Porażka na inaugurację ligi

KS POLKOWICE - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 4:2 (1:0)
BRAMKI: Krzysztof Drzazga 21, 54, 57, Maciej Bancewicz 78 - Paweł Synowiec 46, Michał Wróbel 84

Podopieczni Krystiana Pikausa przegrali inauguracyjne spotkanie III ligi dolnośląsko-lubuskiej z beniaminkiem - KS-em Polkowice. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Krzysztof Drzazga, a jedną bramkę dołożył Maciej Bancewicz, zaś Foto-Higiena potrafiła odpowiedzieć trafieniami Pawła Synowca oraz Michała Wróbla. Następne spotkanie Foto-Higiena rozegra za tydzień 16 sierpnia o godzinie 11:00, na stadionie we Wrocławiu, przy ulicy Oporowskiej 62, z rezerwą Śląska Wrocław.

W 21 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Mateusza Magdziarza na 8 metr Krzysztof Drzazga umieścił piłkę głową w bramce. Na początku drugiej połowy po podaniu od Łukasza Kucyniaka, Paweł Synowiec w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy wyrównał stan meczu. W 54 minucie Dominik Wejerowski pozwolił na dośrodkowanie piłki z prawego skrzydła przez Bancewicza na 5 metr, gdzie Drzazga ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później Magdziarz znów dośrodkował świetnie z rzutu rożnego na głowę Drzazgi, który zdobył hat-trick w tym meczu. W 78 minucie Maciej Bancewicz strzałem z 20 metrów z rzutu rożnego podwyższył na 4:1. Pod koniec meczu po zamieszaniu podbramkowym KS-u Michał Wróbel ustalił wynik spotkania.

KS POLKOWICE: 1. Sebastian Szymański - 26. Szymon Szymik, 21. Dawid Wacławczyk, 11. Mateusz Magdziak, 24. Robert Dziedzina - 9. Wojciech Galas, 8. Ariel Famulski (76' 20. Rafał Karmelita) - 16. Maciej Bancewicz (85' 15. Rafał Rybarczyk), 17. Mariusz Szuszkiewicz (90' 10. Kamil Zawadzki), 25. Karol Fryzowicz - 13. Krzysztof Drzazga (82' 24. Wojciech Jurak)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur - 3. Wojciech Strójwąs (80' 2. Kacper Kaczmarek), 7. Jakub Kalinowski, 4. Dawid Pożarycki, 16. Piotr Stawowy - 14, Grzegorz Dorobek, 15. Dominik Wejerowski - 10. Paweł Synowiec (63' 9. Maciej Salak), 6. Łukasz Kucyniak, 8. Łukasz Orzechowski (87' 13. Krystian Kozina) - 20. Michał Wróbel

ŻÓŁTE KARTKI: Szymon Szymik (48. faul) - Wojciech Strójwąs (47, faul), Łukasz Orzechowski (44, faul), Maciej Salak (76, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Marcin Celejewski (LZPN Żary)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Dawid Kuraszkiewicz oraz Paweł Białek (LZPN Żary)

WIDZÓW: ok. 300

Foto.: Krzysztof A. Trybulski "Gazeta Powiatowa - WIadomości Oławskie"