Zagramy w finale

POLONIA TRZEBNICA - FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ 0:1 (0:1)
BRAMKA: Konrad Kątny 33 (k)

Zespół Marcina Dymkowskiego po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrał z niepokonaną w tym sezonie drużyną Polonii Trzebnica, liderem wrocławskiej klasy okręgowej. Bramkę na wagę awansu do finału Pucharu Polski strefy wrocławskiej strzelił Konrad Kątny, z rzutu karnego, po faulu na Dominiku Wejerowskim. W finale zmierzymy się z Piastem Żmigród, który wygrał z MKP Wołów - 5:1. Następne spotkanie ligowe rozegramy w sobotę 8 kwietnia w Jaworzynie Śląskiej, z Karoliną. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Mecz rozegrano na trzebnickiej "Fair Play Arenie", przy obecności około 200 kibiców. Już w 3 minucie Dominik Wejerowski zagrał za obronę do Michała Wróbla, którego niestety o parę chwilę uprzedził Karol Buchla. Kika chwil później Przemysław Marduła zagrał z lewego skrzydła na 20 metr, gdzie Rafał Miazgowski uderzył silnie na bramkę, ale kapitalną interwencją popisał się Marcin Gąsiorowski. W kolejnej akcji grający trener Polonii - Sławomir Kołodziej dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, gdzie doświadczony - Krzysztof Ulatowski przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Foto-Higieny. W 17 minucie Łukasz Kucyniak z prawego skrzydła zagrał na 16 metr do Pawła Synowca, ten wbiegł w pole karne wyszedł do niego Buchla, niestety jego uderzenie sprzed linii końcowej boiska zagarnął Kucyniak i podał mocną piłkę na 3 metr, gdzie nogą wybił ją Buchla. Kilka minut później Michał Sudoł uderzył z 20 metrów, lecz byt lekko i piłka wpadła w ręce trzebnickiego golkipera. W 33 minucie Piotr Czarnecki zagrał zbyt słabo do swojego bramkarza i piłkę przejął Wejerowski i chcąc minąć Buchlę został przez niego trącony i przewrócił się, sędzia natychmiast wskazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Konrad Kątny. W odpowiedzi Rafał Miazgowski uderzył z 25 metrów, ale górą był Gąsiorowski. Chwilę później Foto-Higiena przeprowadziła kontrę, Piotr Staowy zagrał do Kucynika, który zagrał do Wejerowskiego, ale jego uderzenie z 9 metrów obronił Buchla na rzut rożny i po tym właśnie rożnym, którego egzekutorem był Wejerowski, Sudoł z 7 metrów uderzył obok bramki.

Druga połowa to większość czasu przy piłce gospodarzy, lecz obrona Foto-Higieny poradziła sobie z tymi atakami. W 60 minucie Ulatowski uderzył z 20 metrów, na szczęście obok bramki Gąsiorowskiego. Dwadzieścia minut później Igor Wargin z prawego skrzydła zahrał do Macieja Salaka, którego strzał z 16 metrów był zbyt słaby na Buchlę.

Polonia: Buchla - A. Miazgowski, Czarnecki, Wołczek (51 Szefner), Kuczer - Ulatowski, Kołodziej - Waliszczak, Ostrowski, Marduła (75 Belica) - R. Miazgowski.

Foto-Higiena: Gąsiorowski - Krzyśków, Pożarycki, Sudoł, Stawowy - Kątny, Dorobek (77 Salak) - Kucynak (75 Wargin), Wejerowski (69 Grochowski), Synowiec (59 Orzechowski) - Wróbel (85 Musiał).

Żółta kartka: Dorobek (w 30 min.), Pożarycki (65), Szefner (70) - wszyscy za faul.

Sędziowali: Paweł Kucharczyk z Wrocławia - jako główny, oraz asystenci - Michał Hantkiewicz oraz Jakub Zalewski (DZPN Wrocław).