs), Stawowy - Dorobek (70 Grochowski), Kątny - Kucyniak (71 Wargin), Salak, Orzechowski - Wróbel.