Remis jak porażka

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 2:2 (0:1)
BRAMKI: Maciej Firlej 79, Łukasz Kowalski 90 (k) - Łukasz Kucyniak 15, Grzegorz Dorobek 58

Podopieczni Krystiana Pikausa przyprowadzeniu 2;0, myśleli że zdobędą trzy punkty, ale po strzeleniu gola kontaktowego w 79 minucie gospodarze poderwali się do gry i po faulu Dawida Pożaryckiego w polu karnym w doliczonym czasie gry, Łukasz Kowalski doprowadził de remisu. Następny mecz ligowy nasza drużyna rozegra w sobotę 19 września w Gaci z Piastem karni Gorzów Wielkopolski. Początek meczu o godzinie 16:00. Zapraszamy.

Obie ekipy bardzo mocno rozpoczęły to spotkanie. W 6 minucie Łukasz Kusiak za mocno dośrodkował w pole karne do Macieja Firleja i piłkę złapał Mazur. Chwilę później pojedynek biegowy w stronę gackiej bramki stoczyli Kraśnicki oraz Pożarycki, jednak górą był stoper gości. Po kwadransie gry goście cieszyli się z bramki, Dominik Wejerowski zagrał na prawe skrzydło do Łukasza Kucyniaka, który zbiegł w pole karne i mocnym uderzeniem z 13 metrów pokonał Oskara Wieliczko. Kilkanaście minut później Grzegorz Dorobek rozegrał na skrzydło do Kucyniaka, ten mocno dośrodkował pikę w pole karne, ale nikt z jego kolegów nie zamknął tej akcji. Pod koniec pierwszej połowy z nieczystego uderzenia Marcina Kraśnickiego z 20 metrów wyszło zaskakujące uderzenie, które niemal nie wpadło "za kołnierz" Marcina Mazura.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy dwa razy na bramkę gości uderzał Jacek Bochnia, w pierwszej sytuacji po podaniu z lewego skrzydła Macieja Firleja uderzył z 16 metrów wprost w Mazura, a w drugiej sytuacji z 20 metrów gacki golkiper zdołał wybić piłkę na róg. Chwilę później Dorobek uderzył zza pola karnego wprost w Wieliczkę. W kolejnej akcji Marek Budny dośrodkował piłkę na 5 metr z rzutu rożnego wprost na głowę niepilnowanego i rozpędzonego Dorobka, który podwyższył prowadzenie. Osiem minut później na prawego skrzydła w pole karne piłkę dorzucił Budny, na 5 metrze otrzymał ją Michał Wróbel, jednak piłkę sprzed jego nóg wybił Wawrzyniak, a w następnej podobnej akcji tyle że po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Orzechowskiego piłkę spod nóg Wróbla zabrał jeleniogórski golkiper. Następnie Foto-Higiena dwa razy trafiała w poprzeczkę bramki Wieliczki i o ile w pierwszej akcji na bramkę uderzał gacki piłkarz, tyle w drugiej sytuacji po podaniu z prawego skrzydła Macieja Salaka na 5 metr, Marek Wawrzyniak potężnie uderzył piłkę w poprzeczkę własnej bramki. Chwilę później świeżo wprowadzony Łukasz Kowalski został sfaulowany na lewym skrzydle i po jego dośrodkowaniu w pole karne, Maciej Firlej głową skierował piłkę do bramki gości. Po tej akcji inicjatywę w meczu przejęli gospodarze. Kolejne uderzenia Łukasza Kusiaka, oraz dwa Macieja Firleja nie znalazły drogi do gackiej bramki. Jednak w doliczonym czasie gry sprytny Łukasz Kowalski widząc że nie zdąży do piłki wbiegł w Dawida Pożaryckiego w jego polu karnym i sędzia bez chwili zawahania musiał odgwizdać faul i podyktować rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił sam poszkodowany - Łukasz Kowalski.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA: 12. Oskar Wieliczko - 4. Tomasz Palimąka , 3. Tobiasz Kuźniewski, 3. Marek Wawrzyniak , 18. Mateusz Firlej - 8. Łukasz Kusiak (69' 6. Michał Szramowiat), 14. Bartosz Poszelężny, 5. Jacek Bochnia, 9. Maciej Firlej - 16. Radosław Sareło, 11. Marcin Kraśnicki (64' 10. Łukasz Kowalski  )

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 16. Piotr Stawowy, 7. Jakub Kalinowski , 4. Dawid Pożarycki, 8. Łukasz Orzechowski - 14. Grzegorz Dorobek , 18. Radosław Krzyśków - 6. Łukasz Kucyniak , 15. Dominik Wejerowski  (70' 9. Maciej Salak (79' 10. Paweł Synowiec)), 11. Marek Budny - 20. Michał Wróbel

ŻÓŁTE KARTKI: Tomasz Palimąka (69, faul) - Jakub Kalinowski (38, faul), Dominik Wejerowski (67, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Marek Dłubała (DZPN Legnica)