Ważne zwycięstwo w upale

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - GÓRNIK WAŁBRZYCH 1:0 (1:0)
BRAMKA: Łukasz Orzechowski 9

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po bardzo ciężkim pojedynku w upalne przedpołudnie pokonał Górnik Wałbrzych, po bramce Łukasza Orzechowskiego na samym początku spotkania. Następne spotkanie ligowe w niedzielę 3 czerwca, podejmiemy na własnym stadionie Unię Bardo. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Już w 5 minucie Łukasz Kucyniak popędził prawym skrzydłem, następnie z linii końcowej podał na 11 metr do Janusza Gancarczyka, którego strzał na bramkę kapitalnie obronił Damian Jaroszewski. Cztery minuty później Gancarczyk egzekwował rzut wolny na 20 metrze, uderzył na bramkę piłkę przed siebie odbił Jaroszewski, a do piłka na 4 metrze najszybciej dobiegł Łukasz Orzechowski, który uderzeniem pod poprzeczkę dał prowadzenie Foto-Higienie. Trzy minuty później Damian Chajewski z rzutu wolnego na 25 metrze, uderzył na bramkę Marcina Gąsiorowskiego, ale piłka odbiła się tylko od poprzeczki. W odpowiedzi na strzał z dystansu zdecydował się Dominik Wejerowski, ale piłkę pewnie broni Jaroszewski. Następnie strzał z 20 metrów Miłosza Rodziewicz przechodzi tuż obok bramki Gąsiorowskiego. W 41 minucie na bramkę z 35 metrów uderzył Wojciech Błażyński, ale piłkę spokojnie złapał gacki golkiper.

Drugą połowę Foto-Higiena rozpoczęła od dwóch groźnych akcji. W 46 minucie Gancarczyk przeprowadził indywidualną akcję lewym skrzydłem, wbiegł w pole karne, a jego silny strzał z ostrego kąta instynktownie nogami broni Jaroszewski. Dwie minuty później Gancarczyk zagrywa na prawą stronę do Wejerowskiego, który następnie dośrodkowuje na 5 metr do niepilnowanego Gancarczyka, który kieruje piłkę tuż obok bramki Górnika. W 75 minucie Piotr Krawczyk z prawej strony dośrodkowuje w pole karne, gdzie Miłosz Rodziewicz głową z 8 metrów kieruje piłkę tuż obok bramki Gąsiorowskiego. Osiem minut później Gancarczyk z 20 metrów uderza minimalnie nad bramką Jaroszewskiego. Kwadrans później Igor Wargin z linii pola karnego uderza, ale minimalnie niecelnie. W doliczonym czasie gry, Marcin Mazur z prawego skrzydła dośrodkował na 12 metr, gdzie niepilnowany Michał Gałaszewski złożył się do strzału "nożycami", ale uderzył prosto w interweniującego bramkarza Górnika.

1:0 - Łukasz Orzechowski (9 min.)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 27. Marcin Gąsiorowski - 7. Mieczysław Przytuła, 4. Kamil Dołgan, 5. Piotr Józefkiewicz , 8. Łukasz Orzechowski (78' 20. Marcin Mazur) - 16. Miłosz Kubacki (67' 10. Michał Grochowski), 14. Krzysztof Cieśla  - 6. Łukasz Kucyniak  (90' 22. Michał Gałaszewski), 15. Dominik Wejerowski, 18. Janusz Gancarczyk - 9. Iegor Tarnov (63' 11. Igor Wargin)

GÓRNIK WAŁBRZYCH: 1. Damian Jaroszewski - 8. Szymon Krupczak  (87' 16. Dawid Kokoszka), 2. Dariusz Michalak, 5. Marcin Smoczyk , 14. Mateusz Krzymiński - 11. Jan Rytko  - 4. Wojciech Błażyński (60' 3. Piotr Krawczyk), 9. Damian Chajewski , 17. Michał Zaremba  (52' 18. Damian Bogacz), 10. Kamil Młodziński  - 19. Miłosz Rodziewicz

ŻÓŁTE KARTKI: Kamil Młodziński (10, faul), Piotr Józefkiewicz (12, faul), Jan Rytko (12, niesportowe zachowanie), Michał Zaremba (38, faul), Szymon Krupczak (45, faul), Krzysztof Cieśla (58, faul), Damian Chajewski (80, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Mateusz Maj (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINOWI: Marcin Adamczyk oraz Grzegorz Niewiadomski (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 100 (w tym ok. 40 osobowa grupa kibiców z Wałbrzycha)