Przegrana w przewadze

PIAST ŻMIGRÓD - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:1 (0:0)
BRAMKI: Mateusz Fedyna 74, Mikołaj Juchacz 85 - Michał Gałaszewski 90

Podopieczni Marcina Dymkowskiego przegrali spotkanie z Piastem Żmigród. Mimo gry w przewadze straciliśmy dwie bramki, na którą potrafiliśmy odpowiedzieć bramką w doliczonym czasie gry za sprawą Michała Gałaszewskiego. Następne spotkanie rozegramy w sobotę 1 września w Gaci, zmierzymy się z Agroplonem Głuszyna. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Od początku spotkania to miejscowy zespół zaatakował. W 2 minucie Mateusz Jaros z prawego strony dośrodkował w pole karne, gdzie z 8 metrów głową uderzył Filip Kendzia, ale nad bramkę. Cztery minuty później na strzał zza pola karnego zdecydował się Mikołaj Juchacz, lecz uderzył poza słupek. W 27 minucie Łukasz Staroń zagrał na 25 metr, piłkę kropnął Miłosz Kubacki, ale tuż nad bramką Piasta. Dwie minuty później Jaros z prawej strony zagrał w pole karne, gdzie z 10 metrów uderzył Oskar Trzepacz świetną interwencją popisał się Marcin Gąsiorowski, do odbitej piłki na 20 metrze doskoczył Juchacz, ale i tym razem górą był gacki golkiper, który wypiąstkował piłkę na róg. W kolejnej sytuacji indywidualnie zabłysnął Szymon Sołtyński, ale jego strzał po ziemi z 25 metrów kapitalnie broni Gąsiorowski. W 40 minucie Jaros dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, gdzie z 8 metrów głową uderzył Kendzia, piłkę jednak pewnie łapie bramkarz Foto-Higieny.

W 56 minucie Krystian Jajko odegrał do Sołtyńskiego, którego strzał z 20 metrów szybuje wysoko nad bramką. Czternaście minut później za próbę wymuszenia rzutu wolnego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Szymon Stasik. Dwie minuty później Janusz Gancarczyk z lewego skrzydła dośrodkował na 10 metr do Łukasza Staronia, który nie opanował piłki i stracił realną szansę na bramkę dla przyjezdnych. W kolejnej akcji niewykorzystana sytuacja się zemściła, Sołtyński popędził prawym skrzydłem i zagrał na 8 metr do Mateusz Fedyny, który skierował piłkę do bramki obok bezradnie interweniującego Gąsiorowskiego. Sześć minut później z rzutu wolnego na 25 metrze uderzył Iegor Tarnov, ale piłkę pewnie złapał Aleksander Sobczak. W 85 minucie Jaros z prawego skrzydła zacentrował na lewą stronę pola karnego do Szymona Rusieckiego, który przyjął piłkę i odegrał na 20 metr do niepilnowanego Juchacza, który zwodem minął Krzysztofa Cieśla i strzałem z 15 metrów przy słupku podwyższył prowadzenie miejscowych. W ostatniej akcji meczu dośrodkowanie z prawego skrzydła na 6 metr zakończyło się bramką z głowy Michała Gałaszewskiego.

PIAST ŻMIGRÓD: 1. Aleksander Sobczak - 22. Mateusz Jaros, 26. Filip Kendzia , 77. Michał Koźlik, 18. Wojciech Bzdęga - 3. Piotr Niewieściuk - 45. Szymon Stasik , 8. Krystian Jajko (65' 10. Mateusz Fedyna ), 5. Mikołaj Juchacz  (89' 19. Szymon Froń), 23. Szymon Sołtyński (75' 98. Eryk Moryson) - 17. Oskar Trzepacz (58' 7. Szymon Rusiecki)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 28. Marcin Gąsiorowski - 2. Paweł Bujakiewicz, 14. Krzysztof Cieśla, 3. Filip Barski, 20. Marcin Mazur  (83' 11. Michał Gałaszewski ) - 18. Miłosz Kubacki, 5. Kacper Stachowski (77' 17. Szymon Krocz) - 7. Marek Gancarczyk , 15. Dominik Wejerowski (68' 9. Iegor Tarnov), 10. Janusz Gancarczyk  - 8 Łukasz Staroń (77' 6. Michał Grochowski)

ŻÓŁTE KARTKI: Marcin Mazur (4, faul), Janusz Gancarczyk (4, krytyka orzeczeń sędziego), Filip Kendzia (40, faul), Szymon Stasik (45, faul oraz 72, faul), Michał Koźlik (80, faul), Marek Gancarczyk (87, faul)

CZERWONA KARTKA: Szymon Stasik (72, za drugą żółtą)

SĘDZIA GŁÓWNY: Krystian Stenzinger (Żagań - LZPN Zielona Góra)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Krystian Urbański oraz Jan Kluczyński (Żagań - LZPN Zielona Góra)

WIDZÓW: ok. 500