Szczęśliwy remis

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - ŚLĘZA WROCŁAW 1:1 (0:0)
BRAMKI: Maciej Salak 90 - Andrzej Korytek 80

Podopieczni Romualda Szukiełowicza po bardzo ciężkim meczu zdołali zremisować ze Ślęzą Wrocław. Piłkarze Ślęzy objeli prowadzenie po uderzeniu z rzutu wolnego z linii pola karnego Andrzeja Korytka i rykoszecie wpadła do bramki Pawła Wolfingera. W ostatniej akcji meczu Maciej Salak ucieszył cały stadion, kiedy to umieścił piłkę w siatce. Następny mecz ligowy nasza drużyna rozegra za tydzień w sobotę 14 listopada w Gaci, z rezerwą Miedzi Legnica. Początek meczu o godzinie 14:00!

Cały mecz toczył się podczas mżącego deszczu. W 8 minucie Kornel Traczyk z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę z bliskiej odległości obok bramki posłał Grzegorz Rajter. Kilka minut później po złym wyjściu z bramki Wolfingera, Rajter uderzył na bramkę Foto-Higieny, ale piłkę zablokował Krzysztof Smoliński. Przed końcem pierwszej połowy mocny strzał z 25 metrów na róg wybił Paweł Wolfinger. W ostatniej akcji pierwszej połowy, po zamieszaniu w polu karnym Foto-Higieny strzał Traczyka został zablokowany przez obrońców gospodarzy.

Podczas drugiej połowy gospodarzy całym zespołem bronili się przed stratą bramki i tworzyli szybkie kontrataki. W 63 minucie Paweł Synowiec będąc na skrzydle odegrał na 20 metr do Grzegorza Dorobka, którego strzał spokojnie obronił Marcin Gąsiorowski. Kilka minut później Dorobek zagrał daleką piłkę na lewe skrzydło do Tomasza Lisickiego, który jednak za daleko odegrał piłkę do której dopadło golkiper Ślęzy. W 75 minucie po zamieszaniu podbramkowym strzał Rajtera nie znalazł drogi do bramki. Niestety w 80 minucie Smoliński niepotrzebnie sfaulował rywala na linii pola karnego, do piłki podszedł świeżo wprowadzony Andrzej Korytek, który uderzył na bramkę a piłka po głowie Wejerowskiego i ręce Woflingera znalazła drogę do bramki. W końcu w ostatniej akcji meczu Paweł Wolfinger zagrał piłkę na tzw. "aferę" w pole karne Ślęzy, a ta po dwukrotnym odbiciu głową od zawodników gości trafiał na prawą stronę pola karnego, gdzie silnym strzałem Maciej Salak umieścił piłkę w siatce.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 44. Paweł Wolfinger - 3. Wojciech Strójwąs, 18. Jakub Kalinowski , 17. Krzysztof Smoliński , 8. Łukasz Orzechowski - 14. Grzegorz Dorobek, 7. Radosław Krzyśków - 9. Maciej Salak , 10. Paweł Synowiec (75' 13. Jakub Polanowski), 11. Tomasz Lisicki - 6. Łukasz Kucyniak (57' 15. Dominik Wejerowski)

ŚLĘZA WROCŁAW: 1. Marcin Gąsiorowski - 7. Adrian Bergier (68' 10. Andrzej Korytek ), 9. Damian Celuch, 3. Konrad Kątny , 13. Mateusz Kluzek, 4. Jacek Mądrzejewski, 17. Dawid Molski, 21. Paweł Niewiadomski, 14. Grzegorz Rajter, 11. Kornel Traczyk  (68' 16. Kajetan Łątka), 5. Adam Miazgowski  (88' 19. Mateusz Cieżak)

ŻÓŁTE KARTKI: Jakub Kalinowski (30, faul) - Kornel Traczyk (50, faul), Adam Miazgowski (73, symulowanie faulu)

SĘDZIA GŁÓWNY: Maciej Dudek (LZPN Żagań)