Porażka w doliczonym czasie

KS STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:0 (0:0)
BRAMKA: Damian Szałas 90

Podopieczni Marcina Dymkowskiego przegrali bardzo ważne spotkanie z bezpośrednim rywalem w walce o III-ligowy byt. Największym bólem, jest to iż ta bramka padła w doliczonym czasie gry. po odbiciu się od nogi Piotra Stawowego. Ta porażka bardzo skomplikowała naszą sytuację w tabeli. Następny mecz rozegramy za tydzień w sobotę 21 maja, kiedy podejmiemy to zespół Polonii-Stali Świdnica. Początek spotkania o 17.00. Zapraszamy!

Przed meczem obie drużyny dzielił w tabeli jeden punkt, a porażka znacznie oddalała od utrzymania się na przyszły sezon w zreformowanej III lidze. Obie drużyny zaczęły więc bardzo ostrożnie. W efekcie pierwszy kwadrans to nudna gra w środku boiska, bez ciekawszych spięć podbramkowych. Ożywienie nastąpiło w 19 minucie, gdy indywidualną akcję przeprowadził Marek Budny. Skrzydłowy Foto-Higieny zaatakował lewą stroną, wbiegł na pole karne Stilonu i uderzył, ale bramkarz wybił piłkę nogą, na rzut rożny. W 25 minucie zadrżały serca kibiców gości, gdy Wojciech Strójwąs zderzył się głową z rywalem. Interwencja ratowników pomogła tylko doraźnie, dlatego młodego obrońcę z Gaci odwieziono karetką do szpitala. Jak się okazało, Wojtek wrócił do domu autobusem z całą drużyną, ale nie czuł się najlepiej. Prawdopodobnie doznał wstrząśnięcia mózgu, więc czeka go zapewne dłuższe leczenie... W kolejnej akcji, po rzucie rożnym powstało zamieszanie na polu bramkowym Stilonu, ale obrońcy wybili piłkę. Przejął ją przed polem karnym Paweł Synowiec i uderzył z 20 metrów, ale nad bramkę. Później Dominik Wejerowski skierował futbolówkę z rzutu wolnego na pole karne miejscowych, do Michała Wróbla, który uderzył niecelnie. Pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej trwała rywalizacja "Stilon kontra Marcin Mazur". Jeszcze przed przerwą Rafał Świtaj dośrodkował z rzutu wolnego do Michała Ogrodowskiego, ale główkującego z siedmiu metrów defensora Stilonu skutecznie powstrzymał bramkarz Foto-Higieny. Potem Michał Chyrek strzelił z 20 metrów, ale kapitalną interwencją znów popisał się Mazur.

Od początku drugiej połowy nadal atakowali gospodarze. Tomasz Szwiec popędził lewym skrzydłem i podał wzdłuż linii pola bramkowego do Rafała Świtaja, który uderzył z ostrego kąta, ale po raz trzeci z rzędu górą był golkiper Foto-Higieny. W 58 minucie Krzysztof Kaczmarczyk przerzucił futbolówkę do Michała Chyrka, a ten z bliskiej odległości uderzył na bramkę, lecz i tym razem Mazur skutecznie interweniował. Nieco wcześniej z 25 metrów huknął Paweł Synowiec, ale wysoko nad bramkę. W 66 minucie Wejerowski strzelił z rzutu wolnego (z 20 metrów), bezpośrednio na bramkę, ale dobrą interwencją popisał się Krystian Rosa. W odpowiedzi Tomasz Szwiec uderzył atomowo z 25 metrów, ale tuż obok gackiej bramki. Z kolei Szwiec potężnie uderzył zza pola karnego, jednak i tym razem piłka nie trafiła do siatki. W 86 minucie Robert Kozioła wypuścił w uliczkę Łukasza Maliszewskiego, ten strzelił z 16 metrów, ale instynktownie interweniujący Mazur końcami palców wybił piłkę na rzut rożny. Gdy wszyscy myśleli, że obie drużyny podzielą się punktami, w doliczonym czasie gry gospodarze egzekwowali rzut rożny. Do piłki wyskoczył Damian Szałas i głową skierował w stronę bramki. Futbolówka trafiła w nogę stojącego na linii Piotra Stawowego i wpadła do siatki, ku radości miejscowych, a rozpaczy przyjezdnych. Na odrobienie straty już nie starczyło czasu. Z krańca Ziemi Lubuskiej, po meczu prawie o wszystko, Foto-Higiena wróciła więc do domu "na tarczy".

KS STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI: 23. Kacper Rosa - 22. Adrian Gołdyn, 6. Mateusz Mazalon, 19. Mateusz Ogrodowski , 4. Tomasz Szwiec  - 20. Filip Wiśniewski, 8. Krzysztof Kaczmarczyk - 21. Rafał Świtaj  (82' 13. Robert Kozioła), 16. Patryk Jakubowski  (70' 7. Damian Szałas ), 25. Daniel Mrozek (90' 24. Krystian Malinowski) - 18. Michał Chyrek (65' 14. Łukasz Maliszewski)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 3. Wojciech Strójwąs (27. 2. Marcin Musiał ), 18. Jakub Kalinowski, 8. Radosław Krzyśków , 16. Piotr Stawowy - 15. Dominik Wejerowski, 5. Norbert Pierzga - 6. Łukasz Kucyniak (90' 14. Rafał Kohut), 10. Paweł Synowiec (80' 7. Mieczysław Przytuła), 11. Marek Budny (85' 17. Krzysztof Smoliński) - 20. Michał Wróbel

ŻÓŁTE KARTKI: Patryk Jakubowski (25, faul), Rafał Świtaj (43, rozpoczęcie gry bez gwizdka sędziego)., Tomasz Szwiec (45, faul), Mateusz Ogrodkowski (65, faul) - Marcin Musiał (62, faul), Radosław Krzyśków (90, krytyka orzeczeń sędziego)

SĘDZIA GŁÓWNY: Marcin Celejewski (LZPN Żary)