Remis z niedosytem

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - ŚLĘZA WROCŁAW 1:1 (0:1)
BRAMKI: Jan Jakacki 68 - Mateusz Kluzek 68

Zespół Marcina Dymkowskiego zremisował z drużyną Ślęzy Wrocław, choć podczas całego spotkania to ekipa Foto-Higieny sprawiała wrażenie lepszej i dla niej ten wynik jest lekkim niedosytem. Bramkę na wagę punktu zdobył chwilę wcześniej wprowadzony Jan Jakacki. Następne spotkanie rozegramy w środę 15 maja w Brzegu, z miejscową Stalą. Początek o godzinie 17:00.

Od pierwszych minut to Foto-Higiena śmielej atakowała, zaś Ślęza przypatrywała się ich grze. W 5 minucie z rzutu wolnego uderzył Jakub Bohdanowicz, ale zbyt lekko by zaskoczyć Marcina Gąsiorowskiego. W 20 minucie Paweł Bujakiewicz z prawej strony pola karnego zagrał na 6 metr do niepilnowanego Dominika Wejerowskiego, który uderzył na bramkę, ale piłkę instynktownie ręką odbił Piotr Zabielski. Minutę później Bujakiewicz z prawej strony dośrodkował na 4 metr, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Michał Gałaszewski, ale znów kapitalnie interweniował Zabielski. W 30 minucie spotkania Paweł Niemienionek z środkowej części boiska zagrał za obronę do Adriana Repskiego, którego w polu karnym sfaulował Gąsiorowski, a jedenastkę na bramkę zamienił były zawodnik MKS-u Oława - Mateusz Kluzek. Dziesięć minut później strzał zza pola karnego Kacpra Pióreckiego obronił pewnie Zabielski.

W 65 minucie świetne podanie od Michała Grochowskiego w środkowej strefie boiska przepuścił sprytnie Wejerowski, a ta powędrowała do Bujakiewicza, który przed polem karnym zdecydował się minąć Marcina Wdowiaka, który w dość efektowny sposób chciał zatrzymać go, ten jednak utrzymał się na nogach i z 15 metrów uderzył nad bramką, a sędzia nawet nie zwrócił uwagi na to zagranie defensorowi Ślęzy. Trzy minuty później Michał Tylki zacentrował w pole karne z lewego skrzydła na 4 metr, gdzie kompletnie niepilnowany Jan Jakacki umieścił piłkę w siatce obok bezradnie interweniującego Zabielskiego. Kilkanaście minut później zza pola karnego uderzył właśnie Jakacki, ale pewnie obronił golkiper wrocławian. Dwie minuty po tej sytuacji zza pola karnego huknął Iegor Tarnov, a Zabielski końcówkami palców przeniósł ten strzał nad swoją bramką. Przed końcem meczu ponownie uderzył Tarnov, ale tym razem niecelnie.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: Gąsiorowski - Piórecki, Barski, Korytek, Krzyśków - Grochowski, Cieśla  (61 Jakacki ) - Buajkiewicz, Wejerowski (89 Stachowski), Tylki (78 Hawryło) - Gałaszewski  (61 Tarnov)

ŚLĘZA WROCŁAW: Zabielski - Stempin, Repski, Bohdanowicz, Molski, Wdowiak, Olejniczak (78 Berkowicz), Muszyński, Niemienionek , Kluzek   (90 Kotyla), Tomaszewski (72 Lewkot)

ŻÓŁTE KARTKI: Krzysztof Cieśla (45, krytyka orzeczeń sędziego), Michał Gałaszewski (59, faul), Paweł Niemienionek (77, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Szymon Grabara (Sosnowiec - ŚZPN Katowice)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Kwiecień oraz Andrzej Zawiślak (Sosnowiec - ŚZPN Katowice)

WIDZÓW: ok. 150