Wygrany pierwszy sparing

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - ORKAN SZCZEDRZYKOWICE 4:3 (3:1)
BRAMKI: Łukasz Kucyniak 12, Paweł Przytuła 20, Dominik Wejerowski 40 (k), Mieczysław Przytuła 78 - Jarosław Gambal 30, Paweł Wyżga 50, Adam Wasilewski 73

Podopieczni Marcina Dymkowskiego w swoim pierwszym sparingu przygotowującym do rozgrywek Saltex IV ligi dolnośląskiej wschodniej, zmierzyli się z drużyną występująca w grupie zachodniej - Orkanem Szczedrzykowice, który w poprzednim sezonie walczył z Zagłębiem II Lubin o prawo gry w barażu o III ligę.

W drużynie z gminy Oława zabrakło kilku podstawowych graczy z poprzedniego sezonu: Michała Wróbla (który odszedł do Sokoła Wielka Lipa), Pawła Synowca (który w najbliższym czasie będzie brał w fustalowej drużynie z Jelcza-Laskowic), Jakuba Kalinowkiego (został trenerem Orła Marszowice), Konrada Kątnego (odchodzi do Orła Prusice), Macieja Salaka (LZS Starowice) oraz Dawida Pożaryckiego (który zagrał w Stali Brzeg). Od początku spotkania to zespół Foto-Higieny prowadził grę, już w 12 minucie błąd defensywy Orkana wykorzystał Łukasz Kucyniak, który zabrał piłkę rywalowi minął obrońcę i płaskim strzałem z 13 metrów pokonał bezradnego golkipera gości. Chwilę później rywale przeprowadzili dogodną sytuację, która zakończyła się uderzeniem w słupek bramki strzeżonej przez Marcina Gąsiorowskiego. W 20 minucie Dominik Wejerowski dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, gdzie źle upilnowany Paweł Przytuła skierował piłkę do bramki z 7 metrów. W kolejnej akcji, Łukasz Orzechowski zagrał "za obronę" do Wejerowskiego, który w sytuacji :"sam na sam" został zatrzymany przez bramkarza Orkana. W odpowiedzi dobrze znany m.in. z Bystrzycy Kąty Wrocławskie - Jarosław Gambal popisał się kapitalnym strzałem z 20 metrów, który po odbiciu od poprzeczki wpadł do bramki. Pięć minut później w polu karnym rywali sfaulowany został Janusz Gancarczyk, a rzut karny na bramkę zamienił Wejerowski.

Na drugą połowę zespół Foto-Higieny wyszedł w eksperymentalnym składzie. Po pięciu minutach rywale zdołali zdobyć kontaktową bramkę, z lewego skrzydła piłka powędrowała na 8 metr, gdzie był zawodnik Szczedrzykowic, jednak świetną interwencją popisał się Gąsiorowski, ale przy dobitce Pawła Wyżgi był on bez szans. Chwilę później Wojciech Strójwąs egzekwował rzut wolny z prawego skrzydła, dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę głową uderzył Jakub Mikuś, który przyszedł na testy z wrocławskiego Śląska Wrocław, ale piłka poszybowała nad bramką. W kolejnej akcji kolejny zawodnik Śląska - Robert Pikulicki, uderzył z 16 metrów, ale zbyt słabo i bramkarz Orkana złapał piłkę bez problemów. W odpowiedzi rywale po błędzie naszej obrony zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą Adama Wasilewskiego. W 75 minucie sędzia Jakub Krawczun pokazał jednemu z zawodników Orkana pokazał czerwoną kartkę, za krytykę orzeczeń arbitra. W 78 minucie Mieczysław Przytuła z rzutu wolnego na 16 metrze uderzeniem po ziemi przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: I połowa: Marcin Gąsiorowski - Wojciech Strójwąs, Paweł Przytuła, Radosław Krzyśków, Marcin Mazur - Mieczysław Przytuła, Dominik Wejeorwski - Łukasz Kucyniak, Igor Tarnov, Łukasz Orzechowski - Janusz Gancarczyk
II połowa: Marcin Gąsiorowski (60' Paweł Wolfinger) - Wojciech Strójwąs (65' Mieczysław Przytuła), Jakub Mikuś, Radosław Krzyśków (65' Paweł Przytuła), Marcin Mazur (65; Łukasz Orzechowski - Krzysztof Waliś, Paweł Albert - Michał Żygadło, Dominik Wejerowski, Marcin Bomba - Robert Pikulicki