Rozbici gracze z Graczy

SKALNIK GRACZE - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:7 (0:2)
BRAMKI: Łukasz Kucyniak 19, Grzegorz Dorobek 28, bramka samobójcza 68, Michał Wróbel 74, 90, Marcin Mazur 82 (k), Marek Budny 78

Podopieczni Krystiana Pikausa w ostatnim sparingu przed ligą dość wysoko pokonali IV-ligowca - Skalnik Gracze. W pierwszej połowie gospodarze dali wbić sobie tylko dwie bramki, ale po przerwie to zespół z Gać prowadził grę i umieścił piłkę w siatce jeszcze pięć razy. Za tydzień 8 sierpnia startują rozgrywki ligowe, w których Foto - Higiena rozegra spotkanie w Polkowicach z tamtejszym KS-em. Początek meczu o godzinie 17:00. Zapraszamy!

W zespole Foto - Higieny podczas tego spotkania testowanych było dwóch młodych piłkarzy z Wrocławia: Kacper Kaczmarek (Ślęza Wrocław) oraz Tomasz Lisicki (Śląsk Wrocław - juniorzy).

Pierwsza groźna akcja piłkarzy z Gać przeprowadzona została w 19 minucie i dała skutek w postaci bramki, Budny zagrał do Dorobka, który przebiegł kawałek z futbolówką i odegrał do Wróbla, który zagrał za obronę do Kucyniaka, a ten strzałem po ziemi otworzył wynik meczu. Dziewięć minut później Paweł Przytuła uruchomił na prawym skrzydle Kucyniaka, który wbiegł w pole karne i odegrał na 12 metr do Grzegorza Dorobka, który umieścił piłkę w pustej bramce. Pod koniec pierwszej połowy Paweł Przytuła zagrał do Orzechowskiego, który z 12 metrów uderzył wprost w interweniującego bramkarza.

w 54 minucie spotkania zawodnik Skalnika dośrodkował z prawego skrzydła na 10 metr na głowę swojego kolegi, jednak ten uderzył nad bramką Wojciechowskiego. pięć minut później sam na sam z Wojciechowskim znalazł się zawodnik gospodarzy jednak górą był gaccki golkiper, dobitkę również obronił, a następnie pewnie wyłapał strzał z 15 metrów piłkarza z Graczy. W 68 minucie Łukasz Kucyniak dośrodkował z lewego skrzydła na 5 metr, gdzie niefortunnie zawodnik Skalnika skierował piłkę nogą do własnej bramki. Chwilę później Kucyniak zagrał do Michała Wróbla, ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy jednak obronił on jego strzał, piłka trafia do Pawła Synowca, który uderzył obok bramki. Dwie minuty później Lisicki zagrał z lewego skrzydła do Wróbla, który umieścił piłkę w siatce. W 78 minucie Synowiec zagrał na prawą stonę do Marka Budnego, który z 12 metrów mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę dla Foto-Higieny. Cztery minuty później Budny został sfaulowany w polu karnym, a Marcin Mazur pewnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. W ostatniej akcji meczu Łukasz Orzechowski oddał strzał z 10 metrów, jednak piłkę obronił bramkarz Skalnika, ale przy dobitce Michała Wróbla był on bezradny.

FOTO - HIGIENA GAĆ: I połowa: Paweł Wolfinger (30' Piotr Wojciechowski) - Wojciech Strójwąs, Jakub Kalinowski, Dawid Pożarycki, Piotr Stawowy - Grzegorz Dorobek , Dominik Wejerowski (15' Paweł Przytuła) - Łukasz Kucyniak, Marek Budny, Łukasz Orzechowski - Michał Wróbel
II połowa: Piotr Wojciechowski (60' Marcin Mazur) - Kacper Kaczmarek, Krzysztof Suchecki, Krzysztof Smoliński, Piotr Stawowy (75' Łukasz Orzechowski) - Paweł Przytuła, Grzegorz Dorobek (67' Jakub Skorłutowski) - Łukasz Kucyniak (78' Marek Budny), Paweł Synowiec, Tomasz Lisicki - Michał Wróbel

Foto.: Krzysztof A. Trybulski "Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie"