Tylko dwie bramki

POLONIA WROCŁAW - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:2 (0:0)
BRAMKI: Paweł Synowiec 70, Marek Budny 81

Podopieczni Krystiana Pikausa pokonali w 1/32 Finału Pucharu Polski strefy wrocławskiej A-klasową - Polonię Wrocław, po dwóch golach w drugiej połowie meczu. Nasza drużyna przez większość meczu nie potrafiła zakończyć akcji celnym strzałem do siatki, udało się to wtedy gdy na boisku pojawiło się 4 graczy z pierwszej drużyny. Następny mecz ligowy nasza drużyna rozegra w sobotę 12 września o godzinie 19:00, w Jeleniej Górze, z tamtejszymi Karkonoszami. Zapraszamy.

Pierwszą groźną akcję goście stworzyli w 16 minucie - Jakub Polanowski dośrodkował na pole karne do Tomasza Lisickiego, który główkował z 5 metrów, ale poza bramkę. Pod koniec pierwszej połowy Maciej Salak podał z prawego skrzydła na pole bramkowe do Polanowskiego, ten jednak nie sięgnął piłki.

Na początku drugiej części meczu zaatakowali gospodarze - a Daniel Kejdrowski, w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Wojciechowskim. W kolejnej akcji Jakub Skorłutowski uderzył z 20 metrów, ale spudłował. Z kolei Patryk Pasek uderzył z 20 metrów, ale górą był młody golkiper gości. Potem Krzysztof Smoliński dośrodkował na pole karne do Salaka, który uderzył z 12 metrów, ale nie trafił do siatki. W następnej akcji Salak znów zagroził wrocławianom, ale nie trafił w światło bramki. W 70 minucie, po zagraniu Salaka z prawego skrzydła i w zamieszaniu podbramkowym leżący Synowiec wturlał piłkę do bramki Polonii. Cztery minuty później Marek Budny zaatakował lewym skrzydłem, odegrał do Synowca, którego strzał z 10 metrów zablokował na linii bramkowej Maciej Piórkowski.W 81 minucie Marek Budny podwyższył na 2:0 z rzutu wolnego z 20 metrów Z kolei Łukasz Kucyniak w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek bramki Polonii i wynik już się nie zmienił.

POLONIA WROCŁAW: 12. Przemysław Parus - 14. Bartosz Krzysztoń, 5. Tomasz Płatek, 2. Mateusz Michułka , 13. Krzysztof Ogórek (75' 23. Paweł Parczyk) - 7. Maciej Piórkowski (77' 8. Sebastian Stasiak), 15. Patryk Hłobaż, 4. Dariusz Grabski, 11. Patryk Pasek  - 6. Olgierd Pogorzelec, 9. Grzegorz Korecki (20' 10. Daniel Kejdrowski)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 29. Piotr Wojciechowski - 2. Kacper Kaczmarek (68' 20. Radosław Krzyśków), 17. Krzysztof Smoliński , 19. Paweł Przytuła , 8. Łukasz Orzechowski - 13. Tomasz Lisicki (68' 6. Łukasz Kucyniak), 5. Jakub Skorłutowski (68' 4. Dawid Pożarycki) - 10. Paweł Synowiec , 3. Jakub Polanowski (68' 14. Grzegorz Dorobek), 9. Maciej Salak - 11. Marek Budny

ŻÓŁTE KARTKI: Patryk Pasek (90, faul) - Paweł Przytuła (86, krytyka orzeczeń sędziego)

SĘDZIA GŁÓWNY: Jakub Krawczun (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 50