Wielkanocne zwycięstwo z Wielką Lipą

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - SOKÓŁ WIELKA LIPA 4:1 (0:1)
BRAMKI: Janusz Gancarczyk 49, 83, Michał Gałaszewski 59, Dominik Wejerowski 61 (k) - Bartłomiej Ożga 43

Zespół Marcina Dymkowskiego pewnie pokonał zespół Sokoła Wielka Lipa, pomimo tego że do przerwy przegrywali. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Janusz Gancarczyk, zaś po jednej dołożyli Michał Gałaszewski oraz Dominik Wejerowski z rzutu karnego. Następne ligowe spotkanie rozegramy za tydzień w sobotę 7 kwietnia w derbach powiatu oławskiego zmierzymy się z Sokołem Marcinkowice. Początek spotkania o godzinie 12:00.

W zespole gości zagrało 3 zawodników, którzy niedawno bronili barw Foto-Higieny - Paweł Wolfinger, Michał Sudoł oraz Michał Wróbel. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a obie ekipy "badały" się wzajemnie. W 21 minucie Igor Wargin dośrodkował z prawego skrzydła na 6 metr do Dominika Wejerowskiego, który głową skierował piłkę na słupek bramki Wolfingera, a następnie defensorzy Sokoła wybili piłkę w głąb pola. W odpowiedzi na strzał zza pola karnego zdecydował się Artur Kierat, ale piłka poszybowała znacznie obok bramki gości. W kolejnej akcji, Łukasz Kucyniak zagrał na prawe skrzydło do Wargina, który wystawił piłkę na 12 metr do Michała Grochowskiego, którego strzał po ziemi przy słupku obronił Paweł Wolfinger. W 30 minucie Marcin Mazur z prawego skrzydła zagrał na 20 metr do Miłosza Kubackiego, który uderzył wysoko nad bramką. Dwie minuty później Sokół poważnie zagroził naszej bramce z rzutu wolnego na lewym skrzydle, Mateusz Janas dośrodkował w pole karne, gdzie uderzenie Michała Sudoła z 5 metrów obronił kapitalnie Marcin Gąsiorowski, a dobitkę Bartłomieja Ożgi z 2 metrów leżąc na ziemi ponownie fenomenalnie wybronił Gąsiorowski. W 43 minucie ponownie do piłki ustawionej na lewym skrzydle podszedł Janas i dośrodkował w pole karne, gdzie tym razem źle upilnowany Bartłomiej Ożga z 5 metrów umieścił piłkę głową w siatce. W następnej akcji Wejerowski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na lewym skrzydle, ta odbiła się od poprzeczki bramki i trafiła w nadbiegającego Piotr Józefkiewicza, który z 1 metra posłał piłkę obok słupka.

W 49 minucie Dominik Rosiński zapoczątkował kontrę i popędził prawym skrzydłem, następnie dośrodkował w pole karne do nadbiegającego Artura Kierata, ale uprzedził go wychodzący z bramki Gąsiorowski, który szybko rozpoczął grę i zagrał na środek boiska do Kucyniaka, który rozegrał piłkę z Wargina, a następnie podał na lewe skrzydło do nadbiegającego Gancarczyka, który wbiegł w pole karne i z bardzo ostrego kąta umieścił piłkę pomiędzy interweniującym Wolfingerem, a słupkiem bramki i doprowadził do remisu. Siedem minut później Michał Gałaszewski zagrywa za obronę do Kucyniaka, któremu piłkę sprzed nóg wybija interweniujący Ożga na róg. do piłki w narożniku boiska podszedł Wejerowski, dośrodkował na 7 metr, gdzie głową zagrał Gancarczyk, na 4 metr, gdzie Gałaszewski skierował piłkę do bramki obok bezradnego Wolfingera. Dwie minuty później wbiegającego w pole karne Michała Gałaszewskiego zahaczył defensor Sokoła i sędzia wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Wejerowski i pewnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie Foto-Higieny. W 67 minucie Mateusz Janas dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego na środku boiska, piłkę na 14 metrze strącił Michał Sudoł, następnie do piłki wyskoczył Michał Wróbel, który sfaulował Krzysztof Cieślę, a ten przypadkowo głową skierował piłkę do bramki, sędzia wrócił jednak do faulu. Dwanaście minut później Mazur dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na prawym skrzydle, na 8 metr, gdzie uderzył Radosław Krzyśków, piłkę jednak zblokowali obrońcy Sokoła, ta trafiła na 5 metr do Gałaszewskiego, którego strzał z bliskiej odległości instynktownie obronił Wolfinger. w 83 minucie Kucyniak zagrał za obronę do Gałaszewskiego, któremu sprzed nóg piłkę wybił obrońca ta trafiła pod nogi Gancarczyka, który wygrał pojedynek "bark w bark" z rywalem wbiegł w pole karne zwodem minął obrońcę, a następnie silnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania. Trzy minuty później Kamil Pyzłowski zagrał na prawe skrzydło do Chrystiana Tomyka, który dośrodkował na 5 metr, gdzie z piłką o centymetry minął się Michał Wróbel.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 27. Marcin Gąsiorowski - 2. Marcin Mazur, 5. Radosław Krzyśków, 20. Piotr Józefkiewicz , 7. Mieczysław Przytuła - 10. Michał Grochowski  (47' 14. Krzysztof Cieśla), 17. Miłosz Kubacki  (56' 3. Michał Gałaszewski ) - 6. Łukasz Kucyniak , 15. Dominik Wejerowski   (76' 4. Kamil Dołgan), 18. Janusz Gancarczyk  (86' 13. Marcin Musiał) - 11. Igor Wargin (68' 8. Łukasz Orzechowski)

SOKÓŁ WIELKA LIPA: 44. Paweł Wolfinger  - 4. Jakub Wróbel , 21. Bartłomiej Ożga , 6. Mateusz Wojdyło (72' 5. Filip Bienkiewicz), 20. Michał Sudoł , 15. Paweł Teodorowicz (65' 19. Vitalii Medvid)- 25. Dominik Rosiński (63' 11. Chrystian Tomyk), 8. Mateusz Janas (72' 17. Mateusz Musiał), 7. Artur Kierat - 9. Michał Wróbel, 10. Kamil Pyzłowski

ŻÓŁTE KARTKI: Michał Grochowski (41, faul), Michał Sudoł (45, faul), Miłosz Kubacki (50, krytyka orzeczeń sędziego), Paweł Wolfinger (60, krytyka orzeczeń sędziego), Dominik Wejerowski (66, faul), Piotr Józefkiewicz (87, faul), Jakub Wróbel (90, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Damian Grabowski (OZPN Wałbrzych)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Tomasz Biel oraz Bartłomiej Nerlo (OZPN Wałbrzych)

WIDZÓW: ok. 80