Z pozytywem na koniec

MIEDŹ II LEGNICA - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:3 (0:1)
BRAMKI: Michał Wróbel 14, 87, Rafał Kohut 90

Podopieczni Marcina Dymkowskiego w ostatnim meczu sezonu III ligi dolnośląsko-lubuskiej 2015.2016, niespodziewanie rozbili rezerwę Miedzi Legnica, mimo iż to ona prowadziła grę przez większość meczu, jednak Foto-Higiena aż trzykrotnie ukąsiła rywali po kontrach. Dwie bramki zdobył Michał Wróbel, a w doliczonym czasie gry Rafał Kohut ustalił wynik spotkania.

Zespół rezerwy pierwszoligowej Miedzi, w którym grają głównie młodzi piłkarze, już od dawna był pewny utrzymania się w III lidze, ale chciał wyprzedzić Ślęzę Wrocław, zajmującą trzecie miejsce w tabeli. Warunkiem było pokonanie Foto-Higieny oraz porażka wrocławian w Mostkach. To drugie było bardzo prawdopodobne, gdyż Formacja rywalizowała z Zagłębiem II Lubin i Stilonem Gorzów o ósmą pozycję w tabeli, prolongującą nadzieje na pozostanie w zreformowanej III lidze. Zmobilizowanie legniczanie od początku przeważali i już w 3 minucie mogli prowadzić. Mateusz Zatwarnicki podał z lewego skrzydła do wychowanka oławskiego MKS Lucjana Zielińskiego, ale ten - strzelając z 7 metrów - trafił w Marcina Mazura. Kilkanaście minut później goście wyprowadzili zabójczą kontrę. Marek Budny zaatakował lewym skrzydłem i dośrodkował na pole karne, ale tam uprzedził Szymona Dymińczuka stoper Miedzi. Wybitą piłkę przejął jednak Michał Wróbel i precyzyjnym strzałem z 16 metrów pokonał Aleksandra Ptaka. Goście mogli szybko podwyższyć na 2:0, gdy Mieczysław Przytuła uderzył atomowo z 20 metrów. Obrońca Foto-Higieny trafił jednak w słupek. Chwilę później Wróbel, w sytuacji sam na sam z Ptakiem, posłał piłkę na aut bramkowy. To się mogło zemścić w 29 minucie, kiedy Przemysław Wichłacz dośrodkował z rzutu rożnego na pole karne do niepilnowanego Kamila Zielińskiego. Ten uderzył z pięciu metrów, ale na szczęście dla gości - wprost w Mazura. Ciekawie było pod koniec pierwszej połowy. W 42 minucie kąśliwie strzelił zza pola karnego Norbert Pierzga, ale Ptak obronił, zaś tuż przed gwizdkiem arbitra na przerwę z 20 metrów uderzył Zatwarnicki, ale Mazur sparował ten strzał, podobnie jak dobitkę Mateusza Cieślika z bliskiej odległości.

Druga połowa przypominała to, co się działo w pierwszej - gospodarze atakowali, a goście kontrowali. W 74 minucie Adam Wasilewski trafił z 15 metrów w słupek bramki gacian, a dobitkę Pawła Krauza obronił Marcin Mazur, potwierdzając swoją świetną dyspozycję w tym dniu. W 85 minucie Dominik Wejerowski huknął z 20 metrów, trafiając w poprzeczkę legnickiej bramki, ale chwilę później goście byli już bardziej skuteczni. Wejerowski zagrał ponad obrońcami do Wróbla, a ten strzałem po ziemi z 16 metrów umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry Miedź zaatakowała całym zespołem, by zdobyć chociaż kontaktowego gola, ale zapomniała o obronie, co bezwzględnie wykorzystała Foto-Higiena. Wejerowski przechwycił podanie rywala i podał prostopadle do Rafała Kohuta. Jeden z wielu występujących w tym spotkaniu wychowanków MKS Oława odważnie popędził na bramkę miejscowych, a będąc w obrębie szesnastki, posłał piłkę pod nogami Ptaka do siatki. Po chwili arbiter zakończył spotkanie, niespodziewanie wysoko wygrane przez drużynę z Gaci, honorowo żegnającą się przynajmniej na pewien czas z trzecioligowymi rozgrywkami.

MIEDŹ II LEGNICA: 30. Aleksander Ptak - 5. Artur Woźniczka, 8. Przemysław Wichłacz, 10. Łukasz Chodyga, 15. Bartosz Światły - 7. Mateusz Zatwarnicki , 20. Piotr Dyrda (66' 9. Adam Wasilewski), 11. Mateusz Cieślik (83' 6. konrad Synowiec), 19. Lucjan Zieliński (66' 18. Tomasz Wojciechowski) - 17. Kamil Zieliński , 14. Paweł Krauz  (79' 77. Bartłomiej Kuśnierz)

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 3. Wojciech Strójwąs , 4. Dawid Pożarycki, 18. Jakub Kalinowski, 7. Mieczysław Przytuła - 13. Grzegorz Dorobek, 5. Norbert Pierzga (62' 15. Dominik Wejerowski) - 19. Szymon Dymińczuk (62' 9. Maciej Salak), 10. Paweł Synowiec (79' 9. Rafał Kohut ), 11. Marek Budny (77' 16. Piotr Stawowy) - 20. Michał Wróbel

ŻÓŁTE KARTKI: Mateusz Zatwarnicki (70, faul), Paweł Krauz (74, krytyka orzeczeń sędziego), Wojciech Strójwąs (86, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Mariusz Kupczak (OZPN Drezdenko)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Krzysztof Maciaszczyk oraz Hubert Chyba (OZPN Drezdenko)

WIDZÓW: ok.100