Wygrana z Czarnymi

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - CZARNI JELCZ-LASKOWICE 4:1 (0:0)
BRAMKI: Rafał Kohut 59, Dominik Wejerowski 64, Łukasz Kucyniak 80, Maciej Salak 84 - Marek Januszkiewicz  55

Podopieczni Marcina Dymkowskiego pokonali występujących w lidze okręgowej - Czarnych Jelcz-Laskowice. Pierwszą i jedyną bramkę z dystansu zdobył dla Czarnych Marek Januszkiewicz. Potem zawodnicy Foto-Higieny aż czterokrotnie pokonali Piotr Orłowskiego. Następny sparing w sobotę 20 lutego, o godzinie 11.00 na stadionie w Gać ze Skalnikiem Gracze. Zapraszamy.

Pierwsza połowa była nudna. Po kwadransie gry Paweł Synowiec zacentrował na pole karne gości, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Michał Wróbel, ale jego strzał obronił Radosław Florczyk. Wychowanek MKS Oława jesienią bronił barw "A"-klasowej Szaluny Ziębice, a teraz przymierza się do gry w zespole z Jelcza-Laskowic, występującym we wrocławskiej klasie okręgowej. Kilka minut później napastnik Czarnych Radosław Florek, który pierwsze kroki piłkarskie stawiał także w oławskim klubie, otrzymał świetne podanie z głębi pola, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Foto-Higieny, Marcinem Mazurem. Tuż przed końcem pierwszej połowy gospodarze przeprowadzili podobną akcję, jednak tym razem bramkarz gości był lepszy w konfrontacji jeden na jeden z napastnikiem rywali (Markiem Budnym).

Po przerwie świetnie rozpoczęli Czarni. Marek Januszkiewicz silnym uderzeniem z 25 metrów pod porzeczkę pokonał Piotra Wojciechowskiego. Później strzelił mocno i celnie z 20 metrów Rafał Kohut, a Piotr Orłowski nie zdołał opanować podkręconej i śliskiej piłki. Po chwili było 2:1 dla Foto-Higieny, gdy Dominik Wejerowski uderzeniem w samo okienko z 25 metrów zdobył bramkę z kategorii "Stadiony świata". W 80 minucie podanie z prawego skrzydła zamknął celnym strzałem Łukasz Kucyniak i było już 3:1 dla gospodarzy. Z kolei Rafał Kohut popędził prawym skrzydłem i dośrodkował na pole karne do Marcina Musiała. Ten jednak nie sięgnął piłki, ale futbolówka trafiła pod nogi Macieja Salaka, który uderzeniem z półwoleja pod poprzeczkę ustalił wynik tego testowego meczu na 4:1 dla trzecioligowców.

Foto-Higiena (I połowa)Mazur - M.Przytuła, Pożarycki, Smoliński, Orzechowski - Dorobek, Skorłutowski - Wróbel, Synowiec, Polanowski - Budny.

Foto-Higiena (II połowa)Wojciechowski - Strójwąs, Pożarycki, Smoliński, Stawowy - Wejerowski, Pierzga - Kucyniak, Salak, Musiał – Kohut.

Czarni Jelcz-Laskowice: Florczyk (46' Orłowski) - Sokal (46' Pietrzycki), Bartosiewicz, Kowalik (46' Król), Tarasewicz (46' Kozina) - zawodnik testowany, Dewerenda, Okoń, Kopek (46' Janczenko) - Domino (46' Prusak), Florek (46' Januszkiewicz).