Tym razem porażka

POLONIA-STAL ŚWIDNICA - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 1:0 (1:0)
BRAMKA: Iegor Tarnov 38

Piłkarze Foto-Higieny przegrali spotkanie z ligowym sąsiadem w tabeli - Polonią-Stalą Świdnica, po golu Iegora Tarnova, który dobił piłkę, po wcześniejszym uderzeniu Wojciecha Szuby w poprzeczkę. Od straty bramki kilka razy dobrymi interwencjami obronił nas Paweł Wolfinger. Następne ligowe spotkanie Foto-Higiena rozegra w sobotę 31 października, o godzinie 14:00, w Gać. Rywalem będą Budowlani Lubsko. Zapraszamy.

Spotkanie od początku było zacięte i wyrównane. W 9 minucie, po rzucie rożnym, Łukasz Orzechowski uderzył mocno z 20 metrów, ale tuż nad bramką, strzeżoną przez Amina Stitou. Chwilę później Jegor Tarnow strzelił zza pola karnego, ale prosto w Pawła Wolfingera, który w zespole z Gaci od pierwszych minut zastąpił między słupkami Marcina Mazura, do którego trener Szukiełowicz miał trochę pretensji za wpuszczonego gola w końcówce meczu ze Stilonem. Po półgodzinnej grze mogło być 1:0 dla gości. Paweł Synowiec z rzutu rożnego zacentrował na pole karne świdniczan, gdzie z siedmiu metrów główkował Tomasz Lisicki, ale instynktownie interweniujący Stitou, wybił futbolówkę spod poprzeczki ponownie na róg.

W odpowiedzi błąd w ustawieniu defensywy Foto-Higieny wykorzystał Kamil Kukla. Skrzydłowy Polonii wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam próbował przelobować Wolfingera, ale nie trafił do siatki. Kilka minut później Wojciech Szuba huknął z 25 metrów prosto w poprzeczkę bramki przyjezdnych. Do odbitej piłki najszybciej dobiegł Jegor Tarnow i strzałem z bliskiej odległości pokonał golkipera Foto-Higieny. W końcówce pierwszej połowy Wojciech Strójwąs zagrał z prawego skrzydła do Łukasza Kucyniaka, ale ten, uderzając zza pola karnego, nie trafił w świdnicką bramkę.

Na początku drugiej połowy Jegor Tarnow podał prostopadle do Mateusza Jarosa, ale skrzydłowy gospodarzy przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości. Chwilę później na bramkę Wolfingera uderzali Tarnow oraz Kukla, ale ponownie dobrymi interwencjami popisał się młody golkiper drużyny z Gaci. W 75 minucie Sławomir Truszczyński z prawego skrzydła dośrodkował na głowę Jarosa, jednak ponownie Wolfinger zdołał obronić strzał piłkarza Polonii. Pod koniec meczu Tarnow zagrał z lewego skrzydła do Truszczyńskiego, a jego kąśliwy strzał instynktownie obronił nogą Wolfinger. Po zmianie stron Foto-Higiena nie zdołała stworzyć żadnej akcji, dającej nadzieję na przynajmniej wyrównującą bramkę, więc mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem podopiecznych Marcina Dymkowskiego, który - przypomnijmy - wiosną tego roku prowadził oławski MKS.

Polonia/Stal Świdnica: Stitou - Truszczyński, Luber, Salamon, Ciuba - Szuba (82 Kohut), Morawski - Jaros, Tobiasz (74 Borowy), Kukla (61 Kot) - Tarnow (87 Sudoł).

Foto-Higiena Gać: Wolfinger - Stójwąs, Kalinowski, Smoliński, Orzechowski (57 Pożarycki) - Dorobek, Krzyśków - Wejerowski (60 Polanowski), Synowiec (64 Salak), Lisicki (87 Kaczmarek) - Kucyniak