Zgodnie z planem

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - BUDOWLANI LUBSKO 3:0 (1:0)
BRAMKI: Łukasz Kucyniak 15, Paweł Synowiec 65, Jakub Kalinowski 67

Podopieczni Romualda Szukiełowicza pewnie pokonali zespół Budowlanych Lubsko, po golach Łukasza Kucyniaka, Pawła Synowca oraz Jakuba Kalinowskiego. Warto dodać, iż w pierwszej połowie Paweł Synowiec przestrzelił rzut karny, a w całym spotkaniu przed wyższą porażką uchronił gości ich bramkarz - Manuel Kowalski, który był tego dnia świetnie dysponowany. Następny mecz ligowy odbędzie się za tydzień w sobotę 7 listopada w Gaci, a rywalem będzie Ślęza Wrocław. Początek meczu o godzinie 14:00!

Od początku spotkania gospodarze prowadzili grę, i udokumentowali ją golem w 15 minucie, kiedy to po uderzeniu Pawła Synowca piłka odbiła się od nogi obrońcy gości i trafiła do Łukasza Kucyniaka, któy trafił do pustej bramki. W kolejnej akcji Łukasz Orzechowski został sfaulowany w polu karnym przez Michała Bondarenkę, do piłki podszedł Synowiec i uderzył nad bramką. Chwilę później Albert Cipior zagrał za obronę do Owsianego, którego przed strzałem zdołał zatrzymać Wolfinger. Pod koniec pierwszej połowy Cipior dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, gdzie Maćkowiak uderzył głową z 5 metrów, ale zbyt słabo i piłkę złapał gacki golkiper.

Na początku drugiej połowy strzał z 20 metrów Krzysztofa Kikoły, głową zablokował Krzysztof Smoliński. W odpowiedzi Synowiec zagrał w "uliczkę" do Tomasza Lisickiego, który w sytuacji "sam na sam" z Manuelem Kowalskim uderzył po ziemi, ale świetną interwencją popisał się golkiper Budowlanych. W 65 minucie Synowiec zagrał na prawe skrzydło do Kucyniaka, ten z linii końcowej zagrał na 7 metr do Synowca, którego silny strzał po odbiciu od poprzeczki zatrzepotał w bramce. Sto dwadzieścia sekund później Jakub Kalinowski na środku boiska agresywnie zabrał piłkę zawodnikowi gości i odegrał przed pole karne do Lisickiego, który po starciu ze stoperem rywala, odegrał ponownie do Kalinowskiego, który umieścił piłkę w siatce bramki. W 75 minucie Synowiec sprzed władnego pola karnego uruchomił dalekim podaniem Lisickiego, ten uderzył na bramkę z 15 metrów, ale kolejną kapitalną interwencją popisał się Kowalski. W doliczonym czasie gry z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Kucyniak do .... Marcina Mazura (który wystąpił jako napastnik), ale jego uderzenie sprzed linii bramkowej wybił Karol Łyczko.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 44. Paweł Wolfinger - 3. Wojciech Strójwąs, 18. Jakub Kalinowski , 17. Krzysztof Smoliński , 8. Łukasz Orzechowski - 15. Dominik Wejerowski (46' 5. Jakub Skorłutowski), 7. Radosław Krzyśków (72' 16. Kacper Kaczmarek) - 6. Łukasz Kucyniak , 10. Paweł Synowiec , 11. Tomasz Lisicki (82' 19. Marcin Mazur) - 9. Maciej Salak (46' 13. Jakub Polanowski)

BUDOWALNI LUBSKO: 1. Manuel Kowalski - 9. Marcin Bławuciak (68, 4. Kewin  Michniacki), 16. Michał Bondarenko, 3. Albert Cipior, 8. Krzysztof Kikoła , 5. Karol Łyczko, 20. Gerard Maćkowiak, 11. Marcin Nawrocki, 17. Jarosław Owsiany, 18. Robert Sieczkowski, 10. Damian Zajączkowski (13. Tomasz Jeremicz)

SĘDZIA GŁÓWNY: Łukasz Sobiło (DZPN Legnica)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Robert Ostaszewski oraz Sławomir Cierlik (DZPN Legnica)

WIDZÓW: ok. 150