Zadyszka trwa nadal

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - PIAST ŻERNIKI-WROCŁAW 2:2 (2:1)
BRAMKI: Iegor Tarnov 2, 25 - Artur Łuczkiewicz 45, Mikołaj Skowroński 84

Zespół Foto-Higieny po raz drugi z rzędu zagrał bardzo słabo i wywalczył tylko remis. Dwie pierwsze bramki zdobył dla naszej drużyny Iegor Tarnov, tuż przed przerwą straciliśmy bramkę kontaktową, zaś pod koniec spotkania goście zdołali doprowadzić do remisu i ostatecznie wywieźć punkt. Następne spotkanie ligowe rozegramy w środę 18 kwietnia, w Świdnicy zmierzymy się z tamtejszą Polonią-Stalą. Początek spotkania o godzinie 17:00.

W spotkaniu z Piastem nie zagrało czterech zawodników: Radosław Krzyśków (który nadal leczy uraz kolana), Igor Wargin oraz Krzysztof Cieśla pauzowali za otrzymanie czwartej żółtej kartki w sezonie w meczu z Orłem Ząbkowice i Marcin Gąsiorowski, który leczy urazu przywodziciela uda i wróci do gry za miesiąc.
Już w 2 minucie Mieczysław Przytuła przeciął podanie na lewym skrzydle na połowie rywala i popędził w stronę bramki następnie zagrał na 10 metr do niepilnowanego Iegora Tranova, który przyjął piłkę minął interweniującego Miłosza Taranka i uderzeniem "z dużego palca" po ziemi otworzył wynik spotkania. Siedemnaście minut później Maciej Kowalczyk zapoczątkował kontratak gości, popędził na bramkę  na 35 metrze zagrał do Adama Napieralskiego, który wbiegł w pole karne i odegrał na 12 metr do Adama Barańskiego, którego strzał zablokowali interweniujący defensory Foto-Higieny, a dobitka z 25 metrów Piotr Tylki poszybowała wysoko nad bramką. W 25 minucie Kamil Dołgan z własnej połowy zagrał na 50 metr do Janusza Gancarczyka, który pięć metrów dalej zagrał do wybiegającego za obronę Łukasza Kucyniaka, który popędził na bramkę, jego strzał z 10 metrów z ostrego kąta zdołał odbić Bartłomiej Guździoł, ale piłka trafiła pod nogi Iegora Tarnova, który z 5 metrów do pustej bramki podwyższył prowadzenie. Osiem minut później Dominik Wejerowski kąśliwie uderzył z 25 metrów, ale Guździoł obronił. W 39 minucie Adam Samiec przerwał akcję Foto-Higieny i zagrał na środek boiska do Macieja Kowalczyka, który popędził na bramkę, na 25 metrze minął Kamila Dołgana i uderzył na bramkę, ale świetną interwencją popisał się Marcin Mazur. Trzy minuty później Wejerowski będąc na 35 metrze zagrał wysoką piłkę przed pole karne do Gancarczyka, który chciał lobować wychodzącego bramkarza, ale nie trafił w bramkę. W ostatniej akcji pierwszej połowy Kowalczyk dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę przy bliższym słupku przedłużył Dołgan, na 8 metrze głową uderzył Artur Łuczkiewicz, a piłkę głową na 2 metrze wybił Piotr Józefkiewicz, ta ponownie trafiła do Łuczkiewicza, który strzałem przy ziemi strzelił bramkę kontaktową.

W 51 minucie Przytuła z lewego skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie z piłką minął się Tarnov, na lewej stronie przejął ją Gancarczyk, który popędził wzdłuż 16 metra oddał strzał, piłka po rykoszecie przeszła za obronę do Wejerowskiego, który w sytuacji sam na sam z Guździołem trafił prosto w niego. Pięć minut później Kowalczyk egzekwował rzut wolny na 25 metrze, a jego uderzenie w środek bramki przeniósł nad bramkę Mazur. W 63 minucie Wejerowski ze środka boiska zagrywa na lewą stronę do Kucyniaka, który bez przyjęcia uderza po ziemi, ale pewnie broni Guździoł. Sześć minut później lewym skrzydłem przedarł się Gancarczyk, który z linii końcowej zagrał na 10 metr do nadbiegającego Kucyniaka, który uderzył obok bramki. W 81 minucie Wejerowski egzekwował rzut wolny na 16 metrze, a jego uderzenie zmierzające do bramki sparował świetnie do boku Guździoł. Trzy minuty później Michał Bąkowski egzekwował rzut wolny w strefie środkowej boiska, zagrał przed pole karne , gdzie Kowalczyk przedłużył piłkę w pole karne, tam Miłosz Kubacki zagrał piłkę prosto pod nogi niepilnowanego rywala w polu karnym, jego strzał z linii bramkowej wybił interweniujący Józefkiewicz, ale przy dobitce Mikołaja Skowrońskiego z 5 metrów piłka wpadła już do bramki.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 1. Marcin Mazur   - 20. Marcin Mazur, 4. Kamil Dołgan, 5. PIotr Józefkiewicz, 8. Łukasz Orzechowski (66' 22. Michał Gałaszewski (88' 13. Marcin Musiał)) - 16. Miłosz Kubacki, 7. Mieczysław Przytuła - 6. Łukasz Kucyniak, 15. Dominik Wejerowski, 18. Janusz Gancarczyk - 9. Iegor Tarnov   (61' 10. Michał Grochowski)

PIAST ŻERNIKI-WROCŁAW: 1. Bartłomiej Guździoł - 4. Konrad Makar (46' 2. Michał Bąkowski), 3. Artur Łuczkiewicz  , 20. Adam Samiec , 18. Miłosz Taranek  (46' 9. Dawid Gąsior), 14. Adam Napieralski (46' 11. Jakub Myka) - 7. Michał Szewczyk, 8. Robert Pikulicki, 6. Piotr Tylka  (76' 17. Mikołaj Skowroński ), 10. Maciej Kowalczyk (90' 21. Bartosz Szluga) - 16. Adam Barański (46' 22. Kacper Korkosz)

ŻÓŁTE KARTKI: Miłosz Taranek (15, zagranie piłki ręką), Iegor Tarnov (45, faul), Piotr Tylka (65, faul), Artur Łuczkiewicz (80, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Waldemar Socha (OZPN Jelenia Góra)
SĘDZIOWIE LINOWI: Piotr Bajer,oraz Andrzej Socha (OZPN Jelenia Góra)

WIDZÓW: ok. 100