Ważne zwycięstwo z Ruchem

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - RUCH ZDZIESZOWICE 2:1 (1:0)
BRAMKI: Janusz Gancarczyk 34, Dominik Wejerowski 65 - Denis Sotor 89 (k)

Zespół Marcina Dymkowskiego wygrał w spotkaniu ligowym z Ruchem Zdzieszowice. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Janusz Gancarczyk oraz Dominik Wejerowski, goście bramkę honorową zdobyli pod koniec spotkania z rzutu karnego przez Denisa Sotora. Następny mecz ligowy zagramy w piątek 5 października we Wrocławiu, przy ulicy Na Niskich Łąkąch 8 z zespołem Ślęzy Wrocław.

Najpierw zaatakowali goście. W 3 minucie Dariusz Zapotoczny dośrodkował z lewego skrzydła na pole karne, do Pawła Kubiaka, ale wybił mu piłkę sprzed nóg Kacper Piórecki. W odpowiedzi Janusz "Sesu" Gancarczyk popędził lewym skrzydłem i strzelił z ostrego kąta, trafiając w słupek, a odbitą piłkę złapał Oskar Kubik. W 25 minucie Michał Gałaszewski huknął na bramkę gości, ale świetną interwencją popisał się Kubik. Dziewięć minut później "Sesu" przyjął piłkę na lewym skrzydle, zbiegł z nią wzdłuż 16 metra i silnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. W dalszej części pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środku boiska.

Po zmianie stron zdecydowanie zaatakowali piłkarze Ruchu. W 51 minucie Kubiak przerzucił z prawej strony na 20 metr, a Michał Sypekuderzył wysoko nad poprzeczkę. Czternaście minut później Gałaszewski został zatrzymany nieprzepisowo przez obrońcę Ruchu, przed szesnastką, a Wejerowski strzałem z rzutu wolnego podwyższył na 2:0. W kolejnej sytuacji Wejerowski dośrodkował z rzutu rożnego, a Janusz Gancarczyk główkował z 11 metrów, ale ponad bramkę. W 85 minucie strzelił sprzed pola karnego Miłosz Kubacki, ale Kubik obronił. Cztery minuty później na linii pola karnego Łukasz Staroń sfaulował rywala, a sędzia wskazał na biały punkt. Rzut karny pewnie wykorzystał Denis Sotor, ustalając tym wynik meczu.