Świątecznie podwójny hat-trick

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - POGOŃ OLEŚNICA 6:0 (0:0)
BRAMKI: Dominik Wejerowski 48, 50, 72, Michał Wróbel 51, 61, 90

Podopieczni Marcina Dymkowskiego w Wielką Sobotą rozbili na własnym stadionie Pogoń Oleśnica, mimo iż do przerwy nie zobaczyliśmy bramek, ale wynagrodzono to w drugiej połowie. Hat-trickami w tym pojedynku popisali się: Dominik Wejerowski oraz Michał Wróbel. Następne spotkanie nasza drużyna rozegra za tydzień w sobotę 22 kwietnia w Nowej Rudzie, z tamtejszym Piastem. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Od początku spotkania lider SALTEX IV ligi dolnośląskiej wschodniej był stroną przeważającą. Pierwszą groźną akcję stworzyli w 10 minucie, kiedy to Łukasz Kucyniak z prawego skrzydła zagrał na 5 metr, jednak żaden z jego kolegów nie zdołał sięgnąć piłki. Kilka minut później Paweł Synowiec przejął piłkę od defensora Pogoni i popędził na bramkę, zagrał na 7 metr do Michała Wróbla, ale jego strzał obronił Karol Frątczak, piłka trafiła na 16 metr do Grzegorza Dorobka, który przyjął piłkę i w biegł w pole karne, jednak i jego uderzenie z bliskiej odległości instynktownie obronił Frątczak. Następnie Michał Wróbel dwukrotnie, zaś Dominik Wejerowski jeden raz uderzył na bramkę rywali, ale w obu sytuacjach piłka nie znalazła drogi do bramki. W 40 minucie Rafał Burzyński zdecydował się na indywidualną akcję, którą zakończył uderzeniem, niestety piłka poszybowała nad bramką Marcina Gąsiorowskiego. W ostatniej akcji pierwszej połowy Wejerowski uderzył z 20 metrów, ale nad bramką Pogoni.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla naszej drużyny. W 48 minucie Łukasz Kucyniak zagarnął piłkę z linii końcowej w polu karnym, rozegrał ją z Michałem Wróbel i dośrodkował w pole karne, gdzie Wejerowski wygrał pojedynek główkowy z rywalem i otworzył wynik spotkania. Chwilę później Wejerowski z 20 metrów huknął w poprzeczkę, a do dobitki na 5 metrze dobiegł Paweł Synowiec, lecz został nieprzepisowo zatrzymany przez rywala i sędzia wskazał na 11 metr, a rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Wejerowski. Minutę później Synowiec z lewego skrzydła zagrał do Wróbla, który z 14 metrów silnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. Dziesięć minut później, było już 4:0.Grzegorz Dorobek zagrał świetną piłkę za obronę do Wróbla, który w sytuacji sam na sam z Frątczakiem, z zimną krwią pokonał golkipera rywali. Kolejna akcja naszej drużyny była identyczne, ponownie Dorobek zagrał do Wróbla, który będąc oko w oko uderzył obok interweniującego bramkarza w słupek. Chwilę później Maciej Salak z lewego skrzydła zacentrował na 11 metr, do niepilnowanego Wejerowskiego, który strzałem po ziemi przy słupku skompletował hat-tricka. W 81 minucie Adrian Holak zagrał do Patryka Kluziaka, który został zatrzymany w polu karnym Foto-Higieny przez wychodzącego z bramki Gąsiorowskiego. Kilka minut później Pogoń groźnie skontratakowała miejscowych, Patryk Kluziak "uruchomił na lewym skrzydle" Damiana Przybytka, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i z rogu pola karnego uderzył tuż obok bramki Foto-Higieny. W 90 minucie Konrad Kątny dośrodkował piłkę w pole karne na 10 metr, gdzie piłkę głową do bramki skierował Michał Wróbel i po chwili mógł cieszyć się z hat-tricka w tym spotkaniu. Chwilę później sędzia Damian Sylwestrzak zagwizdał w tym spotkaniu po raz ostatni i nasi piłkarze w dobrych humorach udali się do domu świętować Wielkanoc.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 27. Marcin Gąsiorowski - 17. Radosław Krzyśków (63' 3. Wojciech Strójwąs), 4. Dawid Pożarycki , 19. Michał Sudoł, 8. Łukasz Orzechowski - 22. Michał Grochowski (59' 5. Konrad Kątny), 14. Grzegorz Dorobek - 6. Łukasz Kucyniak (66' 9. Maciej Salak), 15. Dominik Wejerowski , 10. Paweł Synowiec (59' 11. Igor Wargin) - 20. Michał Wróbel

POGOŃ OLEŚNICA: 1. Karol Frątczak - 6. Filip Szczypkowski, 14. Marcin Koselski, 17. Karol Siódmiak, 13. Tomasz Karga  - 8. Adam Pucek, 5. Maciej Sepetowski  - 7. Adam Szczypkowski (59' 10. Adrian Holak), 18. Patryk Kluziak, 15. Kacper Korcik (70' 3. Damian Przybytek) - 11. Rafał Burzyński (72' 4. Łukasz Galik)

ŻÓŁTE KARTKI: Tomasz Karga (26, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Damian Sylwestrzak (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Maciej Habuda oraz Grzegorz Niewiadomski (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 80