Wyrwane punkty w ostatniej akcji meczu

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - AGROPLON GŁUSZYNA 3:3 (2:0)
BRAMKI: Dominik Wejerowski 19 (k), Szymon Krocz 35, Janusz Gancarczyk 82 - Damian Sobczak 50, 90, Radosław Mikulski 52 (k)

Podopieczni Marcina Dymkowskiego zremisowali punkt, chodź do ostatniej akcji meczu prowadzili 3:2, ale w następnej akcji za sprawą Bartosza Sobczaka to zespół z Głuszyny wyrwał nam 2 punkty i zabrał ze sobą jeden. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Dominik Wejerowski z rzutu karnego, Szymon Krocz oraz Janusz Gancarczyk. Następny mecz zagramy w środę w ramach Pucharu Polski strefy wrocławskiej w 1/32 Finału zmierzymy się we Wrocławiu z Tomtexem Widawa, przy ulicy Kominiarskiej. Początek o godzinie 17:00

Już w 2 minucie Janusz Gancarczyk dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na prawej stronie w pole karne, tam piłkę odbija się od jednego z zawodników przyjezdnych i trafiła na 12 metr, gdzie Filip Barski uderza na bramkę, ale piłkę na róg wybił interweniujący Michael Zuzel. Osiem minut później z lewego skrzydła w pole karne na 7 metr dośrodkował Janusz Gancarczyk na głowę Szymona Krocza, którego uderzenie trafiło w poprzeczkę bramki Damiana Rozmusa, a dobijający piłkę z 3 metrów Łukasz Staroń był na pozycji spalonej. W następnej akcji zza pola karnego uderzył Staroń, ale piłkę pewnie złapał Rozmus. W 19 minucie w polu karnym Agroplonu sfaulowany został Janusz Gancarczyk, sędzia wskazał na 11 metr, do piłki podszedł Dominik Wejerowski i pewnym strzałem dał prowadzenie Foto-Higienie. Szesnaście minut później z prawego skrzydła Kamil Dołgan podał do stojącego tyłem do bramki na 8 metrze Szymona Krocza, który obrócił się i strzałem nad interweniującym Rozmusem podwyższył prowadzenie.W odpowiedzi Damian Sobczak z 25 metrów uderzył nad bramką. Chwilę później Kacper Piórecki zagrał na 20 metr do Marka Gancarczyka, którego strzał pewnie złapał Rozmus. Pod koniec pierwszej połowy strzał Radosława Mikulskiego zza pola karnego broni Gąsiorowski.

W 48 minucie błąd obrony wykorzystał Marek Gancarczyk, który zagrał na 8 metr do Łukasza Staronia, który uderzył prosto w interweniującego Damiana Rozmusa. Dwie minuty później Karol Wanat dośrodkował na 5 metr, gdzie piłkę wysoko odbił głową Krzysztof Cieśla, na 5 metr wyszedł do niej Gąsiorowski, Filip Barski oraz Kamil Babiarz, lecz właśnie zawodnik Agroplonu zdołał ją trącić na 6 metr do Damiana Sobczaka, który umieścił piłkę w pustej bramce. W kolejnej akcji Radosław Mikulski otrzymał podanie za obronę od kolegi z drużyny, a w polu karnym nieprzepisowo zatrzymał do Kacper Piórecki i sędzia wskazał na 11 metr, do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem wyrównał stan meczu. W 60 minucie Marek Gancarczyk z lewego skrzydła dośrodkował na 6 metr do Wejerowskiego, którego strzał głową świetnie obronił Rozmus. Chwilę później zza pola karnego uderzył Zuzel, ale niecelnie. W 64 minucie Janusz Gancarczyk odegrał do Wejerowskiego, którego strzał z 25 metrów minimalnie minął bramkę Agroplonu. Sześć minut później Bartosz Zychowicz z lewego skrzydła zacentrował w pole karne na 7 metr do Kacpra Kamińskiego, który uderza tuż obok bramki Gąsiorowskiego. W kolejnej akcji Marek Gancarczyk z lewej strony pola karnego uderza na bramkę, piłkę przed siebie odbija Rozmus, a dobijający ją na 13 metrze Staroń nie trafia w piłkę. W 82 minucie Wejerowski zagrał na lewe skrzydło do Janusza Gancarczyka, który zbiegł wzdłuż linii pola karnego i strzałem po ziemi przy słupku dał prowadzenie miejscowym. Trzy minuty później strzał Mikulskiego z 15 metrów pewnie broni Gąsiorowski. W ostatniej akcji meczu goście egzekwowali rzut wolny na 25 metrze do piłki podszedł Marcel Surowiak, który uderzył piłkę w słupek, a totalnie niepilnowany Damian Sobczak na lewej stronie dobiegł do piłki i z narożnika pola karnego przy dłuższym słupku dał wyrównanie zespołowi z Głuszyny.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 28. Marcin Gąsiorowski - 4. Kamil Dołgan, 14. Krzysztof Cieśla, 3. Filip Barski, 19. Kacper Piórecki  - 6. Michał Grochowski  (80' 18. Miłosz Kubacki), 15. Dominik Wejerowski   - 17. Szymon Krocz  (75' 5. Kacper Stachowski ), 10. Janusz Gancarczyk , 7. Marek Gancarczyk  - 8. Łukasz Staroń (77' 11. Michał Gałaszewski)

AGROPLON GŁUSZYNA: 22. Damian Rozmus - 4. Michael Zuzel, 3. Wiktor Łuczak, 5. Damian Czech, 18. Bartosz Sobczyński - 8. Marcel Surowiak , 9. Karol Wanat  (86' 20. Mateusz Pałach), 10. Damian Sobczak  - 17. Radosław Mikulski , 19. Kamil Babiarz (68' 16. Kacper Kamiński), 15. Bartosz Zychowicz (77' 7. Kamil Lewandowski)

ŻÓŁTE KARTKI: Karol Wanat (17, faul), Kacper Piórecki (51, faul), Krzysztof Cieśla (76, niesportowe zachowanie), Michał Grochowski (79, niesportowe zachowanie), Marek Gancarczyk (90, opóźnianie wznowienia gry), Kacper Stachowski (90, zagranie piłki ręką)

SĘDZIA GŁÓWNY: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała - ŚZPN Katowice)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Wiktor Urbańczyk oraz Mateusz Szczepańczyk (Bielsko-Biała - ŚZPN Katowice)

WIDZÓW: ok. 250