Skład III ligi grupy III w sezonie 2019/2020

W dniu wczorajszym Komisja Licencyjna Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który w przyszłym sezonie będzie prowadził rozgrywki III ligi grupy III przyznał licencję klubom, które zagrają w III lidze w sezonie 2019/2020. Miejsce Polonii Głubczyce zwycięzcy IV ligi opolskiej, która zrezygnowała z prawa awansu do III ligi uzupełni LZS Starowice, które otrzymały licencję na grę w wyższej klasie rozgrywkowej  kończąc poprzedni sezon na 2. miejscu w opolskiej IV lidze. Nadzór finansowy z obowiązkiem spłaty wszelkich zobowiązań do końca lipca br. otrzymał Ruch Chorzów. Nadzór infrastrukturalny otrzymała Polonia Bytom, która do 29 lipca musi wykonać wszelkie niezbędne prace modernizacyjne na obiekcie "Szobierek" , na którym ta drużyna będzie rozgrywać mecze w roli gospodarza, natomiast LZS Starowice musi w uwzględnionych terminach wykonania poszczególnych etapów modernizacyjnych przystosować swój stadion do pełnych wymagań III ligi.

OFICJALNY SKŁAD III LIGI GRUPY III W SEZONIE 2019/2020:

1. ROW 1964 Rybnik (spadkowicz - II liga)
2. Rozwój Katowice (spadkowicz - II liga)
3. Ruch Chorzów (spadkowicz - II liga)
4. Ślęza Wrocław
5. Zagłębie II Lubin
6. Rekord Bielsko-Biała
7. Gwarek Tarnowskie Góry
8. Górnik II Zabrze
9. Ruch Zdzieszowice
10. Pniówek Pawłowice Śląskie
11. Piast Żmigród