Zwycięstwo z Sokołem

FOTO-HIGIENA BŁYSKAWICA GAĆ - SOKÓŁ MARCINKOWICE 2:0 (2:0)
BRAMKI: Michał Wróbel 2, 17

Zaplanowany na sobotę 12 marca mecz z Ilanką Rzepin, którym Foto-Higiena miała zainaugurować wiosenny sezon, z powodu złego stanu boiska w Gaci został przełożony na środę 23 marca. Podopieczni trenera Marcina Dymkowskiegorozegrali w zamian sparingowe spotkanie z Sokołem Marcinkowice. Ciekawostką tego pojedynku była rywalizacja braci Wejerowskich, którzy zagrali przeciwko sobie...

Drużyny z gminy Oława rywalizowały w sobotni wieczór, przy świetle jupiterów, na sztucznej murawie stadionu na Niskich Łąkach we Wrocławiu. Piłkarzom przeszkadzał zimny, porywisty wiatr i obfity deszcz. Do tych trudnych warunków atmosferycznych lepiej dostosowali się trzecioligowcy. Już w 2 minucie Łukasz Kucyniak zacentrował z prawej strony na pole karne, do Michała Wróbla, który z bliska trafił do siatki. Kwadrans później, po centrze ze skrzydła i w zamieszaniu pod bramką, Wróbel uderzył z półobrotu, zdobywają drugiego gola dla Foto-Higieny. W kolejnej akcji strzelił z 20 metrów Piotr Stawowy, ale golkiper Sokoła Artur Walczak był czujny.

W pierwszej połowie marcinkowiczanie atakowali sporadycznie, a ich ofensywne akcje już w zarodku rozbijała defensywa gacian, więc nie stworzyli groźniejszej sytuacji na polu karnym rywali.

Po przerwie oba zespoły wybiegły na murawę mocno przetasowane kadrowo, ale znacznie lepiej prezentowali się teraz podopieczni trenera Romana Płachty. Gra się wyrównała, ale z wielu sytuacji pod jedną i drugą bramką, nic konkretnego nie wynikło. Ustalony w pierwszej połowie wynik się nie zmienił, więc towarzyskie derby gminy Oława zasłużenie wygrała 2:0 drużyna trzecioligowa.

Sokół (I połowa):A.Walczak - Winnicki, Kulej, Kołodziński, Rolka - Dutka, Kolano - I.Janiuk, Szponar, Woźniak - J.Wejerowski.

Sokół (II połowa):A.Walczak - Winnicki, Paluch, Perdek, Maczuga - Rado, Kolano - Pańkowski, Szponar, Woźniak - Piasecki.

Foto-Higiena (I połowa):Mazur - Strójwąs, Pożarycki, Smoliński, Stawowy - Dorobek, Pierzga - Kucyniak, Salak, Polanowski - Wróbel.

Foto-Higiena (II połowa):Wojciechowski (65 Wolfinger) - Przytuła, Kalinowski, Smoliński (60 Pożarycki), Orzechowski - Skorłutowski, D.Wejerowski - Musiał, Synowiec, Kucyniak (55 Dymińczuk (65 ) – Kohut.