Pokonali Bystrzycę

BYSTRZYCA KĄTY WROCŁAWSKIE - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:3 (0:2)
BRAMKI: Dominik Wejerowski 14, Łukasz Kucyniak 23, Igor Wargin 73 - Sebastian Kościuk 75 (k)

Spotkanie w Kątach Wrocławskich rozgrywano przy pełnym słońcu, co nie pomagało zawodnikom obu drużyn.

W 14 minucie Foto-Higiena przeprowadziła wzorową akcję. Maciej Salak rozegrał na prawym skrzydle klepkę z Dominikiem Wejerowskim, który po wymianie podań z Pawłem Synowcem wyszedł na czystą pozycję i płaskim strzałem po ziemi pokonał Macieja Szaciłłę. Dziewięć minut później następną asystę zaliczył Synowiec. Przerzucił piłkę z prawej strony na pole karne do Łukasza Kucyniaka, który trafił do siatki strzałem z 12 metrów. W kolejnej akcji uderzenie Macieja Salaka z bliskiej odległości wypiąstkował golkiper gospodarzy, a przy dobitce Michała Sudoła piłkę zatrzymał kątecki obrońca.

Druga połowa również toczyła się pod dyktando Foto-Higieny, ale gospodarze też tworzyli groźne sytuacje pod bramką gości. W 67 minucie Paweł Albert przerzucił z prawej strony do Michała Grochowskiego, ale jego ładną główkę sparował Szaciłło na rzut rożny. Potem Grzegorz Dorobek zaliczył "brazylijską" asystę, podając piętą do Igora Wargina. Ten objechał golkipera Bystrzycy i strzałem do pustej bramki podwyższył na 3:0 prowadzenie Foto-Higieny. Dwie minuty później, po uderzeniu Macieja Borzymka, Michał Sudoł zatrzymał piłkę ręką w obrębie szesnastki i sędzia wskazał na biały punkt. Rzut karny wykorzystał Sebastian Kościuk.Po tym golu gospodarze zerwali się do walki, atakując kilka razy przedpole bramki gości, strzeżonej przez Marcina Gąsiorowskiego. Jednak nie wykorzystali żadnej sytuacji i wynik już się nie zmienił. Goście potwierdzili swoją dominację w lidze, natomiast porażka gospodarzy w meczu z liderem już chyba przesądziła o tym, że zespół z Kątów Wrocławskich pożegna się z czwartą ligą. Bystrzyca ma co prawda jeszcze szanse uratowania się przed spadkiem, ale już tylko teoretyczne.

Bystrzyca:
Szaciłło - Brodko, Ożga, Stępień, Kościuk - Gorczyca, Małecki - Piech, Brzęczek (62 Gęsicki), Bagiński - Niełacny (46 Borzymek).

Foto-Higiena:
Gąsiorowski -Strójwąs, Krzyśków, Sudoł, Orzechowski (61 Przytuła) - Kalinowski (46 Pożarycki), Grochowski - Kucyniak (52 Albert), Wejerowski (61 Dorobek), Synowiec (46 Wargin) - Salak (76 Mazur).

Żółte kartki:
Tomasz Brodko (w 15 min.), Radosław Niełacny (21), Jakub Kalinowski (25) i Jakub Małecki (86) - wszyscy za faule.

Sędziowie:
Krystian Kubik - główny arbiter, oraz asystenci - Krzysztof Świderski i Waldemar Gnyl (wszyscy WS OZPN Kłodzko)

Widzów: ok. 40