S. Derbisz: "Gramy o najwyższe cele"

Przed spotkaniem z Orłem Ząbkowice Śląskie w 2. kolejce Sport-Track IV ligi dolnośląskiej wschodniej rozmawialiśmy z bramkarzem tejże drużyny - Sewerynem Derbiszem o ich remisie w pierwszej kolejce z Górnikiem oraz spotkaniach z Foto-Higiena. Zapraszamy do lektury.

1. W pierwszej kolejce na pewno niespodziewanie zremisowaliście z Górnikiem Wałbrzych a przez pewien okres nawet prowadziliście. Czy to oznacza że w tym sezonie walczycie o pierwsze miejsce ?
- Myślę, że z przebiegu meczu wynik remisowy z Górnikiem Wałbrzych był sprawiedliwy, ale z drugiej strony mamy duży niedosyt, ponieważ straciliśmy bramki po błędach indywidualnych. Chcemy grać o najwyższe cele i wierzymy ze jest to osiągalne.

2. W poprzednim sezonie oba spotkania z Foto-Higieną obfitowały w bramki, a Pan swoja świetną dyspozycją uchronił klub przed stratą bramek. Czy oznacza to że Foto-Higiena panu 'leży '?
- Tak, to były otwarte mecze, które obfitowały w akcje podbramkowe z obu stron. W poprzednim sezonie Foto-Higiena ,była zdecydowanym liderem ligi, wiec była to w pewnym sensie szansa do wykazania się dla bramkarza.

3. Jak oceni Pan ciekawość ligi w obecnym sezonie do tego z poprzedniego?
- Liga będzie ciekawsza porównując do poprzedniego sezonu. Myślę, że w tym roku nie będzie zdecydowanego lidera, a walka o najwyższe miejsca będzie toczona do samego końca. Przybyło także kilka ciekawych drużyn.

4. O co walczy Orzeł w tym sezonie?
- Mamy ambitny zespół, chcemy walczyć o najwyższe cele. Przed sezonem przyszło do nas kilku ciekawych zawodników, co tylko może podnieść poziom sportowy i rywalizację drużynie. Wiemy, że klub Orzeł chciałby grać w wyższych ligach i tez ma do tego warunki oraz zaplecze.

5. Jakie drużyny będą walczyć o awans, a które o ligowy byt?
- Tak jak mówiłem wcześniej, liga w tym sezonie będzie dużo ciekawsza i wyrównana do porównaniu do poprzedniego sezonu.

6. Jaki wynik padnie w sobotę?
- To zweryfikuje mecz. Ale my jesteśmy dobrze przygotowani i podchodzimy do meczu z pełnym zaangażowaniem.

Seweryn Derbisz

Fot.: Fanka.pl