Trzy punkty na inauguracje wiosny

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - VICTORIA ŚWIEBODZICE 1:0 (1:0)
BRAMKA: Łukasz Kucyniak 32

Podopieczni Marcina Dymkowskiego w zaległym spotkaniu 15. kolejki SALTEX IV ligi dolnośląskiej wschodniej, pokonali zespół VIctorii Świebodzice, a bramkę na wagę trzech punktów w pierwszej połowie zdobył Łukasz Kucyniak wykorzystując podanie od swojego imiennika - Łukasz Orzechowski. Już w najbliższy wtorek rozegramy spotkanie 1/4 Finału Pucharu Polski strefy wrocławskiej z występującą na co dzień w grupie III III ligi - Ślęzą Wrocław. Początek spotkania na boisku w Gaci o godzinie 16:00. Zapraszamy!

Mecz rozegrano na wyremontowanej murawie obiektu w Gaci. Od pierwszego gwizdka podopieczni Marcina Dymkowskiego prowadzili grę i stwarzali dużo sytuacji, jednak u graczy Foto-Higieny panowała duża nieskuteczność.W 21 minucie Jakub Kalinowski dośrodkował piłkę w pola karne na 8 metr, gdzie źle pilnowany Michał Sudoł uderzył głową na bramkę, jednak przed stratą bramki świetną interwencją popisał się Fabian Chrebela. W kolejnej akcji z prawej strony boiska w pole karne zagrał Wejerowski, na 7 metr, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Grzegorz Dorobek, ale jego strzał świebodzicki golkiper odbił nad swoją bramką. W 28 minucie Łukasz Orzechowski przedarł się lewym skrzydłem i wpadł w pole karne, gdzie z linii końcowej podał do Dorobka, który z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Victorii. Cztery minuty później Orzechowski przeprowadził identyczną akcję, po której na 5 metr podał do niepilnowanego Łukasza Kucyniaka, który strzałem po ziemi do pustej bramki dał prowadzenie swojej drużynie.W 36 minucie przed własnym polem karnym głowami groźnie zderzyli się Jakub Kalinowski oraz Dawid Pożarycki, pierwszy z nich wyszedł z tego z guzem, zaś drugi z rozciętym uchem został odwieziony karetką do szpitala, gdzie lekarze zszyli małżowinę uszną.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Wejerowski z prawego skrzydła zagrał na 8 metr, gdzie Michał Wróbel uderzył poza słupek bramki Chrebeli. W 67 minucie Kucyniak zauważył wychodzącego za obrońców Wróbla i zagrał prostopadłą piłkę, do której niestety szybciej dobiegł bramkarz rywali. Kilka minut później Wejerowski uderzył zza pola karnego, ale niestety minimalnie obok bramki Victorii. W kolejnej akcji świeżo wprowadzony na boisko - Paweł Synowiec z lewego skrzydła zagrał w pole karne, do nadbiegającego Kucyniaka, ale i tym razem dodrą interwencję odnotował bramkarz gości. Pod koniec spotkania rzut wolny na lewym skrzydle egzekwował Piotr Stawowy, dośrodkował piłkę na 7 metr, gdzie głową na bramkę uderzył Wróbel, ale piłkę kapitalną interwencją przed linią bramkową wybronił Fabian Chrebela. W kolejnych minutach Foto-Higiena chciała udokumentować swoją przewagę w spotkaniu kolejną bramką, jednak tego dnia w drużynie była duża nieskuteczność i w ostateczności musieli zadowolić się jednobramkowym zwycięstwem.