Pierwszy sparing nieciekawy i remisowy

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - PIAST ŻMIGRÓD 1:1 (0:0)
BRAMKI: Łukasz Orzechowski 61 - Grzegorz Mazurek 55

Drużyna z gminy Oława rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej w pierwszym tygodniu nowego roku, pod okiem Marcina Dymkowskiego. Były szkoleniowiec piłkarzy MKS Oława, a ostatnio Polonii-Stali Świdnica, objął Foto-Higienę po Romualdzie Szukiełowiczu, który na początku grudnia 2015 dość niespodziewanie został trenerem ekstraklasowego Śląska Wrocław.

Nowy coach gackiego zespołu ma do dyspozycji niemal wszystkich zawodników, występujących w Foto-Higienie w rundzie jesiennej. Wyjątkiem są tylko Tomasz Lisicki i Kacper Kaczmarek, którym skończyły się wypożyczenia ze Śląska i Ślęzy Wrocław. Do drużyny z Gaci dołączyli natomiast dwaj wychowankowie MKS Oława - Rafał Kohut, grający jesienią w świdnickiej Polonii- Stali oraz Marcin Musiał, który w poprzedniej rundzie występował w marcinkowickim Sokole. Z Foto-Higieną trenują również znany z występów w MKS Oława Norbert Pierzga (jesienią grał w KP Brzeg Dolny) oraz bezskutecznie szukający w poprzedniej rundzie nowego klubu Mieczysław Przytuła (w końcówce jesiennego sezonu zagrał kilka spotkań w "A"-klasowej Koronie Osiek, która jest rezerwą Foto-Higieny).

Duża liczba zawodników, trenujących w Gaci spowodowała, że w sparingu ze żmigrodzkim Piastem trener Dymkowski wystawił w poszczególnych częściach meczu de facto dwie odrębne drużyny. Podobnie zrobił też szkoleniowiec rywali - Grzegorz Podstawek.

Piłkarze obu ekip po raz pierwszy w tym roku zagrali w spotkaniu sparingowym i dało się to zauważyć od początku sobotniego meczu - sporo było niedokładności i chaotycznej gry. Pierwszą składną akcję przeprowadzili żmigrodzianie, w 25 minucie. Marcin Mazur obronił jednak mocny strzał napastnika Piasta, oddany zza linii pola karnego. Chwilę później z podobnej odległości uderzył na bramkę rywala Dominik Wejerowski, ale nie trafił. Potem po centrze z rogu z bliska główkował Dawid Pożarycki, ale też niecelnie. Ciekawiej było po przerwie.

W 51 minucie na polu karnym Foto-Higieny sfaulowany został piłkarz Piasta i sędzia odgwizdał rzut karny. Piotr Wojciechowski obronił jednak strzał Krystiana Jajki z jedenastu metrów. Niezrażeni tym niepowodzeniem podopieczni Grzegorza Podstawka nadal naciskali i kilka minut później, po składnej zespołowej akcji, Grzegorz Mazurek strzałem z rogu pola karnego w długi róg bramki Foto-Higieny, pokonał Piotra Wojciechowskiego. W 61 minucie Marcin Musiał przeprowadził rajd prawym skrzydłem i z linii końcowej zagrał na do Łukasza Orzechowskiego, który strzałem z ośmiu metrów po ziemi doprowadził do wyrównania. Pod koniec meczu Jakub Polanowski zagrał na prawą stronę do Michała Wróbla, który z ostrego kąta mocno uderzył, ale tylko w boczną siatkę. Pierwszy w tym roku zimowy sparing Foto-Higieny oraz Piasta zakończyło się więc sprawiedliwym remisem 1:1.

Foto-Higiena w I połowie: Marcin Mazur (30' Piotr Wojciechowski) - Wojciech Strójwąs, Jakub Kalinowski, Dawid Pożarycki, Łukasz Orzechowski - Dominik Wejerowski, Jakub Skorłutowski - Marek Budny, Maciej Salak, Mieczysław Przytuła - Rafał Kohut.

Foto-Higiena w II połowie: Piotr Wojciechowski (60' Paweł Wolfinger) - Piotr Stawowy, Radosław Krzyśków, Krzysztf Smoliński, Łukasz Orzechowski (68' Wojciech Strójwąs) - Paweł Synowiec, Grzegorz Dorobek - Michał Wróbel, Jakub Polanowski, Marcin Musiał - Rafał Kohut (65' Maciej Salak).