Zwycięstwo z "międzynarodową" Bielawianką

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - BIELAWIANKA BIELAWA 3:0 (2:0)
BRAMKI: Iegor Tarnov 24, Łukasz Orzechowski 45, Marcin Musiał 90 (k)

Podopieczni Marcina Dymkowskiego wygrali z drużyną Bielawianki Bielawa, która plasuje się na 3 pozycji w tabeli, w składzie której występuje kilku obcokrajowców, na czele z Hernanim, który ma za sobą występy w Górniku Zabrze, Koronie Kielce oraz Pogoni Szczecin. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Iegor Tarnov, Łukasz Orzechowski oraz Marcin Musiał z rzutu karnego. Następne spotkanie naszej drużyny w sobotę 21 października, w Wołowie, gdzie zagramy z miejscowym MKP. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Początek meczu, z powodu kłopotów z murawą boiska w Gaci rozgrywanego i tym razem na stadionie Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej, to zdecydowane ataki drużyny z gminy Oława. W 12 minucie Jegor Tarnow dośrodkował z lewego skrzydła na pole karne gości, a zamykający akcję Igor Wargin uderzył z ostrego kąta, lecz poza bramkę. Dwie minuty później, tym razem z prawego skrzydła, w obręb szesnastki przyjezdnych przerzucił piłkę Marcin Mazur, przechwycił ją tam Janusz Gancarczyk i uderzył mocno z 10 metrów, trafiając jednak w golkipera Bielawianki Łukasza Malca. W odpowiedzi na bramkę Foto-Higieny strzelił z ostrego kąta Robson - jeden z wielu Brazylijczyków, grających w zespole z Bielawy, ale świetną interwencją popisał się Marcin Gąsiorowski. Chwilę później Krzysztof Cieśla zagrał ze środka boiska do Gancarczyka, ten wbiegł na pole karne Bielawianki i walcząc, z Adrianem Moraszem, upadł na murawę. Sędzia początkowo nakazał kontynuowanie gry bez żadnych konsekwencji, ale po sygnalizacji sędziego liniowego przerwał ją i pokazał byłemu reprezentantowi Polski żółtą kartkę, za próbę wymuszenia rzutu karnego. W 23 minucie Dominik Wejerowski dośrodkował z lewej strony na przedpole bramkowe gości, do Radosława Krzyśkowa, który w dogodnej pozycji uderzył zbyt słabo i niecelnie. Minutę później Krzysztof Cieśla zagrał na lewą stronę do Łukasza Orzechowskiego, a ten zacentrował na pole karne. Piłka odbiła się od obrońcy przyjezdnych, opanował ją Jegor Tarnow, strzelił z sześciu metrów i było 1:0 dla Foto-Higieny. Tuż przed końcem pierwszej części gry, Dominik Wejerowski wygrał pojedynek główkowy z rywalem, a piłkę przejął Łukasz Orzechowski, minął zwodem Adama Tyca, wyszedł na czystą pozycję i płaskim strzałem pokonał Łukasza Malca, podwyższając na 2:0.

Po zmianie stron, więcej inicjatywy przejawiali goście, niemający już nic do stracenia. W 54 minucie Robson uderzył atomowo z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała nad bramką gospodarzy. Siedem minut później Igor Wargin wbiegł z piłką na pole karne Bielawianki i podał do Wejerowskiego, który uderzył z ośmiu metrów, ale poza słupek. W 79 minucie kąśliwie uderzył Lucas z rzutu wolnego, ale i tym razem górą był Gąsiorowski. W doliczonym czasie gry sfaulowano Krzysztofa Cieślę, na polu karnym Bielawianki, a sędzia wskazał na biały punkt. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Marcin Musiał, ustalając końcowy rezultat spotkania.

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ: 27. Marcin Gąsiorowski - 20. Marcin Mazur, 17. Radosław Krzyśków, 10. Michał Grochowski (85' 22. Paweł Przytuła), 8. Łukasz Orzechowski  - 14. Krzysztof Cieśla, 15. Dominik Wejerowski (88' 4. Kamil Dołgan) - 19. Igor Wargin (82' 3. Wojciech Strójwąs), 9. Iegor Tarnov  (61' 7. Mieczysław Przytuła), 21. Igor Maximo Barros Machado (57' 6. Łukasz Kucyniak) - 18. Janusz Gancarczyk  (75' 13. Marcin Musiał  )

BIELAWIANKA BIELAWA: 1. Łukasz Malec   - 3. Adam Kowalczyk, 4. Adam Tyc , 5. Adrian Morasz (89' 14. Jakub Gucwa), 6. Bartosz Paszkowski , 9. Robson , 10. Kamil Lechocki (63' 7. Lucas), 11. Marcos, 44. Hernani, 87. Mateusz Kuriata (63' 18. Łukasz Grzywiński), 97. Piotr Prokop (80' 77. Bartosz Tomkiewicz)

ŻÓŁTE KARTKI: Janusz Gancarczyk (19, próba wymuszenia rzutu karnego), Bartosz Paszkowski (72, faul), Robson (73, niesportowe zachowanie), Marcin Musiał (84, krytyka orzeczeń sędziego), Łukasz Malec (87, niesportowe zachowanie), Adam Tyc (90, krytyka orzeczeń sędziego).

SĘDZIA GŁÓWNY: Rafał Abramowicz (OZPN Legnica)
SĘDZIOWIE LINOWI: Piotr Łabędzki oraz Piotr Zając (OZPN Legnica)

WIDZÓW: ok. 70