Pucharowe przełamanie Ślęzy

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - ŚLĘZA WROCŁAW 0:0 k.8:7

W ostatnich trzech edycjach Pucharu Polski strefy wrocławskiej, Foto-Higiena odpadała po przegranych spotkaniach z drużyną Ślęzy Wrocław, dzisiaj po bardzo dramatycznym spotkaniu to ekipa z Wrocławia została wyeliminowana przez naszą drużynę z rozgrywek pucharowych. Bramkę na wagę awansu w jedenastej kolejce rzutów karnych zdobył, były zawodnik Ślęzy - Marcin Gąsiorowski, który wszedł na boisko chwilę przez konkursem "jedenastek".

Pierwsze minuty spotkania należały do zespołu z Wrocławia, jednak zarówno Maciej Filrej i dobrze z znany z Oławy – Mateusz Kluzek nie potrafili zakończyć akcji celnym strzałem na bramkę. W 14 minucie Dominik Wejerowski huknął z 20 metrów, ale piłka po odbiciu od poprzeczki oraz linii bramkowej wróciła na boisko. Dziesięć minut później Konrad Kątny zagrał do Michała Wróbla, który uderzył z 15 metrów, ale dobrą interwencją popisał się Jarosław Krawczyk. W kolejnej akcji Jakub Bohdanowicz z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie głową futbolówkę wybił Jakub Kalinowski, lecz prosto w stojącego na 20 metrze Filipa Olejniczaka, na szczęście jego strzał nie znalazł drogi do bramki. W 43 minucie Paweł Synowiec zagrał na skrzydło do Michała Wróbla, a ten zdecydował się na strzał z ostrego kąta, lecz ponownie górą był Krawczyk. W doliczonym czasie pierwszej połowy Łukasz Kucyniak zagrał piłkę z prawego skrzydła w pole karne, tam jeden z defensorów wybił piłkę na 20 metr, gdzie stał Synowiec uderzył na bramkę, ale wrocławski golkiper spokojnie złapał piłkę.

W 55 minucie Kątny wycofał piłkę do Mazura, a ten złapał piłkę we własnym polu karnym, sędzia odgwizdał przewinienie i podyktował rzut wolny pośredni, strzał zatrzymał się na murze, a dobitka Kluzka została wybita przez Kątnego głową tuż przed linią bramkową. W 70 minucie jeden z defensorów Ślęzy zagrał piłkę ręką, jednak sędzia Kornel Paszkiewicz nakazał kontynuowanie gry. Następnie Krawczyk został zmuszony do interwencji po strzałach Wejerowskiego oraz Macieja Salaka, ale w obu sytuacjach był góra golkiper. W 82 minucie Michał Grochowski zagrał na 16 metr do Salaka, a ten fatalnie przerzucił piłkę nad bramką. W ostatniej akcji meczu Kamil Mańkowski dostał „piłkę meczową”, lecz będąc w polu karnym huknął tylko w poprzeczkę. Chwilę później trener Marcin Dymkowski zdecydował się na zmiane bramkarza i za Marcina mazura wprowadził byłego gracza Ślęzy – Marcina Gąsioprowskiego, który później został bohaterem spotkania.

SERIA RZUTÓW KARNYCH:

1:0 - Maciej Filrej
1:0 - Jakub Kalinowski (Jarosław Krawczyk obronił)
1:0 - Filip Olejniczak (Marcin Gąsiorowski obronił)

1:1 - Dominik Wejerowski
2:1 - Jakub Jakóbczyk
2:1 - Maciej Salak (słupek)
3:1 - Adrian Niewiadomski
3:2 - Michał Sudoł
3:2 - Paweł Kucharczyk (Marcin Gąsiorowski obronił)
3:3 - Michał Wróbel
4:3 - Kamil Mańkowski